Wiedźmin
powrót do forum 1 sezonu

Fantom sagi i opowiadań

ocenił(a) serial na 5

Sagę czytałem bardzo dawno temu i skończyłem ją gdzieś w połowie więc niewiele już pamiętałem, gdy jakieś 2 lata temu obejrzałem serial po raz pierwszy, chociaż tak piąte przez dziesiąte Ostatnio postanowiłem obejrzeć jednak porządnie i na końcu miałem takie "no, w sumie spoko", ale jednocześnie postanowiłem odświeżyć i dokończyć sagę książkową i jestem wręcz zniesmaczony jak scenariusz został wypaczony, pocięty i spłycony. Wiadomo, że w serialu nie chodzi o skopiowanie książki, ale będąc dopiero na etapie czytania opowiadań mam wrażenie że serial jest już o czymś innym, a cała historia ma z książką wspólnych właściwie tylko głównych bohaterów i jakiś ogólny zarys całej historii. 2 sezon obejrzę tylko dla samego odhaczenia.

ocenił(a) serial na 1
kozgi

no niestety taka prawda, słaby serial który nijak ma się do poziomu i sensu książek :(

ocenił(a) serial na 4
kgibas666

Bardzo chętnie się dowiem czegoś o głębi książek.

Ale idę o zakład, że mi nic o tym nie napiszesz, ale pójdziesz w retorykę dziecięcą "sam sobie znajdź" albo "i tak nie zrozumiesz". Dowolne puste riposty zamiast treści.

Nie pierwszy raz wygrywam ten zakład.

ocenił(a) serial na 1
hyrkan

...no przecież to aż 8 tomów, musiałbym ci tu niezły elaborat walnąć... a chyba mi się nie chce. poza tym zakładając że znasz i książki i wersję serialu netflixa... jeśli nie dostrzegasz tej dysproporcji to tłumaczenie ci nie tylko byłoby stratą mojego czasu ale było by totalnie pozbawione sensu. jeśli znasz obie wersje, to znasz tę dysproporcję a jeśli jej jeszcze nie zauważyłeś, to nic tego już raczej nie zmieni. chciałem ci napisać że ja tu nie przyszedłem się zakładać ani nic "wygrywać" bo nie interesują mnie takie niedojrzałe ego-potyczki na intelektualne "prącia".... ale potem pomyślałem sobie że może ty faktyczni mnie o to po prostu pytasz... i zwyczajnie chcesz odpowiedzi :) zróbmy więc tak. omówmy po jednym, jakimś, dowolnym zagadnieniu, bo o wszystkim to tu można pisać godzinami. żuć jakieś na początek ty i zobaczymy...

ocenił(a) serial na 4
kgibas666

Widzisz, że to wiadomo było przed zakładem, że go wygram? :D

Jesteś w stanie od roku pisać bezwartościowy hejt, ale napisanie pierwszego postu z treścią to dla ciebie strata czasu i prącie. :D Brawo ty.

ocenił(a) serial na 1
hyrkan

...gratuluję, wygrałeś zakład który zawarłeś sam ze sobą, mistrz świata XD nie jestem "małpką cyrkową" której możesz wjechać na ambicje a ta będzie skakać jak sobie zażyczysz :) nie jestem też za bardzo człowiekiem fasadowym i w sumie mało mnie obchodzi co o mnie sadzisz ty i dziesiątki innych użytkowników filmweba... nie przyszedłem tu by walczyć o jakieś "intelektualne, złote kalesony" (jak niektórzy) ... ale też, życzę dalszego, owocnego wynajdywania moich wpisów, postaram się odpowiadać XDDD

ocenił(a) serial na 4
kgibas666

Jesteś małpką cyrkową, której nie mogę wjechać na ambicję, bo nie ma żadnych? Czy co konkretnie mi chcesz powiedzieć?

Że masz czas na pisanie kilkudziesięciu postów po niczym i o tym, jaką jesteś małpką a jaką nie, ale nie masz czasu w życiu na JEDEN post poświęcony głębi literatury? :D

Tak, małpko? :D

ocenił(a) serial na 1
hyrkan

dzieje dojrzewania Ciri na tle dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i wychodzenia Geralta z geraltowości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones