PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634505}

Wielkie nadzieje

Great Expectations
7,4 2 519
ocen
7,4 10 1 2519
Wielkie nadzieje
powrót do forum serialu Wielkie nadzieje

Świetne zdjęcia, scenografia, stylizacja, bardzo dobrze dobrani aktorzy i większości przypadków bardzo dobrze zagrane (z hipnotyczną i niepokojącą rolą Gillian Anderson na czele). Wszystko to składa się na bardzo klimatyczną i na wysokim poziomie mini-serię.
Jestem pod sporym wrażeniem tego co ostatnio wychodzi spod szyldu BBC.

ocenił(a) serial na 10
Unbother

Tak, popieram! Ależ zafascynował mnie ten cudowny, dickensowski klimat!!! Czekam na ciąg dalszy :)

Unbother

Po dwóch odcinkach muszę powiedziec, że ta mini-seria jest cudowna. Klimat, scenografia i muzyka naprawde na najwyższym poziomie. Dla kogoś kto nie czytał książki (np. mnie) historia jest bardzo ciekawie przedstawiona i w niesamowitym napięciu czeka się na to co wydarzy się za chwile. Ciekawy jestem jak to się wszystko skończy (cliffhanger 2. odcinka świetny!).
Ogólnie, polecam!

leoss

Ja też nie czytałem tej powieści, i ta seria mnie bardzo zachęciła by to zrobić. Niesamowity klimat, nieustannie podszyty niepokojem, i wręcz fetyszystyczne podejście do manieryzmu i sztuczności (fałszywości) zachowań ludzi tej epoki, albo ludzi generalnie. Niezła psychodrama, szkoda że taka krótka ;)
Zabieram się za trzeci odcinek.

Unbother

Obejrzałem trzeci odcinek i musze powiedziec - cała ta historia jest rewelacyjna. Zaskakująca, elektryzująca i po prostu magiczna. Żałuje, że nie przeczytałem książki, bo teraz już wiem co i jak, ale i tak chce ją przeczytac, bo wydaje się, że to co Dickens wymyślił jest kapitalną, ponadczasową historią o miłości i stracie, dorastaniu i przemianie.
Jednym moim zastrzeżeniem może byc miłosc Pipa do Estelli - nie poczułem tego. Choc ta jedna scena z 'płaczem' mnie rozwaliła.
Aż mnie ta mini-seria nakręciła na wszystko co robi teraz BBC.

leoss

A widziałeś "Bleak House"?. Też Dickensa, też od BBC, i również z Gillian Anderson ;) Ja jestem absolutnie zafascynowany ich nowymi filmami dokumentalnymi..

Unbother

Dzięki za polecenie, widze, że gra też cudna Carey Mulligan. Zwiastun wygląda całkiem nieźle, na pewno obczaje.
O samym "GE" dowiedziałem się z Graham Norton Show (który jest świetny jeśli ktoś lubi cięty, angielski humor i rozmowy z gwiazdami), w którym była właśnie Gillian. Świetna babka, tak btw. ^^

leoss

Mi tego pisać nie trzeba ;) Jestem jej fanem od początku X-files ;) (swoją drogą to niedawno miałem okazję obejrzeć ten serial ponownie, gdyż jeden serwis online wałkuje odcinki 24/7)

ocenił(a) serial na 7
Unbother

Bomba:) Jestem po pierwszym odcinku i czuję, że wkręcę się na dobre ( jak i w Archiwum X):)) pozdrawiam

Zurawina_fw

Nie pożałujesz, kulminacyjna scena z Gillian zatkała mnie...

ocenił(a) serial na 8
Unbother

Zgadzam się w 100%. Ten klimat wciąga wow! No i Anderson

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones