PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236095}

Zaklinacz dusz

Ghost Whisperer
7,3 30 974
oceny
7,3 10 1 30974
Zaklinacz dusz
powrót do forum serialu Zaklinacz dusz

Pośredniczka

ocenił(a) serial na 7

Czytałam serie Meg Cabot pt. "Pośredniczka",która opowiada historię nastolatki, która pomaga zmarłym ludzim, a w zasadzie ich duchom, przejść dalej...

Niedawno zaczęłam ogladać ten serial i od razu mi się skojarzyło... Bardzo podobna historia... tak jakby Eli była późniejszą wersją Sussanach(bohaterka ksiązek)...

JEŚLI LUBICIE TEN SERIAL, TO MYŚLĘ ŻE WARTO PRZECZYTAĆ TE KSIĄŻKI...oczywiście nie wszystkim się spodoba...bo jak by tu powiedzieć to książka przeydzielona do działu "dla nastolatek"... ale uważam, że powinna spodobać się szerszemu gronu :)

użytkownik usunięty
bella3

Dzięki Bella3,mój czas pozwolił mi przeczytać tylko 10 stron ale po takim spotkaniu mogę szczerze powiedzieć,że lekko tę książkę się czyta...tak na poprawienie humoru...;)
Dziękuje Ci;) na pewno przeczytam całą sagę w najbliższej przyszłości.;)

ocenił(a) serial na 7
bella3

Szkoda, że nie ma typowych książek GW z Mel, Jimem i wszystkimi. Wtedy z pewnością bym przeczytała:). Co do książki to nie jest zbyt przesłodzona czy za bardzo nastolatkowa? Jeśli nie, to może po nią sięgnę w najbliższym czasie:).

ocenił(a) serial na 7
olsza_

jak dla mnie to nie... czytalam wiele przeslodzonych ksiązek, a co do tej serii to z pewnoscia do nich nie nalezy, oczywiscie moim zdanieem. to książki przeznaczone dla nastolatek, ale nie tak plytkie... w zasadzie mozna by ja zaliczyc do detyktywistycznych <czy ja to dobrze napisalam?> a dopiero potem do romansow, bo na prawde malo tam <oproc dwoch ostatnich> rozmyslania <Boze on sie na mnmei popatrzył, co ja teraz zrobie, czy nie mam za duzych policzkow, zaraz ja jadla mprzd chywla, na pewno mam cos w zebach> tego tybpu jak w ksiazkach dla nastolatek, wiec podsumowujac UWAZAM ZE WARTO JA PRZECZYTAC :)

ocenił(a) serial na 7
olsza_

a tak nawiasem mowiac <piszac> czy twoj nick olsza_ jest doslowny masz na nazwisko np. Olszewska?, bo mam nauczycielke o tym nazwisku ^^ hahahhaha :P

ocenił(a) serial na 7
bella3

Nie, nie mam tak na nazwisko;). W takim razie może po nią sięgnę;).

ocenił(a) serial na 7
olsza_

fajnie by bylo...:)

użytkownik usunięty
olsza_

Kilka książek jest napisanych o przygodach Melindy(Jim zawsze jest i był nieodzowną częścią jej życia)ale nie jestem pewien zarysu fabularnego,miałem zamiar kupić ale u mnie z pieniędzy cienko,więc żadnych książek nie posiadał:(...

ocenił(a) serial na 7

Widziałam je w internecie, ale cena rzeczywiście bardzo wygórowana. Gdyby była chociaż trochę tańsza to może bym się na nią skusiła, ale tak to nie mam tych kilkudziesięciu dolarów na zbyciu + przesyłka. Szkoda.

ocenił(a) serial na 7
olsza_

jesli wam tak zalezy to poszukajcie ebookow, moze akurat!!

użytkownik usunięty
bella3

To było moim I krokiem ale seria tych książek,jest mało znana...:(

ocenił(a) serial na 7
bella3

Szukałam i nawet jedne znalazłam, ale niestety wyskoczył komunikat, że ten ebook nie jest dostępny w naszym kraju.

bella3

a jest film/serial na podstawie tych książek?

użytkownik usunięty
Agness_92

Wątpię, aby nastąpiła ekranizacja tej serii książek ;) Cała seria jest napisana lekkim piórem, świat przedstawiony ogranicza się do liceum, skąpe opisy/ obserwacje świata otaczającego główną bohaterkę. Trzeba zaznaczyć,że pojawiają się do znudzenia podobne relacje wydarzeń i stosowanie utartych porównań i związków przyczynowo-skutkowych. Ogólnie krótka powieść Pośredniczki jest dobre na odprężenie w zimowe wieczory.;)

bella3

Ja w "Pośredniczce" odnalazłam kilka podobieństw do "Buffy" (zwłaszcza pierwszych sezonów). :)

użytkownik usunięty
Suzee16

Zaciekawiłaś mnie;) aż zapytam jakie podobieństwa do Buffy odnalazłaś?;)
-przeprowadzka w roku szkolnym,
-sarkastyczna z ostrą ripostą na ustach,
-"wybrana",
-zakazana miłość

Owszem, takie podobieństwa w schematach :) :
-bohaterką jest dziewczyną, wychowującą się z matką, która przeprowadza się do Kalifornii
- dziewczyna jest samotniczką, ponadto ma nadnaturalne zdolności ( Buffy- pogromczyni, walczy z wampirami; Suze- mediatorka, komunikuje się z duchami, często za pomocą przemocy)
- obie (przynajmniej na początku- w wypadku Buffy) trzymają swój sekret w tajemnicy, do czasu przeprowadzki, gdzie obie poznają "mentorów"(z braku lepszego określenia) - Buffy swojego obserwatora, Suze- ojca Dominika
- obie zaprzyjaźniają się z dwójką "frajerów": kujonką ( Willow; CeCe) i lamusowatym chłopakiem (Xander; Adam) (ponadto w obu częściach kujonka kocha frajera: Willow Xandra (tak to się odmienia? ) , CeCe Adama..
- obie kochają osoby ze swojego "fantastycznego" świata : Buffy kocha wampira ( Angel), Suze kocha ducha (Jessie)
- obie nawiązują "romans" z kimś, kogo początkowo nie znoszą, i kogo uważają za swojego wroga (Buffy ze Spike'm (tak to się odmienia?) , Susannah z Paulem)

Wiem, że te podobieństwa może i nie są zbyt rażące, jednak rzuciły mi się w oczy na tyle, żeby skojarzyć "Pośredniczkę' z "Buffy" :)

użytkownik usunięty
Suzee16

Uwielbiam serial "Buffy",że aż sobie dziwię,że tego nie zauważyłem podczas czytania. Jesteś bardzo spostrzegawcza;)

Ja też wielbię "Buffy", a zauważyłam podobieństwo pewnie dlatego, że czytałam serię tych książek, kiedy zaczęłam oglądać "Buffy". Nawet zastanawiałam się przez chwilę, czy Meg Cabot nie inspirowała się odrobinkę tym serialem . Dziękuję ;)

użytkownik usunięty
Suzee16

Ogólnie Meg Cabot miała dość innowacyjny pomysł,cały zarys postaci był bardzo ciekawy (+Jessie,którego od początku polubiłem w przeciwieństwie do protoplasty kuli dyskotekowej: Angela) ale brakowało mi bardziej rozbudowanej fabuły. Jestem świadom,że od literatury młodzieżowej nie można zbyt wiele wymagać ale szkoda,że potencjał został zmarnowany.
Widzę,że mamy podobne gusta (wg. filmwebu gustopodobni) poleciłabyś mi jakąś książkę?;)

No cóż, brak rozwiniętej fabuły w książkach Cabot też mi odrobinę przeszkadza, ale jak powiedziałeś- nie można zbyt wiele od niej wymagać, to tylko młodzieżówka :)
Kurczę, ja nie widzę naszego porównania gustów :<
Jeśli chodzi o książkę, interesuje Cię bardziej jakaś młodzieżówka/ niewymagająca lektura czy coś powiedzmy, że ambitniejszego? :)

użytkownik usunięty
Suzee16

Skusze się po coś ambitniejszego;) Młodzieżówki zostawię sobie na letnie popołudnie nad morzem ;) Nawet mogą być w języku angielskim (wolę czytać w oryginale).;)

napiszę na pw, żeby nie zaśmiecać wątku ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones