PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=641457}
8,7 1 983
oceny
8,7 10 1 1983
Wojna wietnamska: film Kena Burnsa i Lynn Novick
powrót do forum serialu Wojna wietnamska: film Kena Burnsa i Lynn Novick

Tłumaczenie Netflix

ocenił(a) serial na 9

Oglądam serial na Netflixie (na razie są tylko napisy) i stwierdzam, że tłumaczenie polskie jest bardzo nieprecyzyjne ['and they moved back and they withdraw' to netfliksowym polskim "A potem wrócili i się wycofali"] a dość często znaczenia słów są przekręcane. Czasami w ogóle brakuje tłumaczenia istotnych słów. Tragedii nie ma ale moim zdaniem napisy netflixa nie oddają całkowicie treści komentarza i relacji świadków, z którymi przeprowadzane są rozmowy.

ocenił(a) serial na 10
Kazikowy

Jest tragdia. Zapomniałem już wiele kwiatków przy których zgrzytały mi zęby, ale jedno utkwiło mi w pamięci - foxhole jako "lisia nora". Poziom google translate.

ocenił(a) serial na 9
KKKapril

oglądając właśnie nasuwało mi się, że tłumacz nie znał/nie miał do czynienia z wojskową nomenklaturą angielskiego słownictwa. Foxhole to ten z bardziej rażących przykładów.

ocenił(a) serial na 10
KKKapril

nie obrażajmy google translate (foxhole - okop; prosze sprawdzić). Ja ogladałem po angilsku (bradzo wyraźnie mówią). Napisy (angielskie) włączyłem tylku jak szły nagrania z taśm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones