7,5 157 663
oceny
7,5 10 157663
27 376
chce zobaczyć
5,5 25
ocen krytyków
{"rate":5.52,"count":25}
{"type":"film","id":724464,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/The+Witcher-2019-724464/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Wiedźmin
  • tribal216 ocenił(a) ten serial na: 3

Wiedziałem, że zamerykanizowanie Wieśka nie wyjdzie mu na dobre ale to co zobaczyłem to jest dramat.....zero klimatu, drętwe postacie, sztywne dialogi, naprawde trzeba miec talent zeby majac takie ksiazki i takie gry tak to zepsuc. Porównam to do ostatnich części gwiezdnych wojen - niby znana, lubiana czy wrecz uwielbiana marka a zepsuta przez ludzi ktorzy wogole tego nie czują. A wogole to Wiesiek miał biale wlosy a nie siwe.....reasumując - jest to kolejny nudny amerykanski serial fantasy jakich wiele a nie prawdziwy Wiedzmin osadzony w słowiańskich, mrocznych klimatach z odpowiednią muzyką....kwestie murzynów juz wogole pomijam, takie mamy czasy.....

• tribal216 Kompletna masakra pod każdym względem: obsady, scenariusza, wierności oryginałowi, sensu i dialogów, itp.. Spłycenie wątków i poplątanie akcji zbija z nóg każdego, kto przeczytał powieść. Takiego natłoku przeinaczeń i absurdów nie da się strawić po prostu.
    Jedynie sceny indywidualne walki są w miarę (choć już bitwa słabiutka).

• Meldondg_Lord ocenił(a) ten serial na: 9

tribal216 Wypad trolle

• Skyjvald ocenił(a) ten serial na: 9

tribal216 Ile razy trzeba mówić ludziom, że Wiedźmin nie jest osadzony w słowiańskich klimatach XD

• Skyjvald Mam wrażenie oglądania tureckiego serialu fantasy klasy c

• Largo021 ocenił(a) ten serial na: 3

Skyjvald Oczywiście, że Wiedźmin jest osadzony w słowiańskich klimatach. Nie tylko, bo także w celtyckich i germańskich, ale słowiański akcent jest bardzo wyrazisty. Czarni/brązowi aktorzy nie mają tu miejsca. Zostali zatrudnieni wyłącznie ze względów politycznych.

• davis2008 ocenił(a) ten serial na: 10

tribal216 Takie mamy czasy, że człowiek nie potrafi pisać. Kup sobie słowniki. Następnie zabieraj głos. Straszne są te Twoje wypociny, bez ładu i składu.

• GunMeat ocenił(a) ten serial na: 3

tribal216 Widzisz - ludzie nie mają smaku ani kultury - zadowala ich byle co na szybko.
    Jak w MacDonaldzie.
    Sapkowski tak kombinował by dać logiczną fabułę, gdzie jedno z drugiego wynika.
    NIEPOTRZEBNIE.
    Niektórym wystarczy groch z kapustą.

• Efnyx ocenił(a) ten serial na: 9

tribal216 Albo to jest bait albo masz IQ na poziomie średnio rozwiniętego szympansa.

• tribal216 Własnie skończyłam oglądać pierwszy odcinek. Tragedia. Takiego pomieszania z poplątaniem dawno nie widziałam. Co to w ogóle ma wspólnego z sagą oprócz imion bohaterów?
    1. W książkach rzeź Cintry miała miejsce ładne kilkanaście lat po Blaviken.
    2. Czemu Renfri spotkala się z Geraltem w lesie? W książce była piękna scena, gdy wlazła do niego przez okno, bo Geralt tez mieszkał w gospodzie. Poza tym była blondynką, nosiła krótką spódnicę ( i batystowe majtki) ale to szczegóły.
    3. Marilka miała 3 czy 4 lata, i nie była żadną "współpracownicą" Stregobora.
    4. Stregobor nie wspomniał o bardzo ważnej rzeczy dotyczącej dziewczynek-potworów - że krótko przed śmiercią zaczynają przepowiadać przyszłość.
    5. Renfri nic nie mówiła o dziewczynce z lasu.
    6. Eist był rudy, Calanthe miała jasne włosy i zielone oczy.
    7. Jakim cudem kikimora, kilkakrotnie większa od Geralta, zmieściła się na grzbiecie Płotki???
    8. Brak jakiegokolwiek wyjaśnienia, dlaczego Nilfgaard napadł na Cintrę.
    9. Absurdalna scena - kikimora jedną łapą trzyma Geralta przygniecionego do dna bajora, a drugą kilkakrotnie bezskutecznie próbuje w niego trafić. Co za fajtłapa!
    10. Scena bitwy - prawie dorównuje poziomem polskim "Krzyżakom", nakręconym kilkadziesiąt lat wcześniej.
    11. Cahir - co on ma na głowie??? To powinien hełm ze skrzydłami, które przerażały Ciri, a nie trzy kogucie pióra!
    12. Magiczne zdolności Ciri - z dddupy wzięte.
    13. Sir Lazlo - co to w ogóle za postać?
    14. Mieszkańcy Blaviken. Uważnie się im przyjrzałam, ale nie dostrzegłam ani czerwonoskórych, ani Azjatów. A Murzyni byli. DLACZEGO? Co to za faworyzowanie Murzynów i dyskryminacja innych ras??????

Generalnie emocji w tym filmie tyle, co w zdechłej żabie. Na plus zapisuję świetne sceny pojedynków - dobrze zmontowane i udźwiękowione, szybkie, lekkie i efektowne. No i twarz Geralta po walce z kikimorą - dokładnie tak jest opisany wiedźmin po eliksirach.
    Na razie mnie nie porwało. Wręcz przeciwnie.

• piasia Hm...wszystkie, ale to dosłownie wszystkie Twoje zarzuty obalają się same w toku serii... Serio warto najpierw obejrzeć całość a później płakać, ze fabuła się nie zgadza.

• piasia Ja widziałam tam raczej obsadę tureckich seriali, czarnoskóry był jeden. Generalnie bliski wschód, coś jakbym oglądała serial o narodzinach Chrystusa. Hubert Musiał dobrze się zapowiadał, ale niestety. jak na tak nic nieznaczącą postać to go niepotrzebnie tyle razy pokazywali. Bieda las, takie krzole rachityczne jak z lasku Bielańskiego, scena "seksu" żałosna. Muzyka z duuupy. Książki pochłaniałam nałogowo, tutaj nie mogę zmęczyć pierwszego odcinka.

• piasia Kikimora w sytuacji jak przedstawiona powinna od razu przygniesc go calym ciezarem ciala. Zupelnie bez sensu to zrobili. Gdyby chociaz odepchnal ja znakiem aard.
    Najgorsze sa postacie kobiece w idealnych strojach, fryzurach. Nie potrafia odegrac realiow.

• kelas_aina ocenił(a) ten serial na: 4

piasia Też zwróciłam uwagę na kogucie pióra - przecież ten skrzydlaty hełm był wałkowany wielokrotnie w książkach! I na kikimorę też, na początku filmu wielkości jednopiętrowego domu, a potem zewłok na grzbiecie płotki!

Podobał mi się odcinek 4 - równoległe przedstawianie pojedynku ze strzygą i "narodzin" Yennefer. Tak wiem, że w książce w ogólnie nie było akcji z usuwaniem na żywca macicy i przydatków, ale scena jako taka była ciekawa, do mnie przemówiła.

• kelas_aina Bo Geralt ciągnął truchło albo za płotką na postronku, albo na wozie.

Yennefer i strzyga dla mnie były kiepskie. Wolałbym jeden wątek na raz. Tu fajnie wyszło.

https://www.youtube.com/watch?v=YXtiXRlsyE4

• kelas_aina ocenił(a) ten serial na: 4

BlackPiterback Myślę, że tym odcinku ważny był motyw powtórnych narodzin i to mi się podobało :)

• kelas_aina Być może, ale lepiej skupić się na 1 i wyciągnąć to maksymalnie, zwłaszcza że potem mamy to bzdurne wejście na bal :/

• ja_i ocenił(a) ten serial na: 4

kelas_aina Cała Nilfgaardzka zbroja wygląda kartonowo, akurat z nią wygrywają nawet stroje z korony królów, czy zbroja z polskiego serialu jeśli pominąć że miała węża zamiast słońca i hełm nie miał piór, ale wyglądała jak zbroja a nie karton.

• CZornySyn ocenił(a) ten serial na: 5

piasia Ja jeszcze bym dodał do tego postać Foltesta, który był szczupły, miał ładną twarz i według Geralta nie miał jeszcze 40 lat, a w serialu wyglądał jak otyły, zapuszczony dziad.

• zimny1980 ocenił(a) ten serial na: 4

tribal216 Też nie pojmuję jak to można było tak spieprzyć. Serial miał potencjał na bycie najlepszym Wiedźminem wszech czasów, wystarczyło nie kombinować i trzymać się powieści ehh...

• bliambka ocenił(a) ten serial na: 3

tribal216 Pełna zgoda. Ten serial to dno pod każdym względem.

• w00dy_alen ocenił(a) ten serial na: 7

tribal216 bez przesady, zależny czego kto się spodziewał. Spodziewałem się tragedii dostałem przeciętny serial i jestem zadowolony. Niektórzy spodziewali się serialu 9 na 10 dostali przeciętny i są zawiedzeni...

• typisb ocenił(a) ten serial na: 10

tribal216 Polskie narzekanie osiąga mistrzostwo, wada, przez polaczków uważana za zaletę. Wieczne marudzenie i narzekanie, dzięki takiej postawie nic nie jesteśmy w stanie osiągnąć, bo tych najlepszych tłumy Januszów i Grażyn ściągają w wieczną błotną miazgę.

• Beton_z_Szyszkami ocenił(a) ten serial na: 4

typisb Nic nie są w stanie osiągnąć ludzie, którzy nie mają żadnych wymagań, potrafią zadowolić się byle czym; dla takich ludzi zmiana na lepsze nie jest potrzebna. Gdyby wszyscy mieli podobną mentalność, to dalej siedzielibyśmy w epoce kamienia łupanego.

• Beton_z_Szyszkami Dobrze powiedziane. Nie dziwie się że obecna sztuka to koleś co sra na płótno. Taki Hitler się nie dostał do szkoły i zrobił rzeź, a teraz taki Netflix robi byle co i zarabia.

• tribal216 Driady z Brooklynu wymiatają. W ogóle dziwne, że główna postać nie jest czarnoskórym transem. Szok i niedowierzanie, jawna dyskryminacja !

• Scrach ocenił(a) ten serial na: 5

Radiw84 W roli Bonharta widzę 50 letniego Wietnamczyka o wzroście 156 cm. Zawsze sobie go tak wyobrażałem...

• Scrach Nie nie nie. Leo Bonhart ma być grany ale przez 60 letnią Wietnamkę o wzroście 140. I nazywać się Leonia Bonhart :D

BlackPiterback O to to ;-)

• Scrach Co jeszcze? Mistle może zostać, lesbijski związek wszak się wpisuję, ale Regis na bank powinien być Reginą - czarnym 2 metrowym transem,przecież wszyscy wiemy że wampiry tak właśnie wyglądały. Geralt w następnych sezonach nawiążę też bliższą znajomość z Shanonem - niskim gejem o rudych oczach. Czy jeszcze kogoś pominąłem z ważniejszych postaci. Bo o wiedżminach to już pisali że Vesemir będzie azjatą.

BlackPiterback Vyzogota z Corvo może być 200kg starcem, który nie jest w stanie podnieść dupy z łóżka

• Scrach Oooo włacha. Ty to może i jednorożca zamienimy nie wiem na hipopotama ? Może Meve mogła by być czarna? I dodatkowo ważyć ze 100 kilko, taka ,,Ma" wiedzmińska :D Może elfy z Ludu Olch będą wszystkie grube i czarne, tak dla rozmaitości ? :D

BlackPiterback Wszystko jest możliwe, byle każdego uwzględnić i nie czuł się dyskryminowany przez twórców serialu...

• Scrach Teraz tyle płci to ciężko w sumie zapełnić :D Szczam na to. Zobaczysz płacz jak Netflix w sumie uzna że jednak lipa i znacznie skróci historię i może nawet nie będzie ostatnich tomów. Ok 2030 przy tym tempie produkcji by był finał. Aktorka grająca Ciri powinna być ok 11-12 dziewczynką. Tymczasem ma 18 lat. Za te 10 lat już będzie z niej dojrzała kobieta. Nie wiem jak będzie z resztą. To jest kupę materiału i jak oni będą mieć takie tempo że 1 sezon zachacza o 1 tom to ja tego nie widzę.

• Mateusz_Wasiak ocenił(a) ten serial na: 10

tribal216 wiedzmin nie byl robiony na podstawie książki jakiegos starca który chce pieniędzy od twórców gry tylko na podstawie najlepszej gry na świecie i tak ma być, jest zajebisty, a komentarze januszów polskich byly przewidziane. Dobrze że polska tego nie robi

• Mateusz_Wasiak Zieeeww

Jeszcze wam się trole nie nudzi?

BlackPiterback Czemu trolle? Jak ktos nie mowi po twojemu to troll albo hejt ?

• Mateusz_Wasiak Nie, akurat ty jesteś trollem, A ja trolli nie karmie. Troll bez jedzenia zdechnie albo se pójdzie. PA PA TROLLU.

BlackPiterback Wtf jak rozmowa z wyborcą pisu xd

• znerwicowany ocenił(a) ten serial na: 5

Mateusz_Wasiak bez tego "starca" nie byloby tej twojej "najlepszej gry na swiecie" wiec moze troche szacunku do jego osoby?

znerwicowany Byłaby z innej powieści polakiej także słaba odpowiedz i obrona wyzyskiwacza

• Mateusz_Wasiak Ta z pewnością. Może jednak cię nakarmię - spermą do buzi :D

BlackPiterback Ale to że jesteś fanem książki meńkowskiego to nie znaczy że masz wyzywać fanów gry cdprojekt. Bo bez gry by nikt o nim nie slyszał

• Mateusz_Wasiak No ja jakoś słyszałem i sporo ludzi, gdyby nie on CD Project nie miał by z czego zrobić gry. Także minimum szacunku dla autora.

BlackPiterback zrobiliby z czegoś innego, GTA było na podstawie książki? Jakieś Far Cry na podstawie książki ? League of legends czy cokolwiek teraz jest na topie ? Psia kość jakie janusze z was, sańkowski na dobrych ludzi :D

• Mateusz_Wasiak Czyli Troll. Chodź do pańcia. Pan cię nakarmi jogurcikiem i czekoladką :D

BlackPiterback ...

• Mateusz_Wasiak trociny ze łba wysyp..

• polishsurgeon ocenił(a) ten serial na: 8

lordazton test

• tribal216 Mam takie same odczucie, spłycili to okropnie a wszechobecny plankton bije brawo i klaska uszami..

lordazton bo zrobili coś pierwszy raz z czegoś polskiego :D