PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=590394}

Wrogie niebo

Falling Skies
6,8 8 793
oceny
6,8 10 1 8793
Wrogie niebo
powrót do forum serialu Wrogie niebo

W żadnym odcinku nie padła odpowiedź po co przybyli na ziemię obcy? Można domyśleć się, że po prostu stwierdzili, że przydadzą im się nowe terytoria. Potem, gdy przybywają na ziemię kolejni obcy, niby ci dobrzy, którzy chcą wyzwolić naszą planetę, to nie wiem czemu, żaden z bohaterów nie zapytał się ich co mają w planach gdy wyzwolą już naszą planetę? Czego oczekują w zamian za wyzwolenie? Druga sprawa która mnie zastanawia, to czemu ci źli obcy, gdy złapali głównych bohaterów, było kilka takich sytuacji, po prostu ich nie zabili? Mieliby przecież o kilku wrogów ,mniej.

ocenił(a) serial na 8
gienek_pa

Raczej ci obcy nie wpadli się napić z nami herbaty ;) Wizja obcych zawsze nam się kojarzyła z podbojem, to wyższa inteligencja, mająca na celu nas unicestwić. Serio, przy takich produkcjach ciężko o inne wytłumaczenie ;)

ocenił(a) serial na 7
gienek_pa

Sprawa pierwsza: na początku jest powiedziane, że obcy (Skittery) twierdzili, że przybywają w pokojowym celu. Kiedy zaczęli dokonywać podboju naszej Błękitnej Planety, jasne było, że to nieprawda. Kiedy coś, co ma kilka par odnóży i jest wielkości człowieka, morduje wszystkich ludzi, których napotka na swojej drodze, raczej trudno takiego gościa zapytać, dlaczego to robi i oczekiwać szczerej odpowiedzi. Sprawa druga: przecież kwestia motywacji Volmów była niejednokrotnie poruszana. Oni sami twierdzą, że "źli obcy", jak ich nazywasz, dokonują inwazji planet od bardzo, bardzo dawna (Ziemia jest ich kolejnym przystankiem) i w ten sposób powiększają swoje imperium, a Volmowie toczą z nimi międzygalaktyczną wojnę (aż się prosiło, żeby tak napisać, brzmi to super). Inna sprawa, czy można im ufać (w co wątpi np. Pope. Czy słusznie? Trudno powiedzieć). I sprawa ostatnia: ech, obcy nie prowadzą wojny w tak prymitywny sposób, jak czasem ludzie. Nie zawsze zabicie jednego z przeciwników jest najlepszym rozwiązaniem. Czasem lepiej go wypuścić, żeby np. opowiadał o Twojej sile i okrucieństwie i nakłaniał innych do kapitulacji. Wówczas ktoś taki staje się posłańcem i nieświadomie działa na Twoją korzyść. Poza tym pytanie, dlaczego obcy nie uśmiercają głównych bohaterów, jest zwyczajnie naiwne: to serial jest przecież. Nie można wymordować głównych postaci...

bones1995

@bones1995
Na początku nigdzie nie jest powiedziane, że Skittery twierdzili, że przybyli w pokoju. Na początku jest jedynie powiedziane, że ludzie myśleli, że być może Skittery przybyli w pokoju i dlatego nie atakowali przybyszów atomówkami, a potem Skittery wysłali impuls elektromagnetyczny i wszystko przestało działać.
Co do zabicia głównych bohaterów w serialu to nie zawsze tak jest jak piszesz. Weź na przykład serial "Gra o Tron" Tam praktycznie wytłuczono wszystkich głównych bohaterów.

gienek_pa

Nie porównuj Gry o Tron do tego serialu

ocenił(a) serial na 7
gienek_pa

OK, mój błąd, pierwszy sezon oglądałam dawno temu, więc nie będę się sprzeczać. Może faktycznie nie było powiedziane, że sami kosmici twierdzili, że przybywają w pokoju. "Gra o tron" pod względem przeżywalności głównych postaci jest raczej klasą samą dla siebie. Dlaczego tam można mordować pierwszoplanowych bohaterów, a w "Falling Skies" nie? Bo historia jest zupełnie inaczej zbudowana, istnieje kilka płaszczyzn równolegle. W "Falling Skies" akcja toczy się bardziej, powiedzmy, linearnie, choć co jakiś czas pojawiają się rozwidlenia wątków, np. teraz, gdy Masonowie zostali rozdzieleni. Mimo wszystko tych głównych postaci nie ma aż tyle, a śmierć jednej musiałaby nieść za sobą wiele konsekwencji, skoro obserwujemy losy właściwie jednej rodziny.

użytkownik usunięty
gienek_pa

Ten serial to kuriozum pod kątem intelektualnym, więc nie wiem po co w ogóle zadajesz te pytania? Równie durnego tytułu już dawno nie widziałem.

ocenił(a) serial na 3
gienek_pa

Twoje pytanie jest rownie naiwne jak myslenie dziecka 5 letniego. Jestem pewien ze kosmici by powiedzieli sama prawde :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones