PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 348
ocen
7,1 10 1 180348
5,6 35
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

wychodzi na to, że Nilfgaardczycy z serialu wytwarzają pancerze z moszny trolla...

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

Go go power rangers, wyglądają jak kitowcy. Ciekawe jak takie zbroje miały by być produkowane XD
Zatęsknimy za naszym polskim serialem coś czuję XD

WTTW_FILM

też mi krąży gdzieś po głowie, że niejeden będzie odwoływał swoje narzekanie na naszą rodzimą odsłonę ;) Ale może się mylę i miło mnie zaskoczą

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

Moim zdaniem trochę ich wygląd może psuć klimat, ale faktem jest to że widzieliśmy gołą wersję pancerzy, tzn nagranie z ręki. Obraz jeszcze pewnie trafi do obróbki i tak dalej, i jestem pewny że ich odbiór będzie inny niż na "czystym" nagraniu telefonem.

ocenił(a) serial na 7
IndianaKingston

W życiu. Gorzej od tego polskiego badziewia filmopodobnego nie będzie.

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

Przecież oni potem w komputerze robią film, to nie będzie na pewno tak wyglądało tylko kozak. Film jeszcze nie wyszedł już wszyscy już wiedzą najlepiej jaki będzie i co.
Jak narazie:
Jenefer mega niunia - dobra fest.
Wiedźmin - Supermen - mega badass.
Trailer super klimatyczny i wszystko jest co trzeba.
Zbroja też będzie dobra jak zrobią w komputerze

ocenił(a) serial na 5
NieMamSwojegoZdania

Wiem ale jednak inaczej sobie to wyobrażałem, o wiele mniej fantasy a bardziej realistycznie. Na trailerze te zbroje nadal wyglądają paskudnie, ale to szczegół. Liczy się scenariusz.

IndianaKingston

strasznie tandetnie to wygląda. Zupełnie jakby Nilfgaard nie był jakimś rozwiniętym imperium, bandą dzikusów co zbroje robią z jak to ująłeś.. :) moszny trolla.

Korybut13

Haha tak :p
Totalny zawód. Co za barany...
Oddanie tego serialu w łapska Lauren Schmidt to było nieporozumienie. Choć nie jestem rasistą (lecz nie toleruję wypaczania dobrych dzieł), to chyba tylko dlatego, że Bagiński nie zgodził się na zniszczenie świata Wiedźmina tyloma czarnoskórymi w Wiedźminlandii. Ale poprawność polityczna musi być wyższa o 10000%, zatem mamy co mamy... Oby ten serial przyniósł mi frajdę...

IndianaKingston

Ludzie sieją ferment, a nawet dobrze nie poszukają na ten temat. Tych pancerzy pewnie nawet nie zauważysz, bo będą je miały postacie trzecioplanowe i mało istotne. Info od samego Tomka Bagińskiego. A dwa, to te wszystkie przecieki i zdjęcia z planu to może być sprytna kampania, żeby przyciągnąć widza, bo przecież każdy zechce sprawdzić jak to wyszło naprawdę.

PunkFan

żaden ferment, tylko rzeczywistość. jeśli ci się wydaje, że dla jednych postaci będzie jeden model pancerza, a dla drugich inny, to masz rację - WYDAJE CI SIĘ. Robienie innych modeli dla jednej frakcji się nie opłaca. I takie detale, jak symbol Nilfgaardu na zbrojach postaci trzecioplanowych powinien nie istnieć, skoro ma być niewidoczny - a jednak jest, szczegółowy. I nikt nie będzie się bawił w przerabianie trzecioplanowych w CGI, bo się nie opłaca, skoro są rekwizyty. Wygląd oręża też jest kiepski. Gra zrobiła dobrze, wzorując się nawet na istniejących, historycznych elementach uzbrojenia. "Gra o tron" jakoś potrafiła przekonująco ubrać swoich w praktyczne zbroje, podobnie inne podobne seriale ("Wikingowie", "Templars", "Last Kingdom"), choć też miały swoje "ale". Więcej: nasz polski serial, tak hejtowany, w tej kwestii wypada lepiej. A tu mamy "coś" pokroju kitowców z PR, a nawet gorzej, bo to nie ta dekada. No i odnośnie Bagińskiego, to on już dawno przestał mieć znaczący wpływ na to, co dzieje się z serialem. Niestety. Być może jednak masz rację, że ostatecznie będzie lepiej, niż się zapowiada. Osobiście nie mam jakiegoś "hajpu" na tę produkcję, wolałbym się też mile zaskoczyć, niż srogo rozczarować. Jak wyjdzie - zobaczymy

ocenił(a) serial na 8
IndianaKingston

Hmm a kojarzysz plastikowe zbroje husarskie w "Ogniem i Mieczem"? Bo były. Dalsze plany często mają "inny model pancerza". Nadzieja jest więc uzasadniona.

filozofbercik

Kojarzę też zginającą się "zbroję" Maximusa z Gladiatora ;) Materiał jest nieistotny, bo zwykle w filmach jest to tworzywo, żeby było lekkie i wygodne dla aktora. No i ma przede wszystkim dobrze wyglądać. Tu nie dość, że nie wygląda, to jest niepraktyczne w poruszaniu się. Może być plastik, żywica, sztuczna skóra - obojętne. Jakoś zbroje Północy są OK, ale to?

ocenił(a) serial na 8
IndianaKingston

W filmach jest bardzo różnie. Po to pisałem o "Ogniem i Mieczem", żeby potwierdzić, że nie stosuje się jednego modelu dla wszystkich. Właśnie w "OIM" były zbroje metalowe i to zróżnicowane, a na odległych planach były plastiki. Te plastiki nie wyglądają dobrze z bliska, serio.

ocenił(a) serial na 7
IndianaKingston

Pierdzielenie, wygląda całkiem spoko. No i ruszają się tak samo jak te chłopki w grze. Więc miłośnicy tej gierki o tytule Wiedźmin będą w niebo wzięci.

PunkFan

w sumie akceptowalne byłoby jedynie umieszczenie tak odzianych "wojów" w koszmarnych scenach ze snów lub wizji narkotycznych po ciężkich dragach, gdzie przy odpowiednim oświetleniu i komputerowym podrasowaniu wyglądaliby upiornie (np. w retrospekcji Ciri). Na zdjęciach nie ma elementów zielonych/niebieskich, jakie służą za tło do CGI, ani punktów do technologii mo-cap. Tym bardziej jeśli mieliby pieniądze na efekty cyfrowe, to tym bardziej na rekwizyty. Jeśli dobrze pamiętam, to Imperium było przedstawione jako dbające o wykwintność w stroju, zwyczaju i języku, więc robienie z nich złoli pokroju orków po prostu się gryzie. Tym bardziej w porównaniu do pancerzy północy, utrzymanych w zupełnie innej konwencji, które widzieliśmy wcześniej

ocenił(a) serial na 5
PunkFan

Nieważne, czy będą je miały postacie na trzecim planie czy od razu trafią do kosza. Samo ich wykonanie pokazuje, ile sił, talentu i pieniędzy wkładają w projekt. Jeśli coś na tym etapie wygląda źle to raczej jest złe i nie ma nic wspólnego z pokrętną strategią marketingową.

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

Kojarzy mi się z zakonem Rycerzy "Nii" ze "Świętego Graala".

SzalonyHeniek

hahaha! Bo to są w sumie "rycerze Ni" - a dokładniej Nilfgaardu... ;)

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

Moze przerobią komputerowo jak wygląd Geralta

Wujek_John

Tak, będą przerabiać w cgi kilkanaście zbroi, nieprzystosowanych do obróbki komputerowej. Tak samo twarz Geralta...

ocenił(a) serial na 5
Joecrou

To szykuje sie kaszana jak nasz serial :p

Wujek_John

Zobaczmy. Jak narazie plenery zapowiadają się świetnie :P

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

raczej z napletka bardzo starego trolla :-)

IndianaKingston

W sumie po 8 sezonie Gry o Tron zostały niezłe w "dizajnie" zbroje złotej kompanii - tylko przemalować detale na czarno i jak znalazł, bo Złota tak szybko mignęła na ekranie, że nikt nie będzie pamiętał jak była odziana...

ocenił(a) serial na 8
IndianaKingston

oho banda internetowych narzekaczy i krytyków bez wykształcenia :) Po zbroi stwierdzili, że serial już jest klapą xD Oczy bolą od czytania narzekań polaczków w internetach..

ParAdoXx_9

oho, witamy prawdziwego "znaffcem" ;> Jeśli nie masz nic konkretnego do dodania, to oszczędź sobie czasu i wysiłku, bo klikając w klawisze jeszcze się spocisz...

ocenił(a) serial na 8
IndianaKingston

wystarczy że ci się dupa przepociła i zapiekła. ;)

ParAdoXx_9

aż żal odpowiadać, ale nie musisz się na forum filmowym zwierzać publicznie co ci się stało z otworem między pośladkami.
...czy musisz?

ocenił(a) serial na 8
IndianaKingston

co? nie wmawia się komuś czegoś co ci się uroiło.

użytkownik usunięty
ParAdoXx_9

z ciebie tez nie zagraniczniaczek;)

ocenił(a) serial na 8

Nie jestem zagraniczniaczkiem. Polaczek do dla mnie określenie, mendy, chama, narzekacza, sceptyka, ignoranta, krytyka. Który narzekając np. na partię pis, narzekając na wysokie podatki i ceny, i tak głosuje na pis i z pieśnią na ustach płaci podatki, szczęśliwie wpierdalając za drogie mu owoce. To samo w internetach, narzekają narzekają, a później będą się spuszczać do serialu :D

ocenił(a) serial na 4
ParAdoXx_9

To musi być jakiś wyższy poziom inteligencji, żeby na podstawie komentarza dotyczącego zbroi użytych w serialu przeprowadzić dogłębną i szczegółową analizę psychologiczną, w dodatku określić poziom wykształcenia autora, oraz jego preferencje polityczne.
Naucz mnie mistrzu.

ocenił(a) serial na 8
Beton_z_Szyszkami

Jeżeli inteligentny człowiek nie zrozumie debila, to kto jest kim?

użytkownik usunięty
ParAdoXx_9

ach, to spoko

ParAdoXx_9

Przecież za Tuska było to samo, albo jeszcze gorzej bo tam podatki były podnoszone co roku, a plusów żadnych nie było widać. Te Polaczki wybrały mniejsze zło. Mam wrażenie że ci co narzekają na PiS, mieli za Tuska raj na ziemi, czyli kradli, nie płacili podatków np. vatu i żyli z cudzych pieniędzy. Określenie Polaczek idealnie pasuje do ciebie, bo narzekasz na PiSiorów. Zobaczymy jak Pisiory odetną kranik Waroszwiokom i innej patologi, która uważa że to dzięki nim Stolica się rozwija i inne miasta. Już zresztą to widać jak Trzaskowianka wyjebała z rury na Wiśle.

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

Patrząc po strojach z grafik promocyjnych, nie chce mi się wierzyć, że Nilfgaard będzie miał tak paskudne zbroje. Może to jakaś wizja, klątwa z wypaczonymi żołdakami czarnych ?

Daven___

też tak mi się wydaje; może też być tak, że taki dizajn jest po prostu lepiej widoczny z oddali czy przy konkretnym typie oświetlenia (lub niedoświetlenia)... Zobaczymy pod koniec roku. Bądź co bądź inne zbroje (np. Północy) wyglądają dobrze, podobnie sceneria na niejednym zdjęciu z planu

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

Może w teaserze się pojawią

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

Wszystkie stroje wyglądają dobrze oprócz zbroi czarnych xd

IndianaKingston

Masz rację moszna z daleka wygląda lepiej niż z bliska.

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

A jednak będą popylać w nich normalnie

ocenił(a) serial na 3
IndianaKingston

Początkowo miałam nadzieję, że będą tak wyglądać tylko w którymś z koszmarów Ciri, ale niestety... po zwiastunie wszelkie nadzieje obumarły :/

ocenił(a) serial na 5
IndianaKingston

Zabawnie wyglądają, jakby przybyli z jakiegoś zad*pia, a nie imperium. :D

IndianaKingston

Te zbroje wyglądają jak jakiś żart. Jakiś kretyn musiał to zaprojektować. Serial też taki będzie. Conan z Rivii, Konczita z Vengerbergu, las Brookliński, Afroamerykanie w zbrojach Wikingów.

Marcin_W_fw

@up Ten cały serial będzie żartem. Z tym mogę się zgodzić. Debile sie dobrali za jego tworzenie. Na czele z tą piz** Lauren, bojowniczką poprawności politycznej.

Hagen99

Jak na początku sie hajpowałem na wieść ze netflix robi serial o wiesku, to im więcej widzę i oglądam informacji na temat tego "produktu", dobierania aktorów, całego zarysu świata według wizji netflixa (niby na podstawie książek xD) i tej całej "polityki poprawności", to tym bardziej jestem przekonany ze to będzie gówno, wysmarowane gównem robione pod hajs i uciesze "lewackiego" myślenia. Juz bardziej czekam na Pół Wieku Poezji Później.

IndianaKingston

Dobra zobaczcie te zbroje Nilgaardczyków jak wyglądają w serialu od 1 min 15 sekundy w tym filmie prosto od producenta:
https://www.youtube.com/watch?v=0wCyhF_wARc

Moje pytanie jakim zagrożeniem mogą być Niflgaardczycy mający na sobie brzydkie, czarne plastikowe zbroje???Czyżby cesarstwo Nilfgaardu miało w epoce jakby nie patrzeć średniowiecznej technologie czy manufaktury potrzebne do produkcji plastikowych pancerzy ????

Dlatego może w serialu twórcy odpowiedzą na moje pytania.

Jedno jest pewne nie wiem jakim cudem Niflgaard z plastikowymi zbrojami stał się mocarstwem???? Rozumiem ekonomia przemawia jako pancerze dla wielotysięcznej armii za plastikiem, jest on tańszy od dobrej stali czy każdego metalu. Niestety wróg miał zapewne broń i pancerze ze stali, a plastik to można przebić nawet zaostrzonym drewnianym kijem.

Po tylu wojnach i podbojach jakie Nilfgaard przeprowadził, królestwa na Północy znali by właściwości plastiku i jego słabe strony (czyli, że nie jest to żaden pancerz). Wiec jedna królestwo Północy by podbiło te cesarstwo z tak opancerzoną armią.

Nie wiem, ale dla mnie oglądanie serialu który robi sobie ewidentnie jaja z widzu w stylu "Latającego Cyrku Monty Pythona", z poważną miną świadczy już o deficycie intelektualnym widzów. Ponadto to pokazuje, za kogo widzów uważają producenci telewizji:
https://www.youtube.com/watch?v=Z79RiZWQFtk&t=1s
Tomasz Lis: "Myślicie, że ludzie są tacy głupi??? Ludzie są głupsi niż myślicie. Widz w Polsce wybaczy wiele, ale nie wybaczy jednego aby traktować go poważnie"

ocenił(a) serial na 1
gabriellabowicz

Mnie tak samo drażnią te komiczne zbroje Nilfgardczykow, oraz czarne elfy, wciskanych na sile, choć nie bylo ich w ksiazkach Sapkowskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones