PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 224
oceny
7,1 10 1 180224
5,6 35
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Obsada na dzień 10.10.18

ocenił(a) serial na 7

Henry Cavill - Geralt,
Anya Chalotra - Yennefer,
Freya Allan - Ciri,
Jodhi May - Calanthe,
Björn Hlynur Haraldsson - Eist,
Adam Levy - Myszowór,
MyAnna Burring - Tissaii,
Mimi Ndiweni - Fringilla,
Therica Wilson-Read – Sabrina,
Millie Brady – księżniczka Renfri.

JuVe00

A Jaskier gdzie? :(

ocenił(a) serial na 7
wera1111

Może będzie jakaś bomba, którą zdetonują indywidualnie :D

ocenił(a) serial na 7
sundayborn

całkiem możliwe bo według plotek mógłby to być Sebastian Stan

ocenił(a) serial na 7
Snobi

Mnie tam się marzył RDJ (zwłaszcza po scenie w Sherlocku 2, gdy zasuwał na kucyku, podczas gdy pozostali jechali na normalnych koniach), ale tak ze 20 lat młodszy niż jest obecnie.

Snobi

niee ,nie on. On się kompletnie nie nadaje ;d po pierwsze za stary jak na czasy małej Ciri, po drugie ma aparycje gbura i melanholika. Jaskier był wesołym hulaką, przystojniakiem, amantem i comicreliefem. Takiego Jaskra chcemy a nie powtórkę z polskiej wersji ze starym, zapuszczonym, grubawym Zamachowskim ;d

ocenił(a) serial na 5
JuVe00

Anya Chalotra na Yennefer zbyt młoda , Jodhi May chyba też za młoda na Callanthe , a Fringilla to w ogóle ... czy wszędzie muszą pakować tą poprawność ... żeby tylko ci Aktorzy tego nie zamerykalizowali , w końcu to bardziej świat słowiański niż anglosaski .

ocenił(a) serial na 3
Pallando

Anya nie jest za młoda, ale i tak kompletnie nie pasuje na Yen...

ocenił(a) serial na 5
Lellandra

Ale przecież Anya i Freya wyglądają jak jednolatki , ja rozumiem że czarodziejki się odmładzały ale żeby aż tak , Yennefer nie może wyglądać pod względem wiekowym jak Ciri .

ocenił(a) serial na 3
Pallando

Moim zdaniem nie wyglądają jak jednolatki. Zresztą nie wiadomo z którego roku jest to zdjęcie. Żadnych aktualnych zdjęć tej aktorki nie widziałam.

ocenił(a) serial na 6
JuVe00

W tym układzie to myszowór byłby lepszym geraltem ;) Białą czarodziejkę przerobili na czarno, a yenefer za młoda i mulatka no genialnie się trzymają książek..

Bizzaro

Myszowór za stary na Geralta, nawet stary jak na Myszowora w czasie gdy Ciri była mała. Takie młode dziewczyny biorą a takich starych dziadów :/ wkurzające.

ocenił(a) serial na 7
Bizzaro

Od kiedy Anya jest mulatką? Monica Bellucci, Sophie Loren, Katherine Zeta Jones też są mulatkami?

JuVe00

Jak myślicie, kto będzie jeszcze czarny? :)

ocenił(a) serial na 7
Drake01

Ludzie ze wschodu, może niektórzy z południa kontynentu (jak Fringilla), ale nie wszyscy, bo wtedy SPOILER!!! Ciri musiałaby też być śniada ;)

sundayborn

A kto będzie żółty? :)

Drake01

pewnie Francesca findabair

Jakasakatakamaka

A gejem Jaskier będzie?

ocenił(a) serial na 8
Drake01

Oby <3

ocenił(a) serial na 5
JuVe00

Szczerze to tak bardzo nie czekam na ten serial jak na Władcę Pierścieni i przyjmuje go chłodno, tytuł nie ma szczęścia do ekranizacji, adaptacji w tv. Aktorzy jak np.Yen co prawda niezbyt pasują nawet do książkowych opisów, jedynie w miarę pasuje Ciri. Po za tym Calanthe wydaje się też taka młoda, młoda jak na królową, ale dobrze, że to nie Nenneke, okej to moja wyobraźnia. Poza tym zastanawiam się co tutaj robi Fringilla skoro 1 sezon ma być na podstawie zbioru opowiadań Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia, a ona pojawiła się dopiero w Chrzcie Ognia, czyli powinna być gdzieś dopiero w 3 sezonie. Sabrina i Tissaia powinny być w 2 sezonie, jeśli przyjmujemy, że dwie książki to sezon. Czyli zmiany fabularne względem pierwowzoru będą, bo te postacie nie występowały w zbiorach opowiadań. Taka prośba do wszystkich stron internetowych, czy niektórych osób, proszę nie łączcie serial z grą, to dwa osobne uniwersa.

LordWieslaw55

Jedyne co przychodzi mi do głowy to Wzgórze Sodden.

ocenił(a) serial na 5
parus66

Mnie się wydaje, że będzie jakaś bezsensowna scena na siłę.

parus66

Ale wtedy musiałaby być Koral, która tam zginęła. A w obsadzie jej nie ma. Po włożeniu czarnoskórej jako Vigo, ja traktuje ten serial jako mało śmieszny żart. Ale po zobaczeniu aktorki grającej Yen, nie wiem czy się śmiać czy płakać. Teraz jeszcze doszedł czarnoskóry Istredd i jakiś Dara-kim on kur,a jest?!

ocenił(a) serial na 9
parus66

tak samo myślę. Oprócz Koral musiałaby być tam jeszcze Fillippa Eilhart

ocenił(a) serial na 2
LordWieslaw55

Mam identyczne odczucia co do tego serialu od początku wiedziałem, że będzie poprawności polityczna, ale przy wyborze aktorów pierwszoplanowych myślałem, że zajrzą do książek no ale cóż to przecież Netflix swoją drogą Henry Cavill jako Geralt przy Anya Chalotra jako Yennefer wygląda teraz jak dobrze dobrany aktor.

ocenił(a) serial na 5
RAPTOR

Nowe wątki, lub ich zmiana, wymyślone cechy charakterów danych postaci, itp., czyli uparte tworzenie czegoś po swojemu nie patrząc na widza już wiele razy ciągnęło produkcje w złą stronę, albo dzieliło publiczność. W serialu jako to w serialu mogą się niektóre błędy ciągnąć, aż do samego końca. Wydaje mi się, że będzie lepszy od Wiedźmina z 2002, ale nie liczyłbym na sukces jak Gra o Tron, Wikingowie i dość możliwe, podzieli on widownię. Właściwie już niektóre kontrowersyjne wiadomości to robiły, jeśli taki będzie serial to na pewno będzie miał zwolenników i przeciwników, tych mniejszych, większych oraz tych którym będzie to latać.

JuVe00

A to może być jaskier... albo kompozytor. Coś na planie robić musiał: https://ostatniatawerna.pl/czy-wlasnie-poznalismy-aktorka-wcielajacego-sie-w-rol e-jaskra-w-serialu-wiedzmin/

SzEwCzU

Wow, Lin-Manuel Miranda jako Jaskier to by było coś. On sam jest kompozytorem i artystą a poza tym, z tego wywiadu z tego linku który podałeś wynika że ma sporo 'jaskrowej' energii

użytkownik usunięty
JuVe00

Tu reszta.

Eamon Farren - Cahir,
Joey Batey - Jaskier,
Lars Mikkelsen - Stregobor,
Royce Pierreson – Istredd,
Maciej Musiał - Sir Lazlo,
Wilson Radjou-Pujalte - Dara,
Anna Shaffer – Triss,
Rebecca Benson - Marilka
Shane Attwooll - Nohorn

Luke Neal - Vyr
Matthew Neal - Nimir
Tobi Bamtefa - Danek
Sonny Serkis - Martin
Roderick Hill - Fletcher
Inge Beckmann - Aridea
Charlotte O’Leary - Tiffania
Natasha Culzac - Toruviel
Amit Shah - Torque
Tom Canton - Filavandrel

No nie wierze, jeden Polak w obsadzie, chociaż tyle. Prześliczna Triss. Nie dziwię się że Henry chciał grać Geralta, co się młodych lasek nacałuje to jego ;)

Zamiast dać jakąś ciekawą rolę z książki, bo takich jest pełno... To dawają Musialowi rolę gościa, który nawet w książce nie występuje WTF?!?! Reżyserom już się w czterech literach przewraca, widać że palma im odbija.
Ps, ja Musiała widziałam bardziej w roli jednego z bandy szczurów. A tu takie cuś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones