PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 224
oceny
7,1 10 1 180224
5,6 35
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Wiedziałem, że zamerykanizowanie Wieśka nie wyjdzie mu na dobre ale to co zobaczyłem to jest dramat.....zero klimatu, drętwe postacie, sztywne dialogi, naprawde trzeba miec talent zeby majac takie ksiazki i takie gry tak to zepsuc. Porównam to do ostatnich części gwiezdnych wojen - niby znana, lubiana czy wrecz uwielbiana marka a zepsuta przez ludzi ktorzy wogole tego nie czują. A wogole to Wiesiek miał biale wlosy a nie siwe.....reasumując - jest to kolejny nudny amerykanski serial fantasy jakich wiele a nie prawdziwy Wiedzmin osadzony w słowiańskich, mrocznych klimatach z odpowiednią muzyką....kwestie murzynów juz wogole pomijam, takie mamy czasy.....

tribal216

Kompletna masakra pod każdym względem: obsady, scenariusza, wierności oryginałowi, sensu i dialogów, itp.. Spłycenie wątków i poplątanie akcji zbija z nóg każdego, kto przeczytał powieść. Takiego natłoku przeinaczeń i absurdów nie da się strawić po prostu.
Jedynie sceny indywidualne walki są w miarę (choć już bitwa słabiutka).

ocenił(a) serial na 9
tribal216

Wypad trolle

ocenił(a) serial na 7
tribal216

Ile razy trzeba mówić ludziom, że Wiedźmin nie jest osadzony w słowiańskich klimatach XD

Skyjvald

Mam wrażenie oglądania tureckiego serialu fantasy klasy c

ocenił(a) serial na 3
Skyjvald

Oczywiście, że Wiedźmin jest osadzony w słowiańskich klimatach. Nie tylko, bo także w celtyckich i germańskich, ale słowiański akcent jest bardzo wyrazisty. Czarni/brązowi aktorzy nie mają tu miejsca. Zostali zatrudnieni wyłącznie ze względów politycznych.

ocenił(a) serial na 2
Skyjvald

Tysiąc? Aż kłamstwo stanie się prawdą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ocenił(a) serial na 1
xari_xarxas

literacka "pępowina" pierwszego opowiadania o wiedźminie zaprowadzi nas do zmorskiego i gogola... a nawet głębiej, w przepaść ludowych podań ustnych. "wiedźmin" jest bardzo słowiański i bardzo polski! tyle że nie w taki oczywisty, łopatologiczny sposób. to co powinno bardziej nas niepokoić to fakt że "ludkom" nie przeszkadza w serialu cały "new york" ale "roszczenia słowiańskie" cebulacko wyśmieją w najgłębszym zakompleksieniu pełnym nieuświadomionej auto-nienawiści :'( pozdro.

ocenił(a) serial na 10
tribal216

Takie mamy czasy, że człowiek nie potrafi pisać. Kup sobie słowniki. Następnie zabieraj głos. Straszne są te Twoje wypociny, bez ładu i składu.

ocenił(a) serial na 2
tribal216

Widzisz - ludzie nie mają smaku ani kultury - zadowala ich byle co na szybko.
Jak w MacDonaldzie.
Sapkowski tak kombinował by dać logiczną fabułę, gdzie jedno z drugiego wynika.
NIEPOTRZEBNIE.
Niektórym wystarczy groch z kapustą.

ocenił(a) serial na 6
tribal216

Albo to jest bait albo masz IQ na poziomie średnio rozwiniętego szympansa.

tribal216

Własnie skończyłam oglądać pierwszy odcinek. Tragedia. Takiego pomieszania z poplątaniem dawno nie widziałam. Co to w ogóle ma wspólnego z sagą oprócz imion bohaterów?
1. W książkach rzeź Cintry miała miejsce ładne kilkanaście lat po Blaviken.
2. Czemu Renfri spotkala się z Geraltem w lesie? W książce była piękna scena, gdy wlazła do niego przez okno, bo Geralt tez mieszkał w gospodzie. Poza tym była blondynką, nosiła krótką spódnicę ( i batystowe majtki) ale to szczegóły.
3. Marilka miała 3 czy 4 lata, i nie była żadną "współpracownicą" Stregobora.
4. Stregobor nie wspomniał o bardzo ważnej rzeczy dotyczącej dziewczynek-potworów - że krótko przed śmiercią zaczynają przepowiadać przyszłość.
5. Renfri nic nie mówiła o dziewczynce z lasu.
6. Eist był rudy, Calanthe miała jasne włosy i zielone oczy.
7. Jakim cudem kikimora, kilkakrotnie większa od Geralta, zmieściła się na grzbiecie Płotki???
8. Brak jakiegokolwiek wyjaśnienia, dlaczego Nilfgaard napadł na Cintrę.
9. Absurdalna scena - kikimora jedną łapą trzyma Geralta przygniecionego do dna bajora, a drugą kilkakrotnie bezskutecznie próbuje w niego trafić. Co za fajtłapa!
10. Scena bitwy - prawie dorównuje poziomem polskim "Krzyżakom", nakręconym kilkadziesiąt lat wcześniej.
11. Cahir - co on ma na głowie??? To powinien hełm ze skrzydłami, które przerażały Ciri, a nie trzy kogucie pióra!
12. Magiczne zdolności Ciri - z dddupy wzięte.
13. Sir Lazlo - co to w ogóle za postać?
14. Mieszkańcy Blaviken. Uważnie się im przyjrzałam, ale nie dostrzegłam ani czerwonoskórych, ani Azjatów. A Murzyni byli. DLACZEGO? Co to za faworyzowanie Murzynów i dyskryminacja innych ras??????

Generalnie emocji w tym filmie tyle, co w zdechłej żabie. Na plus zapisuję świetne sceny pojedynków - dobrze zmontowane i udźwiękowione, szybkie, lekkie i efektowne. No i twarz Geralta po walce z kikimorą - dokładnie tak jest opisany wiedźmin po eliksirach.
Na razie mnie nie porwało. Wręcz przeciwnie.

piasia

Hm...wszystkie, ale to dosłownie wszystkie Twoje zarzuty obalają się same w toku serii... Serio warto najpierw obejrzeć całość a później płakać, ze fabuła się nie zgadza.

piasia

Ja widziałam tam raczej obsadę tureckich seriali, czarnoskóry był jeden. Generalnie bliski wschód, coś jakbym oglądała serial o narodzinach Chrystusa. Hubert Musiał dobrze się zapowiadał, ale niestety. jak na tak nic nieznaczącą postać to go niepotrzebnie tyle razy pokazywali. Bieda las, takie krzole rachityczne jak z lasku Bielańskiego, scena "seksu" żałosna. Muzyka z duuupy. Książki pochłaniałam nałogowo, tutaj nie mogę zmęczyć pierwszego odcinka.

piasia

Kikimora w sytuacji jak przedstawiona powinna od razu przygniesc go calym ciezarem ciala. Zupelnie bez sensu to zrobili. Gdyby chociaz odepchnal ja znakiem aard.
Najgorsze sa postacie kobiece w idealnych strojach, fryzurach. Nie potrafia odegrac realiow.

ocenił(a) serial na 4
piasia

Też zwróciłam uwagę na kogucie pióra - przecież ten skrzydlaty hełm był wałkowany wielokrotnie w książkach! I na kikimorę też, na początku filmu wielkości jednopiętrowego domu, a potem zewłok na grzbiecie płotki!

Podobał mi się odcinek 4 - równoległe przedstawianie pojedynku ze strzygą i "narodzin" Yennefer. Tak wiem, że w książce w ogólnie nie było akcji z usuwaniem na żywca macicy i przydatków, ale scena jako taka była ciekawa, do mnie przemówiła.

kelas_aina

Bo Geralt ciągnął truchło albo za płotką na postronku, albo na wozie.

Yennefer i strzyga dla mnie były kiepskie. Wolałbym jeden wątek na raz. Tu fajnie wyszło.

https://www.youtube.com/watch?v=YXtiXRlsyE4

ocenił(a) serial na 4
BlackPiterback

Myślę, że tym odcinku ważny był motyw powtórnych narodzin i to mi się podobało :)

kelas_aina

Być może, ale lepiej skupić się na 1 i wyciągnąć to maksymalnie, zwłaszcza że potem mamy to bzdurne wejście na bal :/

ocenił(a) serial na 5
kelas_aina

Cała Nilfgaardzka zbroja wygląda kartonowo, akurat z nią wygrywają nawet stroje z korony królów, czy zbroja z polskiego serialu jeśli pominąć że miała węża zamiast słońca i hełm nie miał piór, ale wyglądała jak zbroja a nie karton.

ocenił(a) serial na 5
piasia

Ja jeszcze bym dodał do tego postać Foltesta, który był szczupły, miał ładną twarz i według Geralta nie miał jeszcze 40 lat, a w serialu wyglądał jak otyły, zapuszczony dziad.

ocenił(a) serial na 3
tribal216

Też nie pojmuję jak to można było tak spieprzyć. Serial miał potencjał na bycie najlepszym Wiedźminem wszech czasów, wystarczyło nie kombinować i trzymać się powieści ehh...

ocenił(a) serial na 3
tribal216

Pełna zgoda. Ten serial to dno pod każdym względem.

ocenił(a) serial na 5
tribal216

bez przesady, zależny czego kto się spodziewał. Spodziewałem się tragedii dostałem przeciętny serial i jestem zadowolony. Niektórzy spodziewali się serialu 9 na 10 dostali przeciętny i są zawiedzeni...

ocenił(a) serial na 10
tribal216

Polskie narzekanie osiąga mistrzostwo, wada, przez polaczków uważana za zaletę. Wieczne marudzenie i narzekanie, dzięki takiej postawie nic nie jesteśmy w stanie osiągnąć, bo tych najlepszych tłumy Januszów i Grażyn ściągają w wieczną błotną miazgę.

ocenił(a) serial na 4
typisb

Nic nie są w stanie osiągnąć ludzie, którzy nie mają żadnych wymagań, potrafią zadowolić się byle czym; dla takich ludzi zmiana na lepsze nie jest potrzebna. Gdyby wszyscy mieli podobną mentalność, to dalej siedzielibyśmy w epoce kamienia łupanego.

Beton_z_Szyszkami

Dobrze powiedziane. Nie dziwie się że obecna sztuka to koleś co sra na płótno. Taki Hitler się nie dostał do szkoły i zrobił rzeź, a teraz taki Netflix robi byle co i zarabia.

tribal216

Driady z Brooklynu wymiatają. W ogóle dziwne, że główna postać nie jest czarnoskórym transem. Szok i niedowierzanie, jawna dyskryminacja !

ocenił(a) serial na 2
Radiw84

W roli Bonharta widzę 50 letniego Wietnamczyka o wzroście 156 cm. Zawsze sobie go tak wyobrażałem...

Scrach

Nie nie nie. Leo Bonhart ma być grany ale przez 60 letnią Wietnamkę o wzroście 140. I nazywać się Leonia Bonhart :D

ocenił(a) serial na 2
BlackPiterback

O to to ;-)

Scrach

Co jeszcze? Mistle może zostać, lesbijski związek wszak się wpisuję, ale Regis na bank powinien być Reginą - czarnym 2 metrowym transem,przecież wszyscy wiemy że wampiry tak właśnie wyglądały. Geralt w następnych sezonach nawiążę też bliższą znajomość z Shanonem - niskim gejem o rudych oczach. Czy jeszcze kogoś pominąłem z ważniejszych postaci. Bo o wiedżminach to już pisali że Vesemir będzie azjatą.

ocenił(a) serial na 2
BlackPiterback

Vyzogota z Corvo może być 200kg starcem, który nie jest w stanie podnieść dupy z łóżka

Scrach

Oooo włacha. Ty to może i jednorożca zamienimy nie wiem na hipopotama ? Może Meve mogła by być czarna? I dodatkowo ważyć ze 100 kilko, taka ,,Ma" wiedzmińska :D Może elfy z Ludu Olch będą wszystkie grube i czarne, tak dla rozmaitości ? :D

ocenił(a) serial na 2
BlackPiterback

Wszystko jest możliwe, byle każdego uwzględnić i nie czuł się dyskryminowany przez twórców serialu...

Scrach

Teraz tyle płci to ciężko w sumie zapełnić :D Szczam na to. Zobaczysz płacz jak Netflix w sumie uzna że jednak lipa i znacznie skróci historię i może nawet nie będzie ostatnich tomów. Ok 2030 przy tym tempie produkcji by był finał. Aktorka grająca Ciri powinna być ok 11-12 dziewczynką. Tymczasem ma 18 lat. Za te 10 lat już będzie z niej dojrzała kobieta. Nie wiem jak będzie z resztą. To jest kupę materiału i jak oni będą mieć takie tempo że 1 sezon zachacza o 1 tom to ja tego nie widzę.

ocenił(a) serial na 10
tribal216

wiedzmin nie byl robiony na podstawie książki jakiegos starca który chce pieniędzy od twórców gry tylko na podstawie najlepszej gry na świecie i tak ma być, jest zajebisty, a komentarze januszów polskich byly przewidziane. Dobrze że polska tego nie robi

Mateusz_Wasiak

Zieeeww

Jeszcze wam się trole nie nudzi?

ocenił(a) serial na 10
BlackPiterback

Czemu trolle? Jak ktos nie mowi po twojemu to troll albo hejt ?

Mateusz_Wasiak

Nie, akurat ty jesteś trollem, A ja trolli nie karmie. Troll bez jedzenia zdechnie albo se pójdzie. PA PA TROLLU.

ocenił(a) serial na 10
BlackPiterback

Wtf jak rozmowa z wyborcą pisu xd

ocenił(a) serial na 5
Mateusz_Wasiak

bez tego "starca" nie byloby tej twojej "najlepszej gry na swiecie" wiec moze troche szacunku do jego osoby?

ocenił(a) serial na 10
znerwicowany

Byłaby z innej powieści polakiej także słaba odpowiedz i obrona wyzyskiwacza

Mateusz_Wasiak

Ta z pewnością. Może jednak cię nakarmię - spermą do buzi :D

ocenił(a) serial na 10
BlackPiterback

Ale to że jesteś fanem książki meńkowskiego to nie znaczy że masz wyzywać fanów gry cdprojekt. Bo bez gry by nikt o nim nie slyszał

Mateusz_Wasiak

No ja jakoś słyszałem i sporo ludzi, gdyby nie on CD Project nie miał by z czego zrobić gry. Także minimum szacunku dla autora.

ocenił(a) serial na 10
BlackPiterback

zrobiliby z czegoś innego, GTA było na podstawie książki? Jakieś Far Cry na podstawie książki ? League of legends czy cokolwiek teraz jest na topie ? Psia kość jakie janusze z was, sańkowski na dobrych ludzi :D

Mateusz_Wasiak

Czyli Troll. Chodź do pańcia. Pan cię nakarmi jogurcikiem i czekoladką :D

ocenił(a) serial na 10
Mateusz_Wasiak

trociny ze łba wysyp..

ocenił(a) serial na 8
lordazton

test

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones