Wikingowie
powrót do forum 6 sezonu

Boże jedyny...

ocenił(a) serial na 6

Moja ocena wzrosła z 6 do 8/10 po zabiciu Olega w 5 epizodzie Sezonu 6B. Jakoś to szło, było czasami głupio, ale sama Ruś była ciekawą odmianą i mi to pasowało. Miałem nadzieję, że ten wątek pociągną jeszcze do końca wraz z wyprawą do Anglii. Hmm zrobili coś jeszcze gorszego...

Kattegat - wątek, który powinien się skończyć już dawno temu, zostaje co sezon odnawiany i ciągle to samo - przychodzi nowy Jarl/kilku kandydatów na Jarla. Ktoś obok zdradza nowego Jarla i wchodzi nowy Jarl. Potem Ragnar/Synowie Ragnara wracają i odbijają miasto. Tutaj znowu - mamy jakąś czarownicę z drugiego planu, która ni stąd ni zowąd zostaje nowym Jarlem? Ktoś coś palił przed pisaniem scenariusza, czy co?

Ivar - jego wątek jest spoko, naprawdę. Chciał umrzeć w bitwie - ok. Dwie sprawy - czemu zginął w tak głupi sposób? Nie mógłby w morderczym szale rzucić się na kogoś i zabić, a za chwilę ktoś by go zabił? Nie miałoby to więcej sensu, żeby zginął w walce i trafił do Valhalli? Serio? Zabił go jakiś maminsynek, dźgając go nożykiem?

Hvitserk - brawo, no po prostu brawo. Syn Ragnara w ostatnim odcinku Wikingów przyjmuje wiarę katolicką... Gorzej nie można było tego zrobić... Miałem nadzieję, że wróci do Kattegat i przejmie władzę. Wielka szkoda.

Ubbe - no tutaj to już odlecieli. Znaczy spoko - Floki wrócił i fajnie było go zobaczyć. Problem w tym, że ten wątek Indian, próba kradzieży itd. do niczego nie prowadziły. Można by to wyciąć kompletnie i nic by to nie zmieniło. Po co to tu jest? Aha no i wytłumaczenie Flokiego, jak uciekł jest idiotyczne - "Znalazłem łódź". Serio? Po prostu od tak znalazł sobie łódź? Z tego co pamiętam, na tamtej wyspie nie było drzew, a swoich ludzi znienawidził, więc w jaki sposób "znalazł łódź"?

Wszystko wydaje się zrobione na odwal, szybkie mordowanie jak najwięcej ilości postaci, żeby pod koniec uderzyć nas w twarz finałem - jeden syn Ragnara przyjął wiarę katolicką, a drugi zaprzyjaźnił się z Indianami... Tragedia. Przynajmniej w Anglii działo się fajnie i można było poczuć trochę klimat pierwszych sezonów. Alfred był nawet fajną postacią. Niestety, reszta kuleje.

Dobrze, że to już koniec. Myślę, że koniec powinien być już 2 sezony temu. Więcej głupot chyba bym nie zniósł. Szkoda, naprawdę szkoda. Jeśli ktoś chciałby obejrzeć coś w podobnym klimacie - Wikingowie, Anglia, to polecam Upadek Królestwa (The Last Kingdom). Może i pierwszy sezon nie ma dużego rozmachu, ale każdy kolejny jest coraz lepszy i widać większy budżet. No i mniej tam głupotek, a akcja naprawdę ciekawa.

ocenił(a) serial na 7
nathan0930

S6o13, 9w n.e a oni piją czar z samowara jak ktoś napisał brak jeszcze czarnych wikingów

ocenił(a) serial na 9
nathan0930

Nic dodac, nic ujac. Zgadzam sie w zupelnosci. Jako fanboy takich klimatow bronilem wikingow jak moglem, ale ten ostatni sezon to jest jakies nieporozumienie. Jeszcze nie tak dawno smialem sie do kolegi, ze gorszego zakonczenia, niz w GOT nie da sie zrobic. Bylo blisko. Last kingdom sztosik, polecam rowniez

ocenił(a) serial na 6
GGhosT

Ten samowar to waza rzymska, co ciekawe starsza od wikingów blisko 1000 lat, więc czepiać się akurat tego na tle wielu większych głupot nie warto.

https://www.ancientsculpturegallery.com/pub/media/catalog/product/cache/bc6accac cdfefd23b3b058f7e87d7447/b/e/be532_3_1.jpg

ocenił(a) serial na 4
Alex_Tyler

a czy ta "waza" z serialu ma kran???
(pytam bo nie wiem - ni mam dostępu do Netflixa, a tu zaglądam "z nudów i z przyzwyczajenia")
bo JEŚLI "waza" ma kran, to jest samowarem...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Samowar

i czy naprawdę mówili na to "czaj"???
https://pl.wikipedia.org/wiki/Herbata#Podr%C3%B3%C5%BC_do_Europy
"Po raz pierwszy z herbatą zetknęli się, w pierwszej połowie XVI wieku, Rosjanie, w czasie podboju Syberii i kontaktów dyplomatycznych z Chinami. W Rosji herbatę tradycyjnie nazywa się czajem (ros. чай ) i przygotowuje się w samowarze,"

ocenił(a) serial na 9
nathan0930

No nie wiem. Mnie tylko śmierć Bjorna pozytywnie zaskoczyła, ale wszystko co potem to dno i metr mułu. Choć jestem hejterem Gry o Tron to przynajmniej w ostatnim sezonie się coś działo, a tutaj nic. Kompletnie nic interesującego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones