PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809150}

Znaki

6,7 19 116
ocen
6,7 10 1 19116
Znaki
powrót do forum serialu Znaki

Moim zdaniem policjant sobczyk.
Te zapiski starego księdza w których pisze o kimś pozornie pobożnym , a w rzeczywistości zepsutym w środku bardzo pasują do Sobczyka.
Macie inne typy?

ocenił(a) serial na 7
kinomanka777

To samo pisałam w innym poście. Sobczyk jest dziwny, sam aktor gra samych upośledzonych osób w ostatnim czasie :) co potęguje wrażenie że ma coś na sumieniu :)

Atusia13

mnie sie wydaje że te zapiski dotyczyły Jonasza, bo tam było coś że "on się uważa za Mesjasza"

ocenił(a) serial na 6
kinomanka777

Po 3 odcinkach też go typuje. Jest dziwny, nie pomaga w śledztwie, nie chciał szperać w archiwum twierdząc że ma alergię na kurz, zapiski księdza też moim zdaniem są o nim.

Essien_M

Moim zdaniem też to ten młody policjant zabija. Pozbył się księdza, który go przejrzał, niby zawał ale ten zawał musiał być czymś wywołany. Nie mógł od tak umrzeć jak chwilę temu leżał na środku kościoła przed krzyżem.

Przyjął rolę jakiegoś nawiedzonego, który karze za grzechy :

Laura - matka mówiła, że jest zepsuta zanim została postrzelona. Możliwe że coś w przeszłości z tym chlopakiem Robertem zrobiła.

Patrycja - cudzołóstwo i kradzież.

Martyna - przespała się z chłopakiem tej która ją pobiła. I jeszcze w tej scenie w 5 odcinku gdzie demolowała wszystko pojawił się ten policjant.

Podejrzewam, że w 8 odcinku, który będzie ostatni będzie chciał sprzątnąć córkę komisarza bo jest lesbijka.

Nie wiem tylko o co chodzi z tą Dorotka, wątkiem Niemców itd. I jak w końcu zginął syn poprzedniego komisarza bo samobójstwo jest naciągane. Może to właśnie on jako pierwszy poznał się na tamtym pracowniku ojca i tamten go zabił zanim doniósł ojcu.

IlidanDA

Nie wiem tylko czego zabija jedynie kobiety. Może jakiś uraz z dzieciństwa. Mam nadzieję że wszystko się wyjaśni.

IlidanDA

Bo ten aktor jest gejem ;p

IlidanDA

Jeszcze kolejny trop na niego to brak łusek i śladów. Kto lepiej by wiedział o tym niż policjant?

No i na końcu wątek z krzyżem pokutnym, pielgrzymka mordercy i stawianiem krzyża by zbawił duszę ofiary i mordercy. Krzyż który tam był miałby z 10 lat. Więc myślę że on bo tam postawił.

IlidanDA

Też myślę że to Sobczyk. Serial okaże się kiepski jesli tak jest - bo to znaczy że za bardzo przewidywalny. Wydaje mi się że to będzie miało związek z tą starą sprawą jakiegoś molestowania dziewczyny przez syna burmistrza. Może to była siostra Sobczyka albo jakaś dziewczyna w której on był zakochany, ale ona wolała Roberta, i od tego zaczął schizować. Potem zaczął się mścić na różnych dziewczynach, które umawiały się z innymi? No nie wiem dokładnie ale stawiam na jakiś związek.

briela

Z opisu 7 odcinka, który jest przedostatnim : Syn burmistrza wyznaje Treli wstrząsającą prawdę.

Pewnie chodzi o syna komisarza, że sam się nie zabił.

IlidanDA

Jeszcze co do Laury to być może miała romans z burmistrzem, bo matka mowi że przyjdzie wszystkim zapłacić za jego grzechy. Może jednym z nich był romans z dziewczyną syna, bo z tego co mówią to Robert był z nią. Ten policjant się dowiedzial i zabił grzesznice.

Jeszcze na koniec 5 odcinka jak pojawia się ciało trzeciej kobiety to od razu jest scena z wbijaniem krzyża. Znów mi się rozmowa księdza, Niny i policjanta nasuwa tu.

briela

W zwiastunie jednym widać scenę z przeszłości. Jest obok Laury jakaś inna dziewczyna, której nie było widać w teraźniejszości : https://youtu.be/6kYrWjwFlpI

Sekunda 11.

IlidanDA

ciekawe

kinomanka777

Witam .... pozwole sobie dołączyć do dyskusji , a moim zdaniem to ani Sobczyk ani syn burmistrza , za łatwe by to bylo ,za proste , oni są dla mnie za mało sprytni żeby zaplanować i dołozyc wszelkich starań zeby ich czyn nie ujrzał światła dziennego - mam nadzieje ze nie okąze się ze to jeden z nich ,bede ogromnie zawiedziony , wierze że jednak osoba która popelnila owe morderstwo to ktoś kogo zupełnie sie nie spodziewamy , chociazby burmistrz ....

konami7

Też myślałem o burmistrzu, ale jaki miałby motyw w zabiciu Martyny?
Skłaniam się ku Sobczykowi, ale to zbyt przewidywalne (jeśli to naprawdę on będę rozczarowany). Być może morderca się jeszcze nie pokazał w serialu.
Osobiście liczę na jakieś boom.

pyra99

Opis ostatniego odcinka też namiesza:

Robert zostaje aresztowany. Tajemnica sprzed lat, którą zdradza stróżom prawa, naprowadza ich na nowy trop. Trela nie wierzy, by Dzikowski był zabójcą kobiet. Poszukując podejrzanego, wpada w zastawioną na niego pułapkę. To zdarzenie pomaga mu jednak odkryć prawdę o dramacie sprzed lat oraz śmierci Patrycji i Martyny. Osińska zamyka kamieniołom do odwołania. Bławatska ma pretensje do burmistrza o to, że ukrył przed nią prawdę o ludzkich szczątkach. Poi go wodą od Jonasza, która sprowadza nieszczęście. Nina postanawia otworzyć przed Agatą, jednak decyzja ta ma dramatyczne konsekwencje.

IlidanDA

Jeśli by to był ktoś nowy to kto? Kobieta by zabijała? Żadna nie pasuje do tego, no i ten motyw z krzyżami, zapiski księdza. Burmistrz nie pasuje, Jonasz to oszust a nie morderca, zostaje ten dziwny policjant, który wydaje się nawiedzony. Chyba, że Błażej ale wtedy to by był niezły zabieg.

Odpowiedź kryje się w tym co się stało 10 lat temu i związana jest z synem komisarza. Najlepsze by było jakby syn żył a całe to samobójstwo było upozorowane. Jeszcze na zwiastunie ta kobieta z Laura się pojawia i ktoś je filmuje blisko kamerą.

ocenił(a) serial na 7
kinomanka777

A co powiecie o historyku? Facet też dziwnie podejrzany :)

kinomanka777

Córka burmistrza

ocenił(a) serial na 7
maus221

Córka burmistrza nie wchodzi w grę. Dziewczyna jest tylko rozpuszczona, i najważniejsze - 10 lat temu była małą dziewczynką,raczej nie skorą do zabijania.

Atusia13

Dokładnie. Małe dziecko nie zabijało. To może gosposia z giwera lata?

Atusia13

No właśnie dlatego to jest takie straszę ...że była mała dziewczynka , zazdrosna o ojca ...ani ojciec ani brat nie przyjęli tego do wiadomości .. jeszcze dwa odcinki i się dowiemy ...

ocenił(a) serial na 7
kinomanka777

Mnie się wydaje że zagadkę morderstwa rozwiąże ksiądz, na podstawie zeszytów. Wynika z nich, że każdy zeszyt dotyczy opisu innej osoby...być może były ksiądz wiedział kto był mordercą 10 lat temu. Pytanie czy teraz zabija ta sama osoba?
I czy ma to związek z kośćmi najprawdopodobniej ludzi zabitych podczas wojny? Może Laura coś widziała? Martyna tez w tamtym rejonie przebywała i zginęła.
A Dorotka? Co ona wie ? Wiele pytań a tylko 2 odcinki...

Atusia13

serial jest kiepski i imo nie będzie dużej niespodzianki - mordercą okaże się jednak Sobczyk - był jakiś miłosny trójkąt między nim , synem Dzikowskiego a Laurą, Sobczyk pozbył się rywala, ale ona go nie chciała, wiec też ją zabił. I dostał schizy moralnej , a potem jak po 10 latach zobaczył jakąś dziewczynę w lesie z facetem (patrycja, martyna) musiał ją ukarać. A kości nie mają z tym nic wspólnego.

briela

i obstawiam że pewnie do wyjasnienia zagadki jakoś przyczyni się Dorotka.

briela

To Dorotka zabija. W nocy włącza jej się tryb mordercy i zabija.

A tak na serio to wszystko wskazuje na policjanta. Jest nawiedzony, wie o pokutnych krzyżach. Ciekaw jestem kim jest dziewczyna obok Laury na kamerze. Patrz 1 zwiastun. Może jego siostra? Pierwsza ofiara przed Laura?

Atusia13

własnie z zapisków proboszcza , jesli zatrzymamy obtaz w momencie gdy proboszcz naklada zeszyt na ksiege intencji mszalnych to jest mowa ze ktos jest kogos bratem i zeby uwazal na siebie jesli dobrze odczytalem ma to związek z radkiem a swoja droga pytań jest mnóstwo , tak na szybko : kto zabral kase od Agaty z komody ?? pozniej okazalo sie ze ta sama jest przy Robercie w momecie gdy burmistrz przynosi mu kolacje .... kolejne to takie skad pan Historyk wiedzial ze osoba ktora spotka to Radek co wiecej dokladnie wie gdzie mieszka .... a juz dla mnie to postać Bławatskiej smierdzi na kilometr....

konami7

Z kasą to proste. Robert jest na strychu domu burmistrza, kasę zabrał on bo jakby ojciec to by oddał ja temu co robił z nim interesy. A skąd wiedział gdzie? Pewnie zna siostrę na wylot i jej kryjówki. Albo grzebał profilaktycznie i znalazł.

Ta matka Laury jest podejrzana. Może robi jakieś interesy z Niemcami? Bo ten Niemiec u niej w domu jak był Trela u niej.

IlidanDA

bardziej bralem pod uwage to ze robert nadal jest u Jonasza na tym jego gospodarstwie i siedzi gdzie do gory w stodole dlatego go nieznalezli , nie pomyslalem ze burmistrz wziol go do siebie na strcyh , z ta kasa moge podpisac sie potym co napisales mozliwe ze tak bylo

konami7

Ciekaw jestem co takiego wie Robert, że tak go ukrywają.

konami7

https://www.facebook.com/AXN.Polska/videos/vb.340517058104/135944920622199/?type =2&theater

filmik zawiera spoilery !!!!! Bardzo Ciekawy mimo tylko 3o sekund

ocenił(a) serial na 7
konami7

Robert jest u ojca- ten robił dużo kanapek, potem zaniósł synowi na poddasze. A czy Agata wie że ma brata? Jakoś nigdy nie wspominała o nim, ani burmistrz przy niej.

Atusia13

Tak wiem , że Robert jest teraz u ojca na poddaszu , i dobre pytanie czy Agata wie w ogole ze ma brata bo do tej pory ona nic o nim nie wspominala ani burmistrz o nim w jej obecnosci , moze niewiedza o sobie albo to rodzeństwo przyrodnie lub Agata po tym co zrobil Robert wyparla sie go i niecchiala wiecej o nim slyszec i udawala ze to nie jej brat przez to co zrobil kiedys

konami7

Dobra, ostatni odcinek już ma zwiastun na axn player.

Czyli jednak syn komisarza sam się zabił. Ale wszystko wskazuje na Sobczyka. Ciekawa ta Dorotka jest, pewnie widziała mordercę skoro Martyna jeszcze żyła jak ja znalazła.

ocenił(a) serial na 7
IlidanDA

Mam nadzieję że mordercą jest Sobczyk, jest to na chwilę obecną najlogiczniejsze rozwiązanie.
Chyba że scenarzyści popłyną i wymyślą coś innego...

ps. Scena gdzie Dorotka podchodzi do postrzelonej dziewczyny, czy to nie Patrycja?

Atusia13

także skłaniałbym sie do opcji takiej ze to była Patrycja

konami7

Tak, sprawdziłem dokładnie. To była druga ofiara, Patrycja. Kręcone rude włosy.

Teraz wiadomo skąd Dorotka była umazana krwią kilka odcinków wcześniej.

IlidanDA

i wygląda ze ta cała Dorotka dokończyła dzieła , zakrywając ręką usta Patrycji i przyczynila sie juz do jej smierci

konami7

Ona i tak by umarła. Miała krwotok, Dorotka jej "pomogła" zatkała jej usta i szybciej umarła dławiąc się krwią.

Teraz coraz bardziej mnie ciekawi postać Agaty, kasę ma bo ojciec szycha więc po co jej jeszcze ta kasa Patrycji?

I co to za wizję z tą sarna? Nie czaje tego. Kogo ma tą sarna być symbolem? Patrycja zginęła od kuli, więc nie mógł jej mąż zabić bo po pijaku by nie trafił, zresztą nie m broni.

Sobczyk najbardziej pasuje, ma broń, woli imię Krzysztof, jak patron, dziwnie zachowuje w czasie tych rozmów o pokucie, krzyzach, pasuje do niego ten opis z książki księdza.

IlidanDA

Może ktoś z jego rodziny zmienił się pod wpływem Laury a potem zaczął się mścić za zepsucie siostry pewnie i dlatego zabija kobiety, które uważa za zepsute, Patrycja zdradzała męża, Martyna przespała się z chłopakiem Agaty itd.

Bo nie wiem jaki motyw może być.

Dzikowski by chyba nie zabijał bo jego syn zginął po Laurze z tego co kojarzę. Więc motywu brak.

IlidanDA

Jak już wczesniej wspomnialem mam nadzieje do tej pory ze nie jest to Sobczyk bo sie zawiode strasznie i mimo ze patrzac na to wszystko to wskazywaloby na niego, licze na to ze jest to ktos inny a nie Sobczyk

Wizja z sarną jest chyba dośc prosta , to były omamy , halucynacje ojca Kasi bylo widac ze jest na glodzie alkoholowym i siedzial jak typowe warzywo gdy odtswiasz uzywke i jestes na glodzie zdarzaajs ie ze dana osoba ma halucynacje i jak dla mnie tak wlasnie bylo

Co do Agaty to niewiem ale interesuje mnie jeszcze jeden watek :

Jak wspomniales wyzej cytuje : ""Teraz wiadomo skąd Dorotka była umazana krwią kilka odcinków wcześniej. " i do tego sie odniose jesli wiadomo skad Dorotka byla umazana krwia to idac tym watkiem Jonasz zauwazylto w odcinku drugim a w odcinku 3 i powiedzial Dorotce ze ma mu pokazac gdzie byla wczoraj .... a kolejna scena jest taka ze na samym koncu odcinka przyprowadza Jonasza pod dom Bławatckiej i pyta dlaczego mnie tutaj przyprowadzilas no walsnie dlaczego ??

kolejna sprawa jak widac nie tylko historyk cche polozyc reke na tych dokumantach bo nowa pani komisarz tez jest ciekawa tego czy ktos cos takiego znalazl itp

konami7

aaaa bym zapomnial juz ktos wczesniej wspomnial w innym watku kwestia Borowek bo sa one na filmiku ogledzin ktore oglada Trela , gospodyni czestuje nimi Sobczyka gdy prosi go oprowadzenie nowego ksiedza , kolejnym razem sama je ma rozmawiajac z ksiedzem czy niezna cytatow ludzi z miasteczka i na koniec czestuje nimi nowego proboszcza moze to blahostka i tak mialo byc albo cos pani gospodyni ukrywa

ocenił(a) serial na 7
konami7

Gospodyni ! Nikt jej nie bierze pod uwagę :)
Dobra znajoma Sobczyka, a może jakaś rodzina? I dlaczego Sobczyk woli imię Krzysztof ?
W ostatnim odcinku była mowa że ktoś traktuję się jak "Ręka Boga", przychodzi na myśl, że to Sobczyk. Na pewno jest to opis mordercy, ale kto to?
Gosposia chyba dużo wie, a mało jej na ekranie :)

Atusia13

myśle ze woli imię Krzysztof bo jest poważne , a Emilek brzmi dziecinnie, wszyscy mają go za jakiegoś śmiesznego Emilka, a on chce być traktowany poważnie

Atusia13

Ręka Boga kojarzy mi się z kimś kto chce karać grzeszników. Trzeba by było szukać w kręgach dewotek itd.

Najlepsze by było jakby to gospodyni zabijała.

A w zwiastunie nowym jest fragment jak mówi ten nowy ksiądz, "Bóg nie odpuszcza twoich grzechów". Czyli wpadnie w końcu na trop mordercy.

Z opisu odcinka wynika też, że Trela wpadnie w pułapkę i się dowie o tragedii sprzed lat i dwóch nowych zbrodniach. Jest scenka jak celuje do Dzikowskiego.

ocenił(a) serial na 7
IlidanDA

"Ręka Boga" - to na 100% o gosposi księdza, jak ją zapytał wprost, kto to mógłby być, to ona tylko powiedziała, ze się zastanowi.

ocenił(a) serial na 7
skalorek

A może chce kryć Sobczyka, dlatego milczy?

ocenił(a) serial na 7
Atusia13

Oczywiście, ona go wprost ubóstwia (!), więc to bardziej prawdopodobne.

skalorek

Pewnie to jego matka i go oddała i teraz chroni.

ocenił(a) serial na 7
konami7

Cytat z radia o borówkach "Proszę uważać na plamy, ciężko się ich pozbyć". To pewnie aluzja...

Atusia13

fajne byłoby jakby się okazało że to policjantka zabija.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones