Czy "Boże ciało" jest lepsze niż "Parasite"?

Ankietę Oscarową znajdziecie TUTAJ.

komentarze 81

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
taksidrajwer
Korwin-Piotrowska nie jest cenionym krytykiem. Nie jest nawet cenioną krytyczką.
16
Tek14
@taksidrajwer Nie wiem jak można mówić o cenieniu, skoro ja nawet nie znam osoby która by ją szanowała.
8
3
mitrus80
jako że dzisiaj obejrzałem to odpowiem - Na pewno NIE!!! mało tego jest to na pewno nominacja na wyrost z powodu samej tematyki, prawdopodobnie
18
alicjadsd
@mitrus80 nie widziałam BC, wiec nie mogę się wypowiedzieć, czy jest lepszy od Parasite. Ten ostatni jednak mnie rozczarował. Oscary i zreszta inne nagrody schodzą na psy, skoro takie filmy uważane są za dzieła. To jest zgrabnie nakręcony filmik sensacyjny z elementami komediowymi. Owszem dobrze się go ogląda, ale czy w jakikolwiek sposób wpływa on na Twoje życie, porusza, zadziwia, elektryzuje? Nie ma żadnego przesłania, nie trzeba nad nim pomyśleć, wszystko jest podane jak na tacy.
3
szpieg_ola
Od obu lepszy jest Ból i blask. *drop mic*
9
szpieg_ola
@Erigone13 No tak, zasadniczo wyrażam swoje zdanie. Wszystkie filmy dobre, wszędzie wysoki poziom aktorstwa, ale moim zdaniem Ból i blask miał najlepszy scenariusz, zdjęcia, piękną muzykę. Był też filmem z nieco innej półki artystycznej niż dwa pozostałe.
alicjadsd
@szpieg_ola w warstwie artystycznej Parasite nawet się nie przybliżają do Ból i Blask. No, ale nas Parasite nie trzeba myśleć, a Ból i Blask to nie jest film dla każdego. Na temat Bożego Ciała się nie wypowiem, bo niestety nie miałam okazji jeszcze zobaczyć. Podejrzewam, ze swoje zrobiła duża promocja, tak się teraz zdobywa nominacje.
1
szpieg_ola
@alicjadsd No nie powiedziałabym, że nie trzeba myśleć, bo jednak jest dość ciężki komentarz społeczny, ale na pewno te dwa filmy przemawiają do innych poziomów wrażliwości.
alicjadsd
@szpieg_ola ciężki komentarz społeczny? Serio? Podkreślenie różnic pomiędzy bogatymi a biednymi, czy coś głębszego, czego nie dostrzegłam?
szpieg_ola
@alicjadsd Choćby to, jak sytuacja materialna wpływa na normy moralne.
alicjadsd
@szpieg_ola wiesz, dla mnie to są takie oczywiste oczywistości. Poza tym, w świecie w którym ja znam, nie ma żadnej reguły, ludzie, którzy maja pieniądze, chcą mieć ich jeszcze więcej i normy moralne dla nich nie istnieją.
szpieg_ola
@alicjadsd Właściwie o wielu tematach filmów można powiedzieć, że to oczywista oczywistość. O Bólu i blasku, którym obie się zachwycamy, też można by powiedzieć, że trudności wychodzenia z uzależnienia czy wpływ wczesnych doświadczeń na dalsze życie to oczywista oczywistość. Chodzi o sposób pokazania tematu. Dla mnie w Parasite ciekawe było to, że żadnej postaci nie da się jednoznacznie ocenić pod kątem moralnym, bo właśnie tak jak piszesz, ludzi psują zarówno pieniądze, jak i ich brak. I że ocena zmienia się z kolejnymi wydarzeniami i odkrywanymi faktami.
alicjadsd
@szpieg_ola Hhm, jeśli znajdujesz w Parasite taki głębszy wymiar, fajnie. Ja się tego nie doszukałam, dla mnie właśnie postacie - szcegolnie „Parasitów” były pozbawione głębi, bardzo elastyczne, jakby dostosowane do potrzeb scenariusza. Być może taki miał być zamysł, że tacy spryciarze, manipulanci sa jak kameleona, ale tu mi znowu nie pasowało to, że tak przebiegle osoby nie,potrafiły sie do tej pory w życiu ustawić lepiej. Nie zgodzę się, że w Ból i blask
alicjadsd
@alicjadsd - za szybko mi się komentarz wysłał. W każdym razie Ból i blask jest tylko teoretycznie prosty. To zupełnie inny film niż Parasite, mało w nim akcji, bardzo dużo emocji, nastroju i tam właśnie należy doszukiwać się treści i znaczenia. I jest to tez film zbudowany na grze praktycznie jednego aktora, który wspaniałe uniósł to zadanie. Ja takie kino cenię bardziej, choć Parasite tez doceniam, raz bo jest oparty na ciekawym pomyśle, dwa, ze stanowi intrygująca mieszaninę gatunków filmowych i ciężko go nazwę jednoznacznie sklasyfikować.
szpieg_ola
@alicjadsd Zgadzam się ze wszystkim, co napisałaś :) Wyżej chciałam po prostu dać przykład, że pozorna czy też teoretyczna oczywistość nie skreśla filmu. Zresztą w ogóle oczywistość nie skreśla filmu. Na przykład Prosta historia Lyncha jest genialna, choć wszystko podane wprost. Ważniejsze od odkrywczości jest moim zdaniem wrażenie szczerości czy trafności w filmie - co bardzo mocno odczułam w Bólu i blasku, ale w Parasite do pewnego stopnia także. Dodatkowo moim zdaniem gęsta akcja nie musi odbierać filmowi znaczenia.
Alniro
Nagrajcie materiał o zalewie fejk kont i podbijaniu ocen pod filmem "Jak zostałem gangsterem", ten portal przez takir przekręty traci autentyczność.
4
Alniro
@Erigone13 poczytaj forum, mam nadzieję, że to w końcu wyjdzie i trafi do szerszej opini publicznej, bo jest grubo
pawelk1504
@Erigone13 Zdziwiony? Tak jest przy każdej rodzimej produkcji - masa kont co dopiero założonych i tylko dany film oceniony zazwyczaj na 10, choć i zdarzają się tacy sami krytykanci z wystawioną jedyną 1 :)
alicjadsd
@Alniro od dawna to obserwuje. Zastanwiam się, czy filmwebowi ktoś za to nie płaci, bo to nie możliwe, żeby oni się nie orientowali, ze tygodnie prźrd premiera filmu zaczyna się na forum klakierstwo. Czasem jest to,tak głupie i naiwne, ze aż rece opadają.
1
kosobi
@Alniro A rozwiązanie jest takie proste. Wystarczy nie uwzględniać ocen z kont, które wystawiły łącznie mnie niż np. 300 głosów. Znacząco by to utrudniło zadanie oszustom.
1
Shadow_dawnego_ggggggg
@kosobi kosobi, czyżbyś chciał powiedzieć, że mnie nie należy uwzględniać? Jak śmiesz...?
robbob
Najlepszy film nieanglojęzyczny to zdecydowanie : KAFARNAUM
3
huppert
Co do wyglądu. Dobrze, że można kliknąć oceny użytkowników przy filmie i pokazuje poszczególne procenty. Wcześniej chyba tego nie było. Krytyków też czasami ciekawie zobaczyć, ale jednak w większości ich wstrzemięźliwość w pełnym docenieniu lub takie notoryczne niepodobanie jest irytujące, więc to nie jest must see. Nie podoba mi się jak karta z moją oceną i ocenami znajomych nachodzi na zdjęcie w tle filmu. Powinna być niżej. Powinno też pokazywać więcej symboli nagród by nie musieć notorycznie na nie wchodzić. No i by była normalna podstrona z twórcami, tak jak wcześniej, kliknęło się i pokazywało, a teraz są tylko aktorzy i chcąc zobaczyć innych twórców otwiera się nowa strona, co utrudnia sprawne przeglądanie. Pozdrawiam
2
Fujfilm
Niby tam i tu udawanie, ale tu, to takie polskie – przebrać się za katolickiego księdza, żeby nareszcie być gdzieś u siebie. W Polsce to zjawisko nagminne, marzenie wielu dwudziestolatków, bo co polski klecha, to taki parasite, tylko społecznie wielce użyteczny, bo z powołania, nie dla kasy, a pieniądze to tylko tak przy okazji, no i jeszcze od czasu do czasu boskie ciałko i to prawdziwy sukces, fenomen społeczny.
4
Jedi92
czemu znowu zmieniliście FW,teraz to już zje**ne po całości mało czytelne,nie da sie nawet zobaczyć na którym miejscu w rankingu jest film,że już o boxoffice nie wpsomnę
1
justyna_dubi
Czy to znaczy, że już nie będzie Hot Shots? W dzisiejszym newsletterze już się nie pojawił. Byłaby wielka szkoda.
wik__filmweb
Litości - typowo polskie aktorstwo z manierą - niestety to zabije najlepszy pomysł na film, dlatego Polański wyemigrował lub zatrudniał naturszczyków (Nóż w Wodzie)...
cpu
Jest bo polskie ! Ehh Wy patrioci ;)
So_What22
@cpu "Polska, to wspaniały kraj, tylko ludzie qrwy" J. Piłsudski. Nie nazywaj więc qrew patriotami, oni zawsze szczekają na... własną ojczyznę, taka ich natura. Na szczęście są jeszcze, niestety nieliczni, będący wyjątkami od "reguły Piłsudskiego".
kortezju
jako że dzisiaj obejrzałem to odpowiem - Na pewno NIE!!!
Ksiadz_Pistolet
Dmuchajcie, dmuchajcie w ten balon oczekiwań...

zwiastuny