PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=314133}

Wyspa Niedźwiedzi

L'Ile aux ours
7,4 1 099
ocen
7,4 10 1 1099
Wyspa Niedźwiedzi
powrót do forum serialu Wyspa Niedźwiedzi

Na wyspie tej (łu łu)

królika z misiem można spotkać (łu łu)

Wyspa Niedźwiedzi to nie plotka, <--- bardzo dobra bajka o miśku który latał balonem i seplenił , po prostu świetna , pamieta ktoś?

byq074

Ja pamiętam doskonale :D Bajeczka słodziutka i piosenka wstępna tysz bossska :]
A propos piosenki... oto małe sprostowanie i uzupełnienie tego, co tu zacytowałeś :D
Na wyspie tej królika z duszkiem można spotkać

Wyspa Niedźwiedzi to nie plotka

Uwierzyć chciej oglądać film ten to jest gratka

Na wyspie tej balony będą niczym jabłka

Wyspa niedźwiedzi to nie plotka

Uśmiechnij się tysiące przygód ciebie spotka

Tę wyspę pokochasz

Tutaj śmiech wśród zmartwień znajdziesz też

Lecz się nie przejmuj niedźwiedź Edi swych przyjaciół ma

Grzecznie siądź na wyspie z nami bądź

Przeżywaj z Edim bo to właśnie dla was jest ten film

Wyspę niedźwiedzi przedstawiamy!

Najwyższy czas poznać w filmie mnóstwo zdarzeń

Miliony przygód oraz marzeń

Oglądaj nas przeżyjesz z nami tysiąc wrażeń

Oglądaj nas...

Martinezzz

http://youtube.com/watch?v=xAcYaU9qpLk
yee ;d

Martinezzz

wlasnie przypomnialem sobie to, dawniej to potrafili zrobic bajke ktora potrafila wkrecic ;)

ocenił(a) serial na 10
byq074

Ja kocham tę bajkę! Nie moglam sobie przypomnieć jaki nosi tytuł, ale teraz właśnie rozmawiam z kolegą i mi przypomniał:) I wreszcie ją znalazłam... Jezu kocham ją :) Co ja bym dała, żeby ją znowu obejrzeć... :(

ocenił(a) serial na 8
Ariana_3

Od roku większość odcinków jest na jutjubie:
http://www.youtube.com/watch?v=HxZclRNteJ0
Od tego są bodaj wszystkie odcinki do 23.

byq074

Jak to się śliedziło, jak było się małym :) Szkoda, że niewiele co pamiętam z fabuły.

byq074

.. ano genialna! BA! ;]
poszukuję.. jeśli tylko ktoś ma, proszę pisać na green.gherkin@gmail.com ..
jakoś się dogadamy, wymiana albo co ;)
bo w całym necie znaleźć tego nie umiem ;((( a chodzi za mną od dawna..
Pozdrowienia dla wszystkich Poszukiwaczy Wyspy Niedźwiedzi ;)

green_gherkin

NO! NO! NO! Ja też tego wielce pożądam!! Powinniśmy założyć jakieś zrzeszenie poszukiwaczy "Wyspy Niedźwiedzi" ;]
Droga Green, jakby Ci się udało jakimś cudem zdobić tą przepiękną bajeczkę, to daj mi znać :D
Fani miśków polarnych, ŁĄCZMY SIE!!
Pozdrawiam ;]

Martinezzz

Znajdziemy ją :P W końcu "Wyspa Niedźwiedzi to nie plotka" :)

Keodred

Kiedyś to na TVN-ie leciało.codziennie oglądałem :)

matimat17

Trochę zakręcony serial. Gdyby puszczali go jako Wieczorynkę, np. to bym pewnie oglądał. :)

ocenił(a) serial na 9
Morgan_Mortimer_Graff

Ale on przecież był wyświetlany w sobotniej Wieczorynce :->

mulholland_2

Ale kiedy to było?

Poza tym ja się z tym spotkałem na TVN.

ocenił(a) serial na 9
Morgan_Mortimer_Graff

Ja przeleciałam przez to kiedyś na Mini Mini O.O

ocenił(a) serial na 8
Morgan_Mortimer_Graff

To było ok. 1994-1995. Oglądałem to jako Wieczorynkę i uwielbiałem ten mroczny klimat.

Odcinki były bardzo krótkie, po 10 minut każdy, poza tym sporo retrospekcji i odniesień do poprzednich odcinków, cała seria była krótka i skończyła się w nietypowy sposób, animacja była dosyć ułomna, ale fabuła, klimat i postacie sprawiały, że ta bajka była niepowtarzalna i na długo zapadała w pamięć. Uwielbiałem ją, mimo że była taka krótka i miała w sumie tak mało treści.

green_gherkin

To jedna z tych, które przypominają mi moje dzieciństwo. Dlatego gdy mam wolną chwilę, gdy nie muszę myśleć o sprawach dnia codziennego, to z miłą chęcią oglądam ten serial.
Wspaniały polski dubbing, ciekawa technika animacji, no i oczywiście ta niezapomniana piosenka w wykonaniu zespołu "Alibabki".. coś pięknego...

ocenił(a) serial na 9
byq074

Absolutny klasyk. Moja ulubiona bajka z dzieciństwa. Dziwaczne postaci, niesamowite krainy, niedźwiedź osiłek o wielkim sercu, królik spryciarz i dobry duszek. Uwielbiałem przeżywać przygody z tymi postaciami zapuszczając kolejne odcinki zgrane na VHS. Daję 9/10, a ja takimi ocenami nie szastam na lewo i prawo więc to coś jednak znaczy.

Polecam kanał użytkownika EdiMaxOk:
http://www.youtube.com/user/EdiMaxOk

ocenił(a) serial na 10
Lucky_luke

Dałbyś radę zgrac na płytę i wrzucic do Internetu?

ocenił(a) serial na 9
kucykpony

Nie mam odpowiedniego sprzętu żeby to zgrać na komputer. Ba, ja nawet nie wiem co mi by było potrzebne. Nigdy nic nie zgrywałem z VHS i pojęcia nie mam jak to się robi... Dlatego taka opcja raczej odpada.

Lucky_luke

Witam
Za to jak miałem już okazje się tym zajmować, moze nie konkretnie ja ale mój znajomy. Daj znać czy była by możliwość pożyczenia kaset abym mógł przegrać je na wersje cyfrową.

ocenił(a) serial na 10
Lucky_luke

Daj spokój. Królika akurat spryciarzem nazwać nie można. To była kula u nogi raczej. I taki wnerwiający charakter miał.

byq074

I co, udało wam się nawiązać współpracę? ;)
Tylko pamiętajcie, żeby podać linki, gdy już zgracie na jakiś serwer.


Pamiętam, że się tej bajki bałam, ale nie wiem dlaczego. To jest bardzo dziwne uczucie.

sweter_2

Moja ulubiona bajka z dzieciństwa <3 Muszę to gdzieś skołować i obejrzeć ponownie po 16-17 latach hehe

ocenił(a) serial na 9
byq074

Byłam za młoda żeby zobaczyć to w telewizji :P
Ale bajka mnie zachwyca, jest nietypowa, inna od wszystkich, tworzy niepokój a nawet strach.
Nie mam pojęcia czego sie w niej boje, ale sie boje (bez sensu :D)
9/10 :)

Nike04

Klimacik trochę rodem z "Alicji w krainie czarów".

ocenił(a) serial na 5
byq074

ja ją jakimś cudem wymazałam z pamięci, albo i sama wyleciała, w czasie emisji w Wieczorynce miałam jakieś 4 lata. później, już jako osoba dorosła, natknęłam się na artykuły o tej bajce, później znalazłam jeden z odcinków na Youtube, obejrzałam... i nagle mnie olśniło: Jezu, ja przecież już to widziałam, ja przecież te postacie znam. ja nawet wiem, dokąd zmierza fabuła z odcinka na odcinek. za dzieciaka trochę się tej bajki bałam, za dorosłego nie wywołała we mnie żadnych szczególnych uczuć. jedno trzeba jej oddać - drugiej takiej animacji ze świecą można szukać. bardzo oryginalne i jedyne w swoim rodzaju dzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones