PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783584}

Zagubieni w kosmosie

Lost in Space
6,6 18 400
ocen
6,6 10 1 18400
Zagubieni w kosmosie
powrót do forum serialu Zagubieni w kosmosie

słabe kino familijne

ocenił(a) serial na 4

da się to oglądać, tak mniej więcej o 11.00 przed południem w niedzielny poranek z 8 letnimi dziećmi. albo podczas prasowania koszul. Krajobrazy całkiem ładne.
Historyjka banalna, scenariusz postarzał się straszliwie, same kalki filmowe, przewidywalność 100% i aktorstwo rodem z telenowel. Taki też poziom intrygi.
.
czyli słabiuteńko.

ocenił(a) serial na 6
MistrzSeller

Chcemy zachowania jakiejś logiki w tym świecie. Przynajmniej ja chciałbym.
Jestem po pierwszym odcinku dopiero, wiele nie wymagałem. Jednak trudno przymknąć oko na pewne rzeczy. Choćby opisana kilka postów wyżej scena z zamarzającym przeręblem.

ocenił(a) serial na 6
Martin von Carstein

Może to jakieś naturalne zjawisko sejsmiczno-pogodowe, w końcu to inna planeta, może lód zamarzał od podłoża(od spodu) a nie od wierzchu...

ocenił(a) serial na 6
WujekChu1ek

Może. Nie znam się na lodzie. :P

ocenił(a) serial na 6
Martin von Carstein

To serial SF nie ma co się zniechęcać, tam może się wszystko zdarzyć;)

ocenił(a) serial na 6
WujekChu1ek

Ten serial można zdzierżyć jedynie gdy wykreśli się Sci-Fi (np. logikę). To kino familijne. Z dziurawym scenariuszem, momentami irracjonalnym i naiwnym zachowaniem bohaterów. Z niewielką dawką przemocy, bez wulgaryzmów, erotyzmu. Śladowa ilość grozy.

Dla rodzin, z naciskiem na dzieciaki i być może młodzież. Zresztą właśnie najmłodszym bohaterom poświęcono najwięcej uwagi.

Oglądam nadal (6 odcinek) chyba jedynie ze względu na Robcia i Kapitana Flinta. Choć w "Black Sails" potrafił bardziej zaintrygować i wzbudzić emocje swoją grą aktorską.

ocenił(a) serial na 6
Martin von Carstein

Powiem tak, mi bardzo dobrze i przyjemnie się oglądało, mimo dziur logicznych, bardzo lekkie, przyjemne, familijne kino, dlatego poniekąd nie rozumiem tym strasznie niskich ocen, ale oczywiście zostałem zmieszany z błotem, wyzwany od debili, kiepskiego produktu polskiej edukacji, a chciałem załatać tylko dziury logiczne na prawdę ciekawego serialu, który mi się podobał... W wielu filmach/serialach takowe są i nic z tym nie zrobimy, każdy film to fikcja i trzeba się z tym pogodzić, albo się widzi błędy albo się ich nie widzi, bądź też przymyka się na to lekko oko, są bzdurmistrze nad bzdurmistrzami, których ścierpieć się nie da, ale myślę, że w Lost in Space wszystko jest w miarę rozsądku i tragedii jakieś nie ma, żeby ocenić go na 1 albo 2, dla mnie to lekka przesada. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 6
WujekChu1ek

Póki co jestem po 8 odcinku.
Jakoś to idzie ale Czarny Charakter jest beznadziejny i zapewne też chory psychicznie skoro jego postępowanie umyka logice.

WujekChu1ek

Ty każde niedociągnięcie tłumaczysz zdaniami typu: A to inna planeta, więc to możliwe bla bla. Nie znasz przecież dokładnie budowy statku bla bla. A może w atmosferze coś się znajduję bla bla.

ocenił(a) serial na 6
Hexan

Nie, nie tłumaczę każdego, a Ty co byś powiedział?? CHU!OWY FILM DAM MU 1. Po prostu tłumacze te rzeczy które można, resztę dziwadełek zostawiam na pastwe losu, bo po prostu były głupie i tyle. Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) serial na 8
Martin von Carstein

To s.f. tu może się wszystko zdarzyć

ocenił(a) serial na 6
MistrzSeller

Nie kopiuj moich jakże mądrych, zacnych i wysublimowanych zdań.

ocenił(a) serial na 4
WujekChu1ek

Ale tu widać, że to nie jest sf pokroju Doctora Who czy Agentów Tarczy, a familijne science fiction z zamiarem przodowania science. A pod tym względem się to niestety nie udaje.

ocenił(a) serial na 6
czlowiekfrank

Agentów tarczy przerwałem po kilku odcinkach jak w jednym załatali wyrwę w samolocie samopompującym się pontonem... Da się spieprzyć serial? Da się... A tu nie zauważyłem aż tak rażących dyrdymałów.

ocenił(a) serial na 4
WujekChu1ek

Pierwszy sezon był bardzo słaby, ale tego serialu raczej nie da rady sklasyfikować jako serial SF z naciskiem na science, bo nigdy do takiego nie aspirował, w końcu to serial uzupełniający świat MCU.

ocenił(a) serial na 6
czlowiekfrank

Dla mnie motyw z pontonem był iście SF:D

ocenił(a) serial na 4
WujekChu1ek

Hmm,ale skoro Cię ten motyw z pontomem denerwował, to to nie było SF :p

ocenił(a) serial na 6
czlowiekfrank

To było głupsze niż odkręcanie śrubki w Lost In Space:D

Popielniczka

Jasne, jak kino familijne czyli również dla dzieci, to pokazujmy im takie kompletne bzdury, niech potem wmawiają w szkole nauczycielowi od fizyki, że guzik wie, bo oni widzieli na filmie to czy tamto i wiedzą lepiej, na przykład, że woda w dużym zbiorniku wodnym przy takich warunkach pogodowych zewnętrznych to zamarza właśnie w taki sposób, jak w serialu, a jeśli podręcznik do fizyki "twierdzi" co innego, to po prostu wyrzućmy podręcznik. Nie mówię, żeby kino familijne zastąpiło lekcje w szkole, ale niech przynajmniej nie przeczy rażąco temu, czego się w tej szkole uczą czy będą uczyć.

ocenił(a) serial na 6
tillien

Skąd dokładnie wiesz jak zamarzła to woda? Nie było to jasno powiedziane.

ocenił(a) serial na 4
tillien

Dokładnie, a widać, że ten serial aspiruje do bycia edukacyjnym dla dzieci, chociaż to mu raczej nie wychodzi.

ocenił(a) serial na 8
czlowiekfrank

To nie jest serial edukacyjny

ocenił(a) serial na 6
MistrzSeller

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

WujekChu1ek

To naucz się interpunkcji, bo nie za bardzo rozumiem sens pierwszego zdania twojej wypowiedzi.

ocenił(a) serial na 6
tillien

Nie do ciebie pisałem, wiec zamilcz.

Kolejny troll wyskoczył z konopi i będzie mnie interpunkcji uczył.

WujekChu1ek

"WujekChu1ek w odpowiedzi na post: tillien
Skąd dokładnie wiesz jak zamarzła to woda?" - czyli jednak do mnie.
Jeśli cel mojej odpowiedzi jest niejasny, to tłumaczę - trudno wymagać od kogoś, aby czytał ze zrozumieniem, jeśli samemu zamieszcza się zdania koślawe i niepoprawne, w których sensu trzeba się doszukiwać lub domyślać.
Pierwszy rzuciłeś komuś tekst "Naucz się...", to nie dziw się, że wrócił - aż się prosiło.

ocenił(a) serial na 6
tillien

WujekChu1ek w odpowiedzi na post: MistrzSeller | wczoraj
Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Tego posta nie kierowałem do Ciebie, więc niegrzecznie z Twojej strony odpowiadać niepytanym, może i mam problemy z interpunkcją, ale nie jestem niewychowanym burakiem tak jak Ty. Kieruj swoje słowa do ludzi którzy próbują prowadzić z Tobą konwersację i naucz się im odpowiadać, na mojego posta nie zareagowałeś/aś "WujekChu1ek w odpowiedzi na post: tillien
Skąd dokładnie wiesz jak zamarzła to woda?" a wypominasz mi błędy jak piszę do kogoś innego?? Masz jakieś kompleksy, musisz się dowartościować? Nie studiowałem polonistyki, ale myślę, iż moja składnia jest nienaganna, ponieważ o dziwo każdy oprócz Ciebie mnie rozumie...

WujekChu1ek

Brak ci rzeczowych argumentów, więc sypiesz obelgami i próbujesz obrazić rozmówcę. I tyle w temacie, pokazałeś swój poziom, nie zamierzam więcej z tobą rozmawiać, nie wysilaj się na odpowiedź, nie przeczytam jej ani na nią nie odpowiem. A z tekstu, że twoja składnia jest nienaganna obśmiałam się.

ocenił(a) serial na 6
tillien

Ja sypie obelgami?? Idź się przewietrz bo chyba twój mózg potrzebuje tlenu.
"twoja składnia jest nienaganna obśmiałam się." Dobrze, że nie popuściłaś.

ocenił(a) serial na 6
tillien

Jeszcze jedno.
Rzeczowe fakty. Sama obraziłaś mnie pierwsza, zaczęłaś tę pseudo dysputę i odwracasz kota ogonem. Idź leczyć swoje kompleksy gdzie indziej, bo akurat pana MistrzaSellera już znam i wypomniałem mu błąd nie bez powodu, gdyż jest to typowy filmwebowy troll. Tyle w temacie.

ocenił(a) serial na 8
tillien

Ale s.f. ma być od tego by pokazywać niezwykłe rzeczy, a nie by uczyć fizyki

MistrzSeller

Cytat z tego, co napisałam powyżej:
"Nie mówię, żeby kino familijne zastąpiło lekcje w szkole, ale niech przynajmniej nie przeczy rażąco temu, czego się w tej szkole uczą czy będą uczyć." Niezwykłe nie znaczy bzdurne.

ocenił(a) serial na 4
Popielniczka

Popielniczka, gdyby serial miał kategorię 7 , to miałabys rację.
ale ma 7+ wiec ktos kto ma więcej niz 7 lat też powinien mieć frajdę z oglądania :-D

ocenił(a) serial na 6
okiemserca

Obejrzałem pierwszy sezon.

To słaby film Sci-Fi ale niezły familijny. Kino familijne rządzi się nieco innymi prawami. Serial musi być uniwersalny tak aby odbiorca w każdym wieku był w stanie zrozumieć fabułę. Powinien też ukazywać bohaterów z którymi widz może się utożsamiać.
Oczywiście oznacza to także usunięcie scen zbyt brutalnych i wulgarnych.

ocenił(a) serial na 6
Martin von Carstein

6 to spoko ocena;)

ocenił(a) serial na 9
okiemserca

Świetne kino familijny. Oglądałem z siedmiolatkiem - trzeba było widzieć jego minę. I to dla mnie największą zaleta filmu.

ocenił(a) serial na 4
Henryk_Bolkowski

Zgadzam się, siedmiolatkom może się podobać :-)))

ocenił(a) serial na 3
okiemserca

Mnie najbardziej wkurzają idiotycznie zbudowane postacie. Z reguły tym dobrym powinno się kibicować, a ja co odcinek łudzę się, że w końcu wszyscy tam poumierają. Jedynie ojciec i mechanik budzą jakieś pozytywne emocje. Reszta do odstrzału.

ocenił(a) serial na 4
okiemserca

Też tak myśle. Słaby serial.

ocenił(a) serial na 2
okiemserca

syfiaste

ocenił(a) serial na 2
okiemserca

nie da się oglądać... i jakie krajobrazy wszystko to beznadziejne efekty komputerowe aż oczy bolą.

okiemserca

Lekkie, łatwe i fajne. Nie rozumiem tego całego hejtu. Wiadomo, że to nie Kubrick ale większosć hejterów, perfekcyjnych kinomaniaków szukających ch... wie czego będzie zawiedziona brakiem realizmu czy innymi niedociągnięciami. Moje dzieci oglądały już dwa razy pierwszy sezon a ja z nimi. Wiem, że jest dużo błędów ale ja nie oglądam żeby szukać błedów i absurdów jak niektórzy z Was. Wy hejterzy, powinniście kupić sobie młotek.... a po co to się domyślcie ;) hehehehehee

okiemserca

Ja nam tylko jedno pytanie co takiego kolego polecasz i jakie realistyczne filmy ty ogladasz skoro wszystko krytykujesz?