Filmowe epizody Stana Lee

Michał Walkiewicz postanowił uczcić pamięć zmarłego w tym tygodniu Stana Lee przypominając jego siedem najlepszych filmowych epizodów.

komentarze 44

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Roland_Kirk_Rahsaan
Nie przepadam za komiksami, nie trawię (czyt. nienawidzę) ich ekranizacji, ale szacunek dla Stana Lee za to, że przez całe swe życie strzelał tylko i wyłącznie do jednej dziurki. Za to się należą słowa uznania. Stan Lee i Joan Boocock (1922–2017) piękna miłość na całe życie!
20
AutorAutor
@Roland_Kirk_Rahsaan "Komiksy są jak cycki. Świetnie wyglądają na ekranie, ale wolałbym mieć je w rękach" - Stan Lee :-)
14
Roland_Kirk_Rahsaan
@AutorAutor Uśmiałam się dobry cytat, miał niezłe poczucie humoru ten cały Stan Lee :P Ps. Niech ktoś nakręci ekranizacje komiksu pt. " Incal" autorstwa Moebius-Jodorowsky to jest komiks, który chętnie bym ujrzał na ekranie!
1
StalowyGigant
@Roland_Kirk_Rahsaan jezu jak ja gardzę Jodorowskym i jego świętą górą. Kubrick był artystą, Bunuel był artystą,Lynch jest artystą, Jodorowsky to debil.
1
Roland_Kirk_Rahsaan
@StalowyGigant Masz prawo gardzić czym tylko i kim tylko chcesz, to wolny kraj i każdy może wyrażać swoja opinie . Dla mnie Jodorowskiy to wielki wizjoner nie tylko w materii filmowej, ale tez w paru innych dziedzinach np. znawca symboliki tarota (twórca systemu tarota) pisarz, inscenizator teatralny (teatr paniczny, podobno sam Jerzy Grotowski nawiązał do technik stworzonych przez tenże ruch paniczny, który był swoistym ożywieniem teatralnym ) mistrz pantomimy, twórca systemu psychoterapii. Dla mnie to wybitny twórca i artysta przez duże A , uznany na całym świecie...
1
Roland_Kirk_Rahsaan
@gudmadafaka Dzięki :) nie wiedziałem, że to podstawie komiksu autorstwa Moebiusa i Jean-Claude Mézièresa. Tak jak wspomniałem nie jestem znawca komiksu, kiedyś wpadły mi w ręce zeszyty komiksowe "Incala" oraz polskie " Funky Koval" i Belgijsko-Polska seria "Thorgal" tak poza tym to może jeszcze "kot Fritz" Roberta Crumba był śmieszny... :p
Roland_Kirk_Rahsaan
@deadstroke tak, jako bliźnięta syjamskie, ponoć urodzili sie w tej samej zagrodzie ;P
deadstroke
@Roland_Kirk_Rahsaan I to cock w jej nazwisku. To nie moglo być normalne.
2
grzegorz_cholewa
@Roland_Kirk_Rahsaan Piąty element gdzie Besson zżynał z Incala oraz dużo lepsza rzecz od Piątego elementu czyli animowana Akira, mangowa Akira też powstała pod wpływem Incala.
1
Roland_Kirk_Rahsaan
@grzegorz_cholewa Mówi się inspirował bo zżynać to można na klasówce :P "Akira" faktycznie świetna w pełni się z Tobą zgadzam! Jeszcze lepszy jest "Tetsuo człowiek z żelaza", choć za najbardziej inspirujące dzieło wszech czasów, jeśli rozchodzi się o s-f uważam scenorys do Diuny , który wyprzedził swoje czasy, później wiele obrazów powtarza się w serii komiksowej "Incal" (1981–88), dobry jest film dokumentalny pt. Jodorowsky's Dune (2013) Ps. Fani komiksów niech dajcie znać, które komiksy uważacie za najlepsze oraz które ekranizacje są godne uwagi? Mi się podobał: Spawn (1997) film na podstawie komiksu o tym samym tytule autorstwa Todda McFarlane’a
katedra
@Roland_Kirk_Rahsaan Nieźle. Coś, co powinno być normą, uznaje się dziś za wyczyn.
gudmadafaka
@Roland_Kirk_Rahsaan to nie jest oficjalna adaptacja, ale nawet Jodorowski założył sprawę Lucowi Bessonowi o kradzież pomysłów z Jodorowskiego. W każdym razie film i komiks są świetne i mają podobny klimat.
1
Ewelina
Jak dla mnie najlepiej wypadł w roli pracownika muzeum w Zimowym Żołnierzu.
4
sledzik_2000
Jeśli seriale też się liczą, to fajnie zagrał w "Teorii wielkiego podrywu". Sheldon się wbił do niego na chatę.
3
normin
Brakuję mi najbardziej epizodu z animowanego serialu o Spidermanie
3
edziuniek
Dobrze, ze podsunął Wam pomysł... ale kiedy "dwa oblicza"?
2
katedra
@edziuniek Możliwe, że już zrezygnowali z tego formatu. Szkoda, że nie mają tyle zacięcia, ile ci pożal się boże, jutuberzy.
7
konraddygudaj
Iron Man, Avengers Czas Ultrona, Kapitan Ameryka Wojna Bohaterów, Doktor Strange.
1
Brazyliszek
Spider-man: the animated series (1994) - S05E13, tytuł ang: "Spider Wars, Chapter V: Farewell, Spider-Man"
Brazyliszek
@Brazyliszek P** Filmweb, debil, który projektował tą stronę powinien pójść do piekła. Chciałem dopisać, po enterze, że Stan Lee pojawia się na samym końcu odcinka, Peter Parker odwiedza wymiar, w którym Spider-man jest tylko animowaną postacią z komiksów stworzoną właśnie przez Stana Lee. Nawet się, k**, nie da edytować komentarza.
Christian
Prowadzący gada jak robot, sztucznie i bez emocji. "... za które Stan Lee na zawsze pozostanie w moim sercu" - przecież to brzmi tak nijakowo, że szok :D
JacaMa1000
,,You know, I guess one person can make a difference" - ze Spiderman'a 3. Szkoda, że tego nie było.
oleksiey2000
Uwielbiam tą jedną scenę w teaserze Deadpoola 2
oleksiey2000
@oleksiey2000 chciałem zrobić od nowej linijki ale ok -Nice suit -shut up Stan Lee
assassin47
Fajne epizody były też w Spider-Man: Homecoming oraz Deadpoolu :D
niegodny_mnich
Chyba jednak najbardziej lubiłem go w Wejściu Smoka...
1
1
Flinston1987
Uwielbiam cameo Stana z " CA: CW " jak przekręca nazwisko Starka, w " Venomie " też jest fajne, w " Spider-Man: The Animated Series " , " Guardians of the Galaxy Vol. 2 " jak gada z watchersami w scenie po napisach, " Ant-Man & The Wasp " i zabawnie jest w " Teen Titans Go! To the Movies " .
Mordechaj
Dopiero po jego śmierci dowiedziałem się, że ktoś taki w ogóle istnieje. Można i tak.
badask_madafaka
Najlepsze cameo w czarnej panterze, równie bez sensu jak cały film
Jankes_3
Dobra rozumiem, że gość umarł, ale co "wspaniałego" jest w tych scenach?
1
Flinston1987
@Jankes_3 Chodzi o formę uczczenia i uhonorowania dorobku artystycznego i twórczego Stana Lee - bożę, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć ? Jak Ty skończyłeś szkołę chłopie ?
6
jaroslaw16
A moglibyście tak łaskawie powrócić do regularnego robienia "Dwóch oblicz" i robić częściej "7 wspaniałych"? Bo mam wrażenie, że trochę się obijacie i całkowicie ignorujecie użytkowników.
3
RevolverOcelotFilmweb
@jaroslaw16 Ja wciąż się zastanawiam, gdzie październikowy Salon Gier...
grzegorz_cholewa
Stan Lee to jakby nie patrzeć scenarzysta dla mniej wymagającej widowni. Spod sztancy Marvela nigdy nie wyszło coś ala Strażnicy, Azyl Arkham, Dark Knight Returns. X-meni mieli potencjał na coś więcej, mogliby zostać Marvelowymi Strażnikami ale wyszło jak wyszło, kolejny zwykły komiks.
PanNikt_fw
@grzegorz_cholewa Lee był przez ostatnie lata bardziej mecenasem medium niż istotnym twórcą. Co do tej dojrzałości DC. Wytwórnia od X-menów ma Marvels, Punisher max, Elektra assassin,Kraven's Last Hunt. Też bardziej odważane, niektóre artystyczne. Strażnicy? Miracelman się kłania i jak na ironię napisany, przez Moore, tego samego co strażników spłodził.

zwiastuny