PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 002
oceny
8,4 10 1 174002
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

Najlepszy odcinek sezonu jak do tej pory. Pożegnaliśmy irytującego biskupa. Niezniszczalna Lagherta wciąż ma się dobrze ( choć nie wiadomo do końca gdzie jest). Harald raczej nie zabrał jej ze sobą. Ubbe jak ojciec, jedyny prawdziwy syn Ragnara. Rozegrał bitwę tak jak Ragnar za najlepszych lat. Spisek przeciwko Alfredowi wykryty, król wie już nawet kto jest liderem,odcinek 16- ty będzie ciekawy. W końcu serial zaczął nam się rozkręcać.
Bjoern wciąż myśli tym mniejszym mózgiem, nawet w ferworze bitwy, w głowie chędożenie, już upatrzył sobie kolejną niewiastę.
...............................................................................
.....................................................................
A teraz kompletne Since Fiction, takie moje marzenie, kompletnie nierealne.
Wyobraźmy sobie Laghertę, przeżyła tę bitwę. Błąka się gdzieś po lasach. Traci przytomność, jest na pół martwa. Nagle znajduje ją tajemniczy jegomość, dziwak, odludek, który zaszył się gdzieś głęboko w lesie, mieszka w małej chatce, ukrywa się przed ludźmi. Zabiera kobietę do swojej kryjówki. Leczy ją, pomaga dojść do siebie. Gdy kobieta w końcu wraca do świata żywych i jest już w pełni świadoma, mężczyzna zdejmuje kaptur i ujawnia swą twarz. Tak, to on, jakimś cudem przeżył, w końcu synowie nie widzieli jego ciała.
Ragnar.
I żyli długo i szczęśliwie, jak RObin Hood i Marion w lesie Sherwood...

ocenił(a) serial na 7
rafalniemiec712

Zgadzam się w zupełności. Ubbe jest jak Ragnar: Najpierw myśli potem działa. Bjorn to by tylko rozwalał i chędożył. A Alfred i Hvitserk z nieciekawych postaci w końcu stali się w miarę inteligentni i rozpoznawalni. Ciekawe czy Hvitserk zdradzi Ivara na dłużej czy tylko na krótko? Bo to, że Hvitserk w końcu się opamięta było tylko kwestią czasu. Nawet dla niego.
Alfred będzie miał teraz rozterki co zrobić z bratem. Ja tylko czekam, aż stanie się Alfredem Wielkim i spuści wpie#dol niektórym wikingom.

telcontar_2929

Te MOMENTY podczas bitwy między Lagertą a biskupem były rodem z jakiegoś romansidła, to troszkę słabe, no ale mam nadzieję, że ona przeżyje.
Bjorn z tym wiecznym fochem na twarzy jest irytujący + niezabicie przeciwniczki...eh. Zagninięciem/śmiercią matki jakoś się nie przejął, to smutne.
Hvitserk...a coś Ty się taki hardy zrobił wąski??? :)
Czekam na rozterki bękarta Alfreda co zrobić z jego przyrodnim bratem, prawowitym dziedzicem tronu (nikt na to nie wpadł? Przecież Judyta została ukrana za zdradę męża...)
Ubbe bardzo na plus, Torvi w zasadzie niewidoczna.
Ivar głupieje i słucha jakiejś niewolnicy ;) dobre sobie.

ocenił(a) serial na 7
telcontar_2929

Hvitsek zdradzi Ivara bo w zwiastunie sezonu widać go w jednym kadrze z Bjornem :)

Zastanawia mnie Ivar, dla mnie jest niemal pewne że swoją żonkę w końcu zabije :D może i dziecko. Liczą na syna, a co jak urodzi sie córka? albo jakieś wadliwe/martwe? Coś musi pójść nie tak.

ocenił(a) serial na 8
telcontar_2929

Myślę, że nie do końca. Ubbe odziedziczył po Ragnarze jego rozsądek i marzenie o stabilizacji dla jego ludu (ziemie pod uprawę w Anglii), a Ivar jego ambicje i geniusz strategiczny. W ogóle od momentu rozłamu między braćmi serial całkowicie rozmija się z historią, że szkodą dla fabuły. Bo twórcy zaczęli wymyślać pozbawione sensu wątki.

Ubbe i Ivar byli wodzami Wielkiej Armii i budzili postrach wśród wrogów. I o tym powinien być 5-ty sezon. O ich podbojach i śmierci. Zdaje się, że Ivar zginął gdzieś w Irlandii. Gdzie zmarł bądź zginął Ubbe, nie pamiętam.

rafalniemiec712

Najlepszy odcinek od długiego czasu. Nie było wątku Flokiego i od razu inaczej się oglądało.

rafalniemiec712

A biskupa to zepsuli po całości. Szkoda bo dobry aktor z fajnym głosem przyjemnie się go słuchało na ekranie, ale oczywiście musieli go wcisnąć w jakieś głupie wątki miłosne no i skończył tak jak skończył.

użytkownik usunięty
rafalniemiec712

Biskup heahmund :( Jednak z najlepszych postaci tego sezonu :(

ocenił(a) serial na 10
rafalniemiec712

Trochę lepszy niż ostatnie ale nadal słabo a tą bitwę to pięknie zepsuli tymi głupimi wstawkami wydaje mi sie że ten serial coraz bardziej traci moc

ocenił(a) serial na 7
TyrionLanister

Właśnie, też mnie irytowały te wstawki. W pewnym momencie bałem się, że zrobią to samo co w czwartym sezonie: wrogie armię się spotykają, drą się jak opętani, biegną w slow motions... I koniec bitwy.

ocenił(a) serial na 9
TyrionLanister

No właśnie, komuś się urodził pomysł, żeby to co wyróżniało serial-czyli sceny batalistyczne-ograniczyć do minimum, i zrobić drugą grę o tron-"pierdu pierdu -pierdu pierdu".

ocenił(a) serial na 8
Polski_Charlie

W GOT na bitwy masz przeznaczone sporą ilość czasu antenowego i jest znacznie większy rozmach.
Przykłady:
4x9 - ok 25 minut
5x8 - ok 10 minut
6x9 - ok 25 minut
7x4 - ok 10 minut

W takim Vikings w 4x19 czy teraz 5x15 masz niecałe 10 minut starcia i ponad połowa z tego to jakieś wstawki, by ukryć maksymalnie niewystarczający budżet.
Najlepiej bitwy w Vikings wyszły w 2x9 i 3x8. Konkret.

ocenił(a) serial na 9
returner

No podobno kasy z sezon na sezon mają więcej więc, ja uważam że po prostu zmieniła się koncepcja .Gra o tron to chyba dopiero ostatni sezon obejrzałem no i pierwszy.Potem to mnie nudziło ale są ludzie którzy lubią takie intryganckie seriale i pewnie jest ich więcej niż takich jak ja ,zwolenników akcji.

ocenił(a) serial na 8
rafalniemiec712

Wydłużone sezony 4 i 5 mające o połowę więcej epizodów są o wiele słabsze niż pierwsze trzy sezony oraz
od konkurencyjnego serialu "Last Kingdom", który ma umiejscowione wydarzenia za tymi z Vikings i
mamy Alfreda od początku serialu w dojrzałym wieku.
Jak dla mnie jako całość Vikings - 8/10 (bo spada ocena z 8,5 na 8), a Last Kingdom 8,5/10
Vikings 1 sezon - 8,5
Vikings 2 sezon - 9,5
Vikings 3 sezon - 8,5
Vikings 4a sezon - 7
Vikings 4b sezon - 7
Vikings 5a sezon - 6
Vikings 5b sezon - 6 po 4 epizodach

Last Kingdom 1 sezon - 8
Last Kingdom 2 sezon - 8,5
Last Kingdom 3 sezon - 8,5

ocenił(a) serial na 9
returner

O w morde, The Last Kingdom 3 przeoczylem! Dzieki:D

ocenił(a) serial na 8
kepac

3 sezon TLK wyprodukował Netflix. Jest jakość, a klimat serialu nie ucierpiał.
Do tego zwiększyli ilość epizodów z 8 na 10, ale są trochę krótsze. Kiedyś ok 56-58 min, teraz 52 min.
Większość wypowiada się, że 2 i 3 sezon TLK są lepsze niż pierwszy. Polecam.
Zapowiedzieli też 4 sezon mimo tego jaka postać umarła.

ocenił(a) serial na 9
returner

15 min po twoim poscie juz mialem caly serial na dysku;) Tylko jeden odcinek dalem rade obejrzec, Liv-Ars 1sze, a pozniej cisne dalej:D
Troche ten portal jest zacofany, ze nie moze mi podpowiedziec o premierze...

kepac

Filmweb nie powiadamia o wielu produkcjach niestety. Ja np korzystam z Twittera, obserwuje jakie chce konta filmowe i stąd wiem o premierach przeróżnych.

ocenił(a) serial na 9
Madame_7

Fanka Hardiego czy moze Peaky Blinders?;)

Czekalem na kolejny sezon i przegapilem o miesiac:( Ale dowiedzialem sie, ze bedzie 4ty sezon, wiec nie bede rozpaczal:) 4 odcinki zostaly, brakuje czasu, zeby wszystko wchlonac na raz:D
Dzieki za info, ale ja troche asocialmediowy jestem, o ile takie slowo istnieje:)

kepac

Hardego i Peaky Blinders oczywiście.
Masz konto na Filmweb to nie jest tak z Tobą źle ;) Mi tam tt tylko do czytania służy, od święta może coś skomentuje. Stamtąd też dowiedziałam się o 4 sezonie TLK, zapowiedź prosta a jak świetna http://twitter.com/TheLastKingdom/status/1076227159784677382?s=09

ocenił(a) serial na 9
Madame_7

Wypasiona zapowiedz, Finan jak zawsze w swoim stylu, jego teksty klada mnie na ziemie.

ocenił(a) serial na 6
returner

Zgadzam się z oceną Wikingów oraz z oceną TLK

ocenił(a) serial na 9
rafalniemiec712

Szkoda biskupa, moja ulubiona postać, ale cóż, przyszedł na niego czas.

Zresztą historyczny Heahmund poległ w bitwie z Normanami, pod Marton w 871 r., walcząc u boku króla Alfreda.

ocenił(a) serial na 8
rafalniemiec712

Chlip JRM odszedłeś godnie :( fajna scena, ja wiem, że trochę romansidło ale jestem dziewczyną i nie będę udawać, że mi się nie podobało :>
Na plus: Ubbe i Alfred, bitwa, brak Flokiego! Judith zamieniona w Cersei haha
PS: twoje marzenie nie jest pozbawione podstaw bo w trailerze sezonu widać Laghertę biegnącą przez las z rozwianym włosem i pobrudzoną (pewnie po tej bitwie) i widać tam klatkę i dół z wężami gdzie zginął Ragnar i z tyłu za nią stoi postać w kapturze, więc może pojawi się Ragnar chociaż jako jakaś wizja czy coś, to by było super :D

ocenił(a) serial na 8
wera1111

Mnie irytuje Alfred w Vikings, ale pewnie dlatego, że w "The Last Kingdom" jest o niebo ciekawsza i lepiej zagrana ta postać.
W "Vikings"porównywalną postacią był jedynie Egbert. Łączy ich też intelekt, pobożność oraz opanowanie.
Niestety w "The Last Kingdom" Egbert oraz Allfred w Vikings to rozczarowanie.

ocenił(a) serial na 8
returner

Nie oglądam the last kingdoms więc nie mam porównania. Dla mnie Alfred z vikings jest spoko

ocenił(a) serial na 8
wera1111

Zobaczymy jak ta postać ukształtuje się w kolejnym sezonie.
W każdym razie na obronę tego aktora/postaci Alfreda z Vikings jest to,
że w "The Last Kingdom" zarówno aktor/postać Alfreda jest już trochę starsza/dojrzalsza więc też pewnie dlatego znacznie mądrzejsza. Zerknij na zdjęcie aktora, który już w 1 sezonie miał 33 lata.
https://www.imdb.com/title/tt4883710/mediaviewer/rm1664886784
Już na początku serialu "The Last Kingdom" Alfred ma córkę kilkuletnią i rodzi się mu syn.
Raczej tak daleko nie będzie przesunięta akcja kolejnego 6 sezonu Vikings,
gdzie też jak przy 4 i obecnym 5 sezonie ma być podział na 6A (10 ep.) i 6B (10 ep.) więc
TLK kontynuuje losy Alfreda. Vikings jak sama nazwa wskazuje skupia się na wikingach,
gdy TLK bardziej na Anglii.

ocenił(a) serial na 8
returner

o ja ale paszczur xD Alfred z vikings lepszy zwłaszcza teraz jak obciął włosy. Ogólnie vikings stoi przystojniakami, w sumie tylko dlatego to jeszcze oglądam xD

użytkownik usunięty
wera1111

A Uther z Last Kingdom to taki przystojniak, że pobija wszystkich przystojniaków z Wikingów haha :P

użytkownik usunięty

tfu Uhtred, zawsze mylę, choć maniaczę w ten serial

ocenił(a) serial na 8

Uhtred jest jednak najbardziej przerysowaną postacią TLK jak te z serialu Vikings. On jest niemal jak postać z komiksu.
Śmierć się go nie tyka :)

użytkownik usunięty
returner

Haha to prawda ^^

ocenił(a) serial na 8

no jest niezły ^^ ale nie chce mi się zaczynać nowego serialu tylko dla jednej postaci xd niemniej dzięki za cynk xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
returner

lul gościu, to tylko postacie serialowe a nie prawdziwi ludzie, nie możesz oceniać ich iq xD

po drugie to, że ktoś jest atrakcyjny fizycznie nie znaczy, że zaraz jest głupi, pusty, czy zły, a to, że ktoś jest paszczurem nie znaczy z automatu, że jest dobry czy inteligentny. Może być głupim, pustym i złym paszczurem, który będzie zdradzał, bił etc. Ile ty masz lat bo brzmisz jak pryszczaty gimnazjalista, który w ogóle życia nie zna xD

ocenił(a) serial na 4
wera1111

Bo to jest pryszczaty gimnazjalista, na którego nigdy żadna kobieta nie spojrzała i dlatego musi wylewać na Tobie swoje kompleksy ;P

ocenił(a) serial na 7
wera1111

Odpal sobie dowolny film panicza Rocco - dostaniesz kwintesencję treści.

użytkownik usunięty
returner

Mam tak samo, Alfred z Last Kingdom mocno podniósł poprzeczkę, no ale w sumie może to i fajnie, że to tak odmienne postaci.

rafalniemiec712

Biskup Heahmund to ci.pa. Przestraszył się, że za kochanie Lagerthy pójdzie do piekła, a przeciez za zabicie tylu ludzi w tym innego biskupa podczas mszy, i tak czeka do ogień piekielny :).
Sceny batalistyczne ożywiły odcinek. Do tego królowa nie patyczkowała sie ze zdrajcą i dowiedziała się, że to jej starszy syn jako przywodca spisku, chciał zabić brata.

ocenił(a) serial na 10
rafalniemiec712

mi ta Brunhilda jakoś dziwnie znajomo wygląda... i szrama na oku i policzku Bjorna, którą mu zrobiła - wygląda dziwnie podobnie do tej, którą kiedyś miała ta jego pierwsza żona, Porunn czy jakże jej było. z wyglądu też do niej podobna, choć to raczej nie ta sama aktorka. z jednej strony to byłoby ciekawe, gdyby ją pod postacią Brunhildy przywrócili do serialu, z drugiej - nieco przesadzone ;)

Lagertha da sobie radę, może by się przy okazji trochę z tych nerwów i przejść postarzała, bo same białosiwe włposy nie są wiarygodną charakteryzacją dla na oko 50-cioletniej kobiety, jaką jest. innym paniom też by się zresztą nieco zmarszczek przydało ;)

Ivar - taki przebiegły był, taki sprytny i mądry, aż skręca mnie w żołądku gdy patrzę teraz na te jego szopki, wiarę w to że jest bogiem, że spłodził dziecko itd. że o cudzie medycyny i umożliwieniu mu całkiem sprawnego poruszania się nie wspomnę ;)

początek bitwy świetny, koniec - z przydługimi, sentymentalnymi opowieściami Alberta - już gorzej.

niecierpliwie czekam na kolejny odcinek ;)

ocenił(a) serial na 7
nomiko

Faktycznie dość podobna do Porunn, ale ta druga jednak nie pozbyłaby się cudownie szramy z buźki. Choć zawsze chciałam, żeby wróciła, nawet po tych... prawie trzydziestu latach? Nie wiem, ile czasu minęło, ale Lagertha to jest bliższa sześćdziesiątki chyba, nie pięćdziesiątki :P To drugie można by jeszcze wybaczyć, bo aktorka jest po czterdziestce. Ale i tak brak zmarszczek u niej i Judytki rzuca się w oczy strasznie, kiedy stoją obok swoich synów.
A Ivar i jego chodzenie... Czemu oni te kilkanaście lat temu nie wpadli na to, żeby mu te nóżki wsadzić w coś takiego :P? Poważnie, Floki budował takie cuda, a nie wpadł na to, żeby usztywnić mu tę problematyczną nogę (bo Ivar chyba ma problem z głównie jedną), coby syn króla nie pełzał po łajnie?

ocenił(a) serial na 10
nomiko

Też mam taką teorię, że to Porunn.

ocenił(a) serial na 4
nomiko

według Filmwebu
https://www.filmweb.pl/person/Gaia+Weiss-1709768
"Porunn-Thorunn" w 2018 w niczym nie zagrała

---------------
30 najnowszych wątków/tematów na forum
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion?plusMinus=false

rafalniemiec712

Plusem odcinka i może tego sezonu w ogóle to pozbycie się biskupa. Mam wrażenie, że nie mieli od dłuższego czasu pomysłu na niego albo sam aktor zauważył "ej, chłopaki, usuńcie mnie już z tego serialu, bo ta postać to dramat". Poszła szybka decyzja jak to robimy i dostaliśmy groteskową wizję, a na samej śmierci chciało mi się śmiać jakie takie to było słabe. Podobno aktorka, która gra Largenthe ma swój czynny udział, czy tam współtworzy serial i generalnie to chyba widać, bo dostajemy romanse rodem z mody na sukces z nią w roli głównej. Co mnie interesuje - ile jeszcze Hvitserk wytrzyma przy Ivarze. Dziwne, bo wcześniej uważałem tą postać do kasacji, a teraz ma chociaż w sobie trochę życia.

ocenił(a) serial na 10
rafalniemiec712

Zadziało się i w 16 śmierć ethelreda piękna scena jednak w tym wszystkim brakuje logiki myślę że zwieńczeniem tego sezonu będą walki o Kattegat mam też dziwne przeczucie że Bjorn pokusi się o zabicie Halfdana

ocenił(a) serial na 7
rafalniemiec712

Co się działo ale już 16 odcinek nudny jak flaki z olejem. Niech ten serial już się skończy bo brakuje pomysłu, Ivar okrzyknął się Bogiem, prącie mu nie pracuje a tatusiem będzie. Zaślepiony przez niunie jest niesamowicie a szczerze to liczyłem na sporo w jego przypadku. Myślałem, że będzie najbardziej błyskotliwy bo na takiego się zapowiadał a jest głupszy od ustawy. Nieśmiertelny biskup nagle zginął, niebywałe bo wychodził z gorszych opresji a tutaj dał się podejść jak mały Kazio, co oni zrobili z tym serialem ?

ocenił(a) serial na 10
marcinos_77

sam się kończ gościu :) jak nie podoba Ci się już serial to przestań się męczyć i wylewać swoje gorące żale. Ja mam z każdym odcinkiem ogromną satysfakcję z oglądania i tysiące osób podejrzewam również.

A kysz.

ocenił(a) serial na 7
Yavandes

Dziecko, ogarnij się bo intelektu z siebie nie wyrzucasz. Oglądaj, ciesz się i baw się pod kołderką. Ode mnie daleko chłopczyku.

ocenił(a) serial na 10
marcinos_77

Ty pokazałeś brak jakiegokolwiek intelektu poprzednim postem Marcinku.

ocenił(a) serial na 8
marcinos_77

no niestety 5 sezon był najsłabszy, na szczęście ostatni odcinek wynagrodził mi narastające zażenowanie;) piękna klamra z Bjornem siedzących na skale, normalnie się wzruszyłam;) bardzo czekam na sezon o Rusi!!!

ocenił(a) serial na 4
marcinos_77

"Ivar okrzyknął się Bogiem, prącie mu nie pracuje a tatusiem będzie."
*************************
4x18 Ivar dostał orgazmu jak babcia Lagertha "deflorowała" mieczem ;-) jarla Jorgensena
https://youtu.be/AjDTwE9E15g?t=9
czyli w kwestii formalnej: prącie mu działa

ale fakt, że działa w takich okolicznościach, które zupełnie nie sprzyjają spłodzeniu potomstwa... :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones