Wiedźmin (2019)
Wiedźmin: Sezon 1 Wiedźmin Sezon 1, Odcinek 6
Odcinek Wiedźmin (2019)

Ginące gatunki

Rare Species 1h
7,5 6 071
ocen
7,5 10 1 6071
Wiedźmin
powrót do forum s1e6

- Czemu te krasnoludy to wyglądały raczej jak niziołki ?
- Yarpen Zigrin to jakiś żart ??
- Czy Zoltan Chivay też będzie jakimś żałosnym karłem zamiast pełnokrwistym krasnoludem ?
- Czemu po stewirdzeniu że dalej szlak jest za wąski dla koni, dalej szli ława po bezkresnych bezdrożach ?
- Czemu doppler wyglądał niczym Voldemort ?
- Jakim sposobem doppler zmianiając sie w Cahira zmienił także swoje ubranie ?
- Gdzie Yennefer niosłą cały czas ten przeogromny namiot ?
- Jak i kiedy krucha Yennefer nauczyła się walczyć mieczem lepiej niż wiedźmin i zamiast słać na lewo i prawo fireballe podrzynała gardła sztyletem ?
- Czemu ten złoty smok przypominał bardziej oskubanego kurczaka niż smoka ?
- Czemu kiedy kilkoro ludzi broniło smoczego jaja przed hordą napastników potężny smok (któremu najbardziej zależał ona tym jaju) spokojnie stał i się przyglądał ?
- Czemu Yennefer ogarnięta żądzą ukatrupienia smoka by coś tam z niego pozyskać, jak już znalazła padniętego to sobie odpuściła spokojnie wszytko ?
Ogólnie to ten serial coraz bardziej mnie rozczarowuje..

ocenił(a) serial na 3
fox_77

- Jakim sposobem doppler zmianiając sie w Cahira zmienił także swoje ubranie ?
O: Chyba taka natura Dopplera? Czytając wyobrażałem sobie podobnie. W grach było tak samo. ty kojarzysz inaczej ?
- Gdzie Yennefer niosłą cały czas ten przeogromny namiot ?
O: Wyczarowała lub stworzyła iluzję, a ty jak sądzisz?
- Jak i kiedy krucha Yennefer nauczyła się walczyć mieczem lepiej niż wiedźmin i zamiast słać na lewo i prawo fireballe podrzynała gardła sztyletem ?
O: Showrunnerka netfliksa inaczej nie mogła. Wyższość mężczyzn nad kobietami we władaniu mieczem? Nie godzi się.
- Czemu ten złoty smok przypominał bardziej oskubanego kurczaka niż smoka ?
O: Skoro zabrakło pieniędzy lub woli stworzyć ładniejszy amulet dla Geralta to niech cię nie dziwi jakość wygenerowanych efektów które sa o wiele droższe.
- Czemu Yennefer ogarnięta żądzą ukatrupienia smoka by coś tam z niego pozyskać, jak już znalazła padniętego to sobie odpuściła spokojnie wszytko ?
O: Odpowiedzi na to w serialu nie znajdziesz. Polecam książki tam ta historia jest opowiedziana w całości.

W mojej ocenie produkcja netfliksa jest czymś po co sięgać winno się w ostatniej kolejności. Proza Sapkowskiego>Gry CDProjectu>Słuchowiska Fonopolis>Komiksy>Produkcja netfliksa (gdzieś po równo z polską produkcją która przewyższa tę netfliksową z uwagi na rolę Żebrowskiego i Zamachowskiego)

Valhilla

Jeszcze zanim wyszedł serial na fali hajpu śledziłem wszystkie materiały promujące serial. Niestety po kilku wywiadach z showrunnerka domyślałem się że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Specjalnie dla niej stworzony został kolejny krąg w piekle. I jak przedmówcy nie chodzi mi o elfy innej karnacji. Chodzi mi tylko o na siłę wciskana poprawność polityczna. Kręciła ten serial dla fanów czy dla siebie???

ocenił(a) serial na 3
Krzysztof_Czarny_1244

"Chodzi mi tylko o na siłę wciskana poprawność polityczna. Kręciła ten serial dla fanów czy dla siebie???"
- Są zdolni do wszystkiego :-( byle iść z nurtem gender. Spójrz chociażby na 3 sezon "sex education". Serial chyba najbardziej oddający klimat współczesnej doktryny tak szeroko akcentowanej w mediach social, politycznie, społecznie etc.
Zobaczymy co pokażą w sezonie drugim i na ile starczy im "hajpu" aby kręcić Wiedźmina dalej.
Materiałów i wątków w książkach jest pod dostatkiem.

Do prozy do gier fan sięgnie wiele razy. Wiele razy powróci. Do słuchowisk, komiksów. Szczęście że tego nikt już nam nie zabierze czy nie popsuje.

Szkoda że do serialu netfliksa nie ma/nie mam takiego parcia (przynajmniej ja).
Jak to powiedział pewien osioł:
- Ooo ja chcę jeszcze raz!

Bardziej czekam co pokaże CDP w być może Witcher 4 . Coś więcej ze światów równoległych? Na to czekam bardziej niż na kolejne sezony netfliksa.

Valhilla

Ciężko mi się wypowiedzieć na temat "sex education" bo dałem sobie spokój już po obejrzeniu trailera:) i nie dlatego że mam już swoje lata i nagle stałem się pruderyjny.
Co do fanowskich come back'ow zgadzam się w 100%, raz w roku przeczytam cała Sage od deski do deski, do Wieśka od CDP także wracam cyklicznie.
Abonament netfliksowy trzymam chyba tylko i wyłącznie z ciągot masochistycznych;)
A tak na poważnie, dam sobie spokój po stranger things jak już wyjdzie.
Mimo wszystko ciekaw jestem jak skończy drugi sezon jeśli chodzi o odzew fanowski. Na początku liczyłem że poprawia się po pierwszym sezonie ale widząc upór netfliksa w swojej narracji to szczerze wątpię...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones