Wiedźmin
powrót do forum 1 sezonu

Po 2ep.

ocenił(a) serial na 5

Będę szczery troszkę po artykułach oraz hejcie bo spadł za duży dla mnie potwornie się ociągałem. Mimo iż czekałem na Wiedźmina od pierwszych pogłosek i przyznam się uczciwie wobec siebie, że nie rozumiem hejtu że nie logiczne że nie wiadomo kiedy coś się dzieje. Czysta bzdura dla mnie, wiem przeczytałem wszystkie książki i opowiadania ale wszystko właśnie przez to ma sens, ładnie połączone, jedno co mogli pokazać jak robiono
z chłopca wilka ale jestem po 2 odcinkach więc jakby co proszę o brak spoilerów.

Kolejna rzecz rewelacyjny klimat mrok mrok mrok, w końcu bo w pierwszej wersji z 2001 było zbyt cukierkowo i nie tłumaczą tego czasy czy produkcja.

Dla mnie świetny Dubbing głosy idealnie i P. Żebrowski idealnie wpasował się w rolę dubbingową. Kolejna rzecz Yennefer genialnie pokazano dzieciństwo szczerze cieszę się że nie zrobiono z niej (ponownie) tylko płytkiej kochanki Geralta.

Kolejna rzecz to historia babki Ciri, i no właśnie Laslo, miasto/królestwo zostało zniszczone to bez wątpienia i udało się uronić łzę, ale tłumaczenie dla mnie że Laslo był jakby takim tłem do myśli Ciri to dla mnie trochę za mało (mówię o wywiadach), ale coś nie coś się przydał.

Ogólnie więcej plusów niż minusów, a im więcej hejtu to mniej zachęci produkcję do rozkręcenia się o czym jednak warto pamiętać że akcja pojawia się potem i w większości seriali jest wielkie buuu bo skończono na akcji a to widzowie i oceny po części jesteśmy odpowiedzialni za to.

Kończę esej i gratuluję tym co przeczytali wszystko.

ocenił(a) serial na 3
filmmaniak_3

No właśnie trzeba przeczytać książki, aby zrozumieć film... Ja nie czytałem i niestety nie nadążam za "fabułą". Jestem dopiero po 4 odcinku i przyznam, że zastanawianie się, która sekwencja jest w jakim czasie osadzona męczy. Nie wiem, jak skonstruowane są opowiadania i może tam lepiej to pasuje. Ale film to inne medium. Producenci i reżyserzy chcąc zaadoptować tę historię do filmu powinni rozumieć te dwa jakże różne media. Może jak kiedyś przeczytam książki to story stanie się bardziej zrozumiała :)

filmmaniak_3

Film (serial) powinien pokazywać fabułę nawet dla tych co nie znają książki. Ja znam książki, a i tak nie zawsze nadążam za fabułą.
Ewentualnie niech powiedzą w wywiadach, że to serial dla tych którzy znają opowiadania.
Ale wtedy odziera się wyobraźnie z cudu "widzenia umysłem".
Według mnie ten serial albo powinien odzwierciedlać to co napisał Sapkowski, albo coś nowego wnosić.
Inna sprawa, że co do realizacji nie mam zastrzeżeń. Jest dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones