Dowiedz się, co się dzieje na Filmwebie. Bądź na bieżą…co ze zmianami w serwisie: jako pierwszy / pierwsza poznawaj nowinki techniczne i innowacyjne funkcje Filmwebu.

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

Informacja dla użytkowników AdBlocka
| 200 komentarzy
Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl
Udostępnij

komentarze

Mam ponad 500 punktów i wyłączyłem reklamy w ustawieniach, a wciąż się bannery pojawiają. WTF?

Uff. Dobrze, że daliście możliwość wyłączenia reklam :)

A czy przypadkiem kiedyś nie trzeba było mieć 10 000 pkt aby można było sobie wyłączyć te reklamy?

jojo1987, owszem. Obecnie wystarczy 500 punktów.

"Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych."

Ktoś tu myli skutek z przyczyną.

"Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć,"

Ci z nas, którzy posiadają poprawnie skonfigurowanego blockera, nic nie zauważyli. (Tak, doczytałem, że mógłbym wyłączyć, ale po co marnować 15 sekund?)

"Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą."

Przecież to nieprawda:

"W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe,

Zdemaskować samemu własne kłamstwo w obrębie tego samego akapitu? No, jestem pod wrażeniem.

" które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony."

Cóż za nispodzianka!

"Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu."

Taaaa.... Jasne. Ze wzruszenia serce mi pika jak klapa u śmietnika. Podjęliście decyzję o wycofaniu, bo odkryliście jedną z wielkich tajemnic wszechświata: "to nie działa. Skutek jest przeciwny do zamierzonego".

"Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. "

Spoko - po prostu tego już nie róbcie. Trzymam kciuki za wytrwanie w zbożnym postanowieniu.

" a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony"

Nie no... to już cbhyba niemożliwe... Usprawniać doskonałość? A serio: ile i gdzie mam wpłacić, żebyście już nic NIE ulepszali i nie rozwijali? Bo w końcu przestanie się dać w ogóle korzystać z serwisu od tych Waszych "ulepszeń".

Chamska i perfidna akcja uniemożliwiająca korzystanie z serwisu bez wyłączenia adblocka. Przecież teraz nie można nawet obsady filmów zobaczyć.

"Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych."

Jest odwrotnie! To stosowanie coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych zmusza wielu użytkowników do stosowania AdBlocka.
Przecież Adblocki blokują nawet te inwazyjne formy reklam więc nie ma sensu wprowadzać coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. Moim zdaniem jest to słabe uzasadnienie i wymówka.

Jako że od dawna korzystam z FW i bardzo lubię, to stwierdziłem, że może FW zostanie 2 stroną na której faktycznie wyłączę reklamy, ale po 2min testów stwierdzam, że jest to niemożliwe, szczególnie strona głowna wygląda jak jeden wielki śmietnik, nie mówiąc o tej reklamie która robi za tło

@grzewho_2 Dokładnie, jest zupełnie odwrotne - to te inwazyjne formy reklam zmuszają użytkowników do stosowania programów takich jak AdBlock.

$comment.user użytkownik usunięty

Plakaty czekają latami, az zostana dodane do jakiegos serialu, opisy tak samo, kiedy cos jest zle, nikt tego nie poprawia, w obsadzie Flasha do tej pory jest ogromny spoiler. Mam za to wylaczac adblocka? Nie, dzieki. Na szczescie wasza blokade juz mozna obejsc

Potwierdzam, blokadę można z łatwością obejść.

$comment.user użytkownik usunięty

Mam adblocka bo nie chce reklam .Jesli sie nic nie zmieni to proponuje opuscic stronke jak i wiele innych az pojdziecie po rozum do głowy i nie bedziecie blokowac informacji.Nie bedzie zmiany w ciagu tyg,bye bye.A bardziej niz reklamy to wasze jeb..ne maile zasmiecaja moja skrzynke

Korzystam, co prawda, z uBlock Origin, a nie z AdBlocka, ale Filmweb dodałam do listy stron, na których to rozszerzenie jest wyłączone (pozwalam na wyświetlanie reklam). Dlaczego więc nadal widzę komunikat "Zamierzam złożyć Ci propozycję nie do odrzucenia... Wyłącz AdBlock tylko dla Filmwebu"? Natknęłam się na niego na stronie "Matyldy" Alekseya Uchitela.

Magda pod przyciskiem wyłączającym AdBlocka masz link do instrukcji jak ręcznie wyłączyć blokowanie reklam m.in. właśnie w UBlock Origin. Warto też odświeżyć stronę po wyłączeniu blokowania reklam. :)

$comment.user użytkownik usunięty

mozna sie przeniesc na imdb,od dawna tam takze spedzam czas

Podpisuję się pod tym co napisali poprzednicy - im więcej inwazyjnych reklam, tym więcej osób będzie stosowało blokery. Sam kiedyś przez miesiąc nie miałem włączonego AdBlocka na waszej stronie. Efekt? Od zasrania reklam, nie szło spokojnie przeczytać recenzji, a do tego masa syfu próbowała się przebić przez moją zaporę sieciową. Zatem - podziękuję. A jak ten zakichany baner z podróbką Krugera się utrzyma, to przerzucę się na IMDB, gdzie nie mam takich problemów.

Do gypsy_punk: Dziękuję za radę.

Do warlock69: W ustawieniach ogólnych na swoim koncie na FW możesz zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail ("Newsletter: Nie chcę otrzymywać".).

Idę na imdb, nara

To po cholerę tych reklam tyle? Wyłączyłem i teraz jestem zawalony reklamami. Dziękuje za takie coś pfff.

Niestety, komunikat dalej się wyświetla, mimo że zastosowałam się do instrukcji podanych na stronie.

$comment.user użytkownik usunięty

NA TEN EMAIL pomoc@filmweb.pl TRZEBA NAPISAC PROSBE O USUNIECIE KONTA.TO MOJA OSTATNIA WIZYTA PONIEWAZ JUZ PROSBE WYSŁAŁEM,BYE.

$comment.user użytkownik usunięty

MIAŁBYC TYDZIEN ALE SIE WKUR.....

$comment.user użytkownik usunięty

SORKI ZA BŁĘDY,TO Z NERWA

Bez adblocka, nie da się korzystać z portalu. ponieważ tworzy się jeden wielki chaos. Reklam jest za dużo i są zbyt uciążliwe. Dlatego ludzie je blokują.

Dokładnie. Mam nadzieję że odpuszczą sobie w końcu tę chorą akcję.

Adblock jest slaby....polecam ublock przy nim nigdy wam nie wyskoczy info z prosba o wylaczenie

a jednak tez prosi u wylaczenie przy ublocku eh


Badziewny komunikat dalej się wyświetla, mimo że zastosowałam się do instrukcji.Na pasku adresu widnieje ikona wyłączenia ublocka dla tej witryny.Celem akcji jest chyba wkur.....wszystkich.

Zalogowałem się jedynie po to, żeby skomentować reklamy:
1. Nie tylko filmweb, ale coraz więcej witryn ponad 80% treści (objętości, jaką się pobiera) pochłaniają reklamy - to jest chyba bzdura!
2. Skoro filmweb jest 2 na świecie, to szczerze wierzę, że wśród tylu milionów odwiedzających co najmniej połowa nie używa adblock'a, więc wpływy powinny być co najmniej wystarczające
3. Skoro witryna jest w większości tworzona przez dobrowolne wpisy, to koszty tych wpisów chyba nie są zabójczo wysokie, a utrzymanie samej strony nie wydaje się zbyt wielkie (sądząc po prędkości z jaką działa)
4. Zamiast marnować środki z reklam na tworzenie durnego automatu sprawdzającego obecność Adblock'a można by chyba pomyśleć trochę nad tym, żeby strona działała sprawniej - czytaj: ograniczyć ilość zaśmiecających serwis reklam
5. Gdyby operatorzy (?) takich witryn jak filmweb przestali myśleć jedynie o krociowych wpływach z reklam zajmując się bardziej usprawnianiem samej witryny siłą rzeczy wejść na stronę byłoby więcej, ludzie nie blokowaliby reklam (gdyby było ich na prawdę mało), a co za tym idzie wpływy by wzrosły
6. Jeżeli witryna filmweb ma nadzieję na zarobki typu M$, to chyba nie tędy droga, żeby złapać frajera nie mającego Adblock'a i załadować biedakowi 1 info o filmie i 150 reklam (żeby "dochodowo" było...
7. Gdzieś tu komuś mózgu zbrakło! Dowałać reklam do bólu i jeszcze mieć do użytkowników pretensję, że usiłują to zablokować. DLA PORÓWNANIA (sprawdziłem stronę filmu Transformers 5): "czysta" strona 1,87MB, strona z "niechcianą treścią" 6,37MB !!! Czy ktoś z filmweb'u pomyślał choć troszkę???!!! chyba NIE!

Powiem tak, Filmweb lata temu był powodem dla którego zainstalowałam Adblocka. Niestety, ale od zawsze jesteście śmietnikiem reklamowym i teraz jeszcze chcecie szantażować swoich użytkowników, aby musieli znosić te ciągłe pop-upy. Poziom FW obniża się z każdym dniem, recenzje są coraz gorsze a clickbaity coraz powszechniejsze. I teraz to. Podziękuje za 7 lat współpracy i żegnam.

30 marca 2017 na forum to wykrakałam, przepraszam wszystkich! Do załogi filmweb.pl - jak mogliście?....

Wy i nieinwazyjne reklamy? Hahaha. Tej strony w ogóle nie dało się przeglądać bez adblocka; a teraz jacy to biedni jesteście.

Trudno - jest IMDB i wiele innych portali. Nie będę za wami płakał - tak jak wy za mną ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Zaglądam na ten serwis rzadko, może raz w miesiącu, bo tu można znaleźć bardziej szczegółowe recenzje oraz dodatkowo komentarze ludzi. Ale z tym komunikatem to jakiś żart he he. Pominę już chamstwo i obłudę autorów serwisów, bo są serwisy lepsze niż ten, które utrzymują się wyłącznie z dobrowolnych datków, np. radio Soma FM!
Ale powiem, że istnieją 2 bardzo proste metody na likwidację tego żartu: ten najprostszy to zatrzymanie ładowania strony klawiszem Escape tuż przed końcem (wtedy zatrzymujemy ładowanie się tego skryptu blokującego) albo po prostu zablokować skrypty pochodzące z domeny fwcdn dodając filtr *fwcdn<kropka>pl/*.js do AdBlocka. Tylko wtedy raczej nie będą działać filmy zwiastunów. Ale tam można ten filtr wyłączyć. Pewnie zaraz ktoś wymyśli lepszą metodę obejścia tego żartu :-).

Wniosek jest jeden: polskie media - czy to telewizja TVN/Polsat czy polski internet (oczywiście "królowa" Wirtualna Polska) są rekordzistami w kwestii liczby reklam, jakimi atakują. Dziwne, że za granicą można stworzyć porządny serwis albo z symboliczną reklamą albo nawet bez reklam! Polaczki muszą jednak się dorobić po okresie socjalizmu. Dlatego też w Polsce jest więcej samochodów przypadających na obywatela niż w bogatych krajach typu Anglia, Francja, Niemcy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Jak myślicie że zyskacie więcej hajsu dlatego że walneliście idiotyczny komunikat na połowę strony to radzę poszukać zgubionego rozumu. Może pora przezstać zasrywać serwis reklamami do granicy możliwości?
Bo nie potrwa pewnie nawet tygodnia jak filtry się pojawią blokujące i ten komunikat, i choć zrobiliście sprytny skrypt, to skrypt zablokować też nie sztuka.

czas chyba przenieść się na imdb chyba że jednak się opamiętacie.

$comment.user użytkownik usunięty

Trudno, polubienia już wyeksportowane do imdb. Papa

Ja też chyba przeniosę się na IMDb. Tam przynajmniej nie podają głównych ról w obsadzie na końcu listy. Z tymi reklamami to czyste chamstwo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

No teraz to mnie wkurzacie. Chcieć, a robić to dwie różne sprawy. Te reklamy już po 5 minutach zdominowały całe moje pole widzenia, uniemożliwiając skupienie się na tym co istotne. Włączyłam adblocka na powrót i prędzej w ogóle zrezygnuję z Waszego serwisu niż go ponownie odłączę. To już chyba prędzej zdecydowałabym się na wniesienie jakiejś opłaty na wasze konto

Ja ku... nie mam żadnego adblocka a pomimo to blokujecie mi dostęp !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

Z ciekawości wyłączyłem adblocka i srogo śmiechłem. Portal zrobił się nieczytelny i chaotyczny. Dziękuję za podanie wtyczki do przenoszenia ocen na imdb. Właśnie przerzucam oceny. Btw nie można było zrobić jakiegoś planu subskrypcji anty reklamowej? Strony które mnie szantażują omijam z daleka.

nie mogę przeglądać strony nawet po wyłączeniu adblocka i ublocka (używam oba na raz) według waszej instrukcji, jedyna różnica jest taka, że wyskakują jakieś reklamy po bokach, a dalej nie mogę przeglądać strony w normalny sposób, bo blokuje się w połowie obsady i każą mi wyłączyć adblocka, który jest wyłączony #dobra_zmiana

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Wyłaczyłem Adblocka, usunąłem cache, odświeżyłem/zrestartowałem ze 100 razy i DALEJ POJAWIAJĄ SIE DURNE BANERY ZASŁANIAJĄCE PÓŁ STRONY. Czy wy jesteście normalni?? Totalnie zniechęcacie do korzystania z waszej strony...

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

dodaj komentarz