PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678874}

Z premedytacją

Murder in the First
6,9 906
ocen
6,9 10 1 906
Z premedytacją
powrót do forum serialu Z premedytacją

Tasiemiec kryminalny?

ocenił(a) serial na 6

Jak tak czytam opisy serialu to kojarzy mi się od razu stary format "Law & Order", który także męczy jedną sprawę, tylko przez odcinek, nawet ciekawie pokazując współpracę policji i prokuratury. Tutaj mamy to samo tylko rozwleczone na cały sezon. Powodzenie serialu w dużej mierze zależeć więc będzie od atrakcyjności samej sprawy. Druga rzecz to obsada, ale to oczywistwe.

Przyznam, że jestem tego ciekawa bo Bochco to jest sprawdzona marka - zwłaszcza jeśli chodzi o seriale policyjne (chociaż za NYPD Blue nie przepadam, aczkolwiek na przestrzeni lat wielu ciekawych aktorów się przez to przewinęło). To może być interesujące nawet nie tylko jako serial bo Bochco lubi takie rzetelne, trochę nawet przyziemne klimaty ponad komercyjną rozrywkę. Liczę, że będzie to niezły wgląd w pracę amerykańskich organów ścigania. Zobaczymy.

ocenił(a) serial na 6
creep_

Ciekawe czy taki format sprawdzi się obecnie, bo brzmi to właśnie jak te stare seriale policyjno-sądowe z lat 90. Interesujący eksperyment.

creep_

teraz modne są seriale w których rozwiązuj się sprawę przez cały czas trwania sezonu: The killing, True detective, Broadchurch, The fall, Top of the lake, The bridge, więc szanse na powodzenie są. Z reszta od pewnego czasu sama wolę takie seriale, niż typowe procedurale, gdzie jeden odcinek to jedna sprawa, wszystko szybko rozwikłane. Stają się one męczące na dłuższą metę, bo wiesz czego się spodziewać z każdym odcinkiem w mniej więcej tym samym czasie jakieś znaczące momenty i tyle. Nic im nie ujmuję w tym momencie, po prostu stwierdzam, że jest to teraz fajna odskocznia od seriali do których jeszcze niedawno byliśmy przyzwyczajeni. Mówię tu o tych "młodszych" produkcjach.

ocenił(a) serial na 6
dddorota

Tylko, że w tym serialu mają się chyba zmieniać zaangażowane strony, wymienione przez Ciebie formaty to po prostu długie śledztwa. Tutaj najpierw sprawa będzie prowadzona przez policję, później prokuraturę, na koniec sąd z ławą przysięgłych - aż do skazania. Tak jak w tych "L&O". Te części spajać ma chyba zasadniczo jedynie sam morderca, tzn. tak mi się wydaje. Bałam się, że to będzie bardziej oldschoolowe, ale wyszedł właśnie spoiler i całość zapowiada się ciekawie:

https://www.youtube.com/watch?v=EiTOknBVCFk&feature=youtu.be

ocenił(a) serial na 5
creep_

Właśnie skończyłem oglądać pilota. Taki sobie przeciętniaczek, nie był zbyt porywający. Trochę takie połączenie tasiemców ze stacji ogólnodostępnych typu FOX oraz seriali kablówkowych. Daleko mu jednak do poziomu tych drugich.

ocenił(a) serial na 6
gagarin77

Spróbuję skonfrontować tę opinię wieczorkiem ;]. W sumie to niczego wielkiego się po tym nie spodziewam, ale mam nadzieję na w miarę dobry produkt w serialowym sezonie ogórkowym. TNT miewało już zupełnie porządne seriale, choć nie jest to z pewnością budżet dużych stacji (chociaż szeroki target tychże też potrafi być bronią obosieczną).

creep_

Gdzie oglądaliście/będziecie oglądać? Też chętnie bym obejrzała.

ginny0

już nieaktualne ;)

ocenił(a) serial na 8
ginny0

gdzie oglądałaś? Priv?

ocenił(a) serial na 7
ginny0

gdzie znalazłaś? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
Amidala96

dzięki. :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
Amidala96

gdzie oglądałaś? Priv?

ocenił(a) serial na 6
gagarin77

No i muszę się zgodzić, nie specjalnego. Niby znani aktorzy, ale jacyś tacy nieprzykuwający uwagi. Zarys postaci nieszczególny, zwłaszcza ta drama z rakiem zbędna. Sama historia kryminalna - cóż... dopiero się zacznie? Dam mu jeszcze szansę, ignorując ten pilot - bo on był taki jakby go w ogóle nie było. Może to zresztą kwestia formatu - w końcu to nie procedural, potrzebuje czasu żeby się rozkręcić...? Chociaż piloty tak czy inaczej powinny być jakimiś trzęsieniami ziemi - a mną tu nic nie zatrzęsło (może goła d*pa na schodach :P)..

ocenił(a) serial na 6
creep_

Dalej oglądam ów serial i przyznam, że rozkręca się gdzieś koło 6 odcinka. Sam proces jest lepiej zrealizowany niż śledztwo biało-czarnej pary (dość irytująca) i jakieś ich okołoprywatne wątki, to chyba też kwestia lepszego aktorstwa albo chociaż proporcji (ewidentnie w tych odcinkach mniej jest aktorki z BH90210, czarnoskórego aktora, i gościa z HP).

Ósmy odcinek ma też dość ciekawy cliffhanger (nie chcę spoilerować), który sprawia, że serial będzie miał kolejny zwrot i punkt ciążenia umiejscowiony trochę w innym miejscu - wcześniej mieliśmy akcent na śledztwo, potem proces, a teraz może to się zakończyć różnie - zwycięstwem organów ścigania (najprawdopodobniej) albo jednak vendettą . Całkiem fajny zabieg bo spodziewałam się, że historia trochę inaczej się potoczy, a tak przerabiać będziemy jakiś nowy koloryt. Sporo 'akcji' jak na 10-odcinkowy serial. Wątek kryminalny nie jest prowadzony jakoś super, ale wreszcie zauważyłam kilka pozytywnych akcentów obsadowych / wyrazistych postaci niekoniecznie pierwszego planu (prawnicy, kobieta od shouldn't've, pilot też na plus).

ocenił(a) serial na 8
creep_

A mi się serial bardzo podoba. Przypomina trochę Prawnika z Lincolna. Trzyma w napięciu.

creep_

Trochę ode mnie w tej kwestii: http://deusxtv.wordpress.com/2014/08/13/mitf/

merh

Serial co najwyżej przeciętny i zgadzam się z recenzją. Tylko popraw "Abstrahując od samego wydźwięku tej historii, twórcą udało się...", bo aż razi.

Andy_M

Rzeczywiście, nie zauważyłem, kajam się. Dzięki ;)

ocenił(a) serial na 6
creep_

Tymczasem okazuje się, że zamówiono drugi sezon - z mniej więcej tą samą obsadą (detektywi, prawnicy) i nową sprawą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones