Dlaczego nikt nie chce prowadzić Oscarów?

Skrót najważniejszych wydarzeń ze świata kina i telewizji przedstawia Dorota Kostrzewa.

komentarze 104

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
wojciech_01
Smutne czasy nastały i Oskary są kolejnym tego świadectwem. Polityczna poprawność sprawia, że aby nikogo nie obrazić najlepiej siedzieć cicho, bo zaraz ktoś wyskoczy z #metoo, albo - jak Disney - bez skrupułów zwolni Cię z firmy za jakieś starodawne wypowiedzi, o których ledwo kto pamięta, bez względu na to czym się zasłużyłeś swoją rzeczywistą pracą.
48
boolion
@wojciech_01 zawsze tak jest, że żeby było lepiej, przez jakiś czas musi być gorzej. Poprawność polityczna to jakościowo bardzo dobra i potrzebna postawa w dzisiejszym - wciąż zacofanym - świecie, tylko że jej intensywność jest absurdalna. Nie martw się, z czasem to się wyreguluje i będziemy się śmiać, że było takie ciśnienie na te sprawy.
9
Alex303
@boolion Wyreguluje się? Z roku na rok jest coraz gorzej i światek holyłódu bije kolejne granice absurdu.
12
boolion
@Alex303 że w dziejach świata taki proces zawsze zachodził i ludzie zawsze panikowali, że zmiany idą w złym kierunku. Trochę wiary w ludzi. Gdyby poprawność polityczna nie miała się czym zajmować, to by jej nie było. A jest się czym zajmować, tylko że rzeczywiście obecnie jest to dość śmieszne, przesadzone.
3
__Vermilion__
@boolion wyreguluje się? Ośmielę się nie zgodzić. Póki istnieje Twitter zawsze znajdą się tacy, którzy za jego pośrednictwem będą wylewać gorzkie żale. Zobacz jak wyglądają często inforamacje w USA, gdzie padają słowa "Twitter reacts" jakby Twitter był jakąś wyrocznia, sędzia i kątem jednocześnie. Póki będą istnieć ogłupiali ludzie produkujący się w social mediach, będzie tak samo jak było, a nawet gorzej
5
Bilet95
@boolion Wszyscy komuniści tak mówili. Teraz jest źle, ale będzie lepiej, jako przykład mamy ZSRR.
5
Korgan_
@boolion To tak jak z komunizmem. Najpierw budowano komunizm a później próbowano budować "komunizm z ludzka twarzą". Też było gorzej, żeby później było lepiej. Jednak się nie udało.
2
Korgan_
@wojciech_01 Jedynym poprawnie politycznym prowadzącym byłaby czarnoskóra muzułmanka po zmianie płci. Poszukiwania trwają.
2
Bon009
@Korgan_ Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
2
SandorClegane
@Korgan_ czarnoskóra muzułmanka, homoseksualna po zmianie płci, z żydowskimi koligacjami. Ten dzień nadejdzie.
2
zatkaokakao
@wojciech_01 Być może to początek końca tych nagród a na pewno początek końca ich pożądania i marginalizacji. Za 5 lat nikt nie będzie robić filmu by wygrać Oskara jak tak dalej pójdzie.
boolion
@Korgan_ komunizm to system z czasów ciemnoty. Nie wiem dlaczego w takich dyskusjach zawsze znajdzie się ktoś, kto poda go jako przykład. Niektóre założenia komunizmu były bardzo szlachetne, ale niestety przez ówczesną ciemnotę nie dało się ich wprowadzić w życie. Dzisiejsze społeczeństwo nadal jest ciemne, co zresztą widać m.in. po tych komentarzach, ale idzie ku lepszemu. A co do homoseksualizmu, to gratuluję tym, którzy wrzucają go do worka z "postępem" czy tam "propagandą". Rozumiem, że dla Was idealny świat to taki, gdzie wizerunek człowieka buduje się po prostu ignorując niepasujące do Waszych oczekiwań cechy? Ciemnota, ciemnota, ciemnota. Niestety większość z Was wrzuci moje słowa do worka z lewactwem czy tam inną europropagandą, ale to już niestety problem Waszych ograniczonych zdolności umysłowych. Tacy jak Wy muszą po prostu czekać aż będzie inaczej. Wtedy się potulnie dostosujecie (jeśli wciąż będziecie wtedy dziećmi) i buntowali przeciwko innym zmianom.
Korgan_
@boolion Nie doczekasz się czasów kiedy tacy jak ja się dostosują. Twoja "postępowa" ideologia zbankrutuje tak samo jak komunizm, który (choćby częściowo) pochwalasz. Choć sądzę, że ograniczenie umysłowe nie pozwala ci tego zrozumieć.
boolion
@Korgan_ moja ideologia nie jest postępowa. Postępowe jest życie czy Ci się to podoba, czy nie. Domyślam się, że się nie doczekam Twojego dostosowania się. Dlatego napisałem, że to dotyczyć będzie dzieci. Wiesz, o co mi chodziło? O to, że tacy jak Ty akceptują to, co poznali w wieku szczenięcym. Ty nie pragniesz dobra ludzi. Twoim życiem rządzi lęk przed bezradnością w obliczu zmian. Tak niestety działa umysł wychowywany w naszej kulturze. Wpaja nam się do głowy różne standardy, kreując w głowach świat tylko w części tożsamy z prawdziwym. A potem jest lament, bo napotkane zjawisko nie zostało wprowadzone do główki w postaci jednego z klocków Te lamenty dotyczą każdej skrajnej ideologii. Różni się tylko zestaw brakujących klocków. Owszem, zło i cierpienie należy tępić, ale różnego rodzaju odmienności nie wyeliminujesz. Im prędzej to zrozumiesz, tym lepiej dla Ciebie. Ludzi zadowoleni ze swojego życia, czyli ci, którzy posługują się życiem w sposób właściwy, nie mają potrzeby ustawiania rzeczywistości po swojemu, kiedy nikomu nie dzieje się krzywda.
1
Bilet95
@PanMrow Jak nawet tak prostych porównań nie rozumiesz to wróć do przedszkola.
Bilet95
@boolion Czyli potwierdzasz, że komunizm jest dobry, tylko trzeba go inaczej nazwać. Ale w sumie całkiem nie dawno jeden kraj, Wenezuela, wprowadziła go na nowo i jak widać się im udało.
Bilet95
@boolion To ty żyjesz w skrajnie ideologicznej bańce. Będziesz wtłaczał jedyną słuszną wiedzę dzieciom a wszystko inne nazwiesz mordercami. Czysty Orwell.
boolion
@Bilet95 co za absurd, że komuś innemu zarzucasz życie w ideologicznej bańce, podczas gdy cały potencjał konfiguracji porządku na świecie dzielisz na dwa: kapitalizm i socjalizm. Niestety ludzie o takim myśleniu jak Twoje powodują konflikty albo, w najlepszym wypadku, przerzucają świat z lewa na prawo lub stoją w miejscu. A co, może mi powiesz, że wszystkie założenia komunizmu były złe? Nie ma systemu, który ma same złe założenia. Współczesny człowiek jest zgniły od tego, w jaki sposób funkcjonuje świat. Obojętnie czy jest to socjalizm, czy kapitalizm. Świat jeszcze nie znalazł systemu, który nas nie wyniszczy. Ale ludzie, którzy interesują się duchowością są temu najbliżsi. Oni przynajmniej znają to uczucie wyzwolenia spod niszczycielskich sił i pułapek ego. Reszcie pozostaje rozmyślanie pudełkowe i posługiwanie się etykietkami, które z punktu widzenia osoby świadomej jest śmieszne i nieskuteczne.
Bilet95
@boolion Buhahaha, ptzecież to ty dzielisz ludzi na lepszych i gorszych. Jesteś wręcz dumny z twierdzenia, że wyginą. Tylko krok od twierdzenia, że należy się eksterminacja. Jak przystało na obrońce komunizmu porównujesz do kapitalizmu. No już, ile ten zły kapitalizm ma na koncie ofiar, czemu nie sypie się tak szybko jak komunizm? Widziałem te argumenciki setki razy. "Komunizm to piękna idea, ale ludzie do niczego", perpetum mobile też jest super ale fizyla do niczego... Skoro nie działa w praktyce to nie działa. Takie trudne do pojęcia dla was, to tacy jak ty potrzebują tych drugich aby swoją ideologie potrzymać przy życiu. A droga duchowa to droga pojedyńcza. Nie grupowa, ale już się nauczyłem, że chętnie bierzecie jedną rzecz która wam pasuje i dopisujecie do nich idee. Idee żyją puki nie będą spełnione, dlatego się radykalizują. W jakim świecie będziesz konerwatywny?
boolion
@Bilet95 droga duchowa wcale nie musi być drogą pojedynczą. Znowu posługujesz się pudełeczkiem, które gdzieś tam widziałeś. Dla Ciebie pewnie duchowość to mnich, bo z tym się przeciętnemu człowiekowi kojarzy słowo "duchowość". A tak naprawdę jest to tylko pewien trening, który czyści z nas nalot kulturowy. Z całą serdecznością polecam Ci zapoznać się trochę z tematem, bo wprowadza to człowieka w lepszy wymiar istnienia, po prostu. Ja nigdzie nie powiedziałem, że komunizm jest lepszy od kapitalizmu, zresztą jak to zmierzyć? Dyskusje na takim poziomie są zawsze skazane na porażkę, bo gdy ktoś w tak uproszczony sposób porównuje całe ideologie lub jakiekolwiek grupy cech, to kieruje nim tylko żądza przewagi nad osobą, z którą dyskutuje. To, albo utożsamienie się z ideologią i przez to nazywanie jej "lepszą", a innych "gorszymi". Niestety większość ludzi tak postępuje, bo jesteśmy nauczeni schlebiać pułapkom naszych główek, które właśnie uproszczeniami bronią swojej tożsamości. Chciałbym, żeby ludzie cierpieli jak najmniej, żeby z życia codziennego zniknął lęk (który wielu ludzi w naszej kulturze odczuwa 24h na dobę) i abyśmy wykorzystali nasz ludzki potencjał, który bez szablonowego używania umysłu jest ogromny. A jaki to będzie system, tego nie wiem, ale jestem przekonany, że wraz z dojrzewaniem społeczeństwa wyklaruje się dalsza droga. Zdaję sobie sprawę, że wielu czytających te słowa uzna to za bajkopisarstwo, bo mówię o rzeczach, które w naszej kulturze albo nie są wrzucone do żadnego pudełka, albo do pudełka z etykietą "utopia". Trudno jest z pudełkami walczyć, bo to się naprawia od strony działania umysłu, a nie naprawia jednego pudełka innymi pudełkami. No a oczywiście, dla człowieka nieświadomego pudełka to wszystko, co ma.
Bilet95
@boolion Właśnie potwierdziłeś, że miałem racje, ścieżka duchowa to ścieżka konkretnego człowieka. Zapoznaj się z tematem! Kto dawał te ścieżki duchowe dla wszystkich? A było pare sekt, pewbie jedną dobrze kojarzysz. Jak zmierzyć co gorsze? Nie graj tumana. 100 milionów ofiar, ścisła cenzura, bieda komunizmu to nie jest wartość mierzalna... Dla ciebie istnieją tylko dwie ścieżki, ta dobra i ta zła. Jak ktoś mówi, że coś jest złe to automatycznie przymujesz, że sądzi iż to drugie jest dobre. Bardziej stereotypowo się nie da. Uważasz się za osobe która myśli niestereotypowo a ciągle pokazujesz jak bardzo myślisz utartymi schematami. Nie masz żadnych odpowiedzi, nawet żadnych przemyśleń, a śmiesz pouczać innych, tacy ludzie jak ty idą naprzud do nikąd, tylko czekasz aż pojawi się nowy Lenin walnie pare pięknych mów w których "mu się wydaje". Staliśmy nad przepaścią ale poczyniliśmy milowy krok naprzód... Sam porównujesz po czym stwierdzasz, że tak nie powinno być, kategoryzujesz ludzi dzielisz ich na lepszych i gorszych a mówisz o równości i braku kast, jesteś za tym by były ofiary ku lepszemu światu po czym mówisz, że ich nie chcesz... Omijasz wszystko co jest dla ciebie zbyt trudne i lejesz swoją utopie na którą nie masz ani pomysłu ani przemyśleń. To definicja wszystkich tych komunistycznych przywódców którym nie wyszło. Czekaj na utopie jak na perpetum mobile. Kiedy będziesz konserwatywny.
boolion
@Bilet95 bredzisz kolego jak potłuczony, ale argumenty do Ciebie nie trafiają. Zamiast dalej się produkować polecam Ci, żebyś przeczytał to, co napisałem. Tylko teraz ze zrozumieniem, specjalisto od duchowości :)
Bilet95
@boolion Doprawdy żałosne. Zero argumęntów to przetaczasz ty. Tylko swoje ideologiczne hasełka i chwytające za serce stwierdzenia pokroju "miałem sen". Omijasz wszystko na co nie potrafisz odpowiedzieć, dajesz ogólniki gdzieś zasłyszane bądź przeczytane na forum ludzi równie oświeconych. Nie masz problemu z oskarżaniem innyvh puki nie trafia w ciebie, szybciutko z obrany przeszedłeś na "inni też tak robią, nie wiem kto gorszy". Typowe i do bólu ograne gadki które czytałem już multum razy. Zero pomysłu na świat, za to wszędzie dzielą wyzywając od tych, że inni dzielą, tacy jak ty dzielą świat na lepszych i gorszych. Jesteś za idoktyrynacją, dyktaturą jedynych słusznych ludzi, jesteś za podziałem społecznym bo jakoś trzeba tłumaczyć to, że coś nie działa. Twoja utopia to świat gdzie tylko ty masz prawo myśleć po swojemu. Wszyscy inni powinni zniknąć i jesteś z tego powodu dumny. Sam to z dumą radykalnego ideologa sączysz.
Bilet95
@boolion Jak nie ma to nie ma. Zresztą, po co odpowiadasz, przecież skończyłeś dyskusje na niczym tak jak zaczołeś.
boolion
@Bilet95 masz coś nie tak z deklem. Poza tym włącz sobie podkreślanie błędów ortograficznych jak nie potrafisz pisać bez tego, bo naprawdę wstyd.
Bilet95
@boolion I już się zaczęło obrażanie i wyzywanie od błędów ortograficznych. Tacy jak ty nic po za tym nie umieją. No już, skoro tak znawiasz dyskusje to dawaj argumenty których twoje wywody są pozbawione. Tylko dzielenie ludzi na gorszych i lepszych.
rbk23
Ludzie ludziom zgotowali ten los. Mają to czego chcieli , poprawność do bólu. Nikogo nie wolno obrazić z nikogo nie wolno żartować. Najlepiej siedzieć uśmiechać się i robić dobrą minę do złej sytuacji. Zakłamywać rzeczywistość z uśmiechem na twarzy. Aktualnie Hollywood w pigułce. Czekam na to kiedy w końcu ktoś nie wytrzyma wybuchnie, wygarnie im wszystkim i obróci się to przeciwko nim... Bo wiecznie ta sytuacja trwać nie będzie. Balon w końcu pęknie.... i mam nadzieję, że wróci normalność i szczerość. ...
12
jnkArt
@rbk23 Podzielam te opinie i wnioski. Jesteśmy w jakimś cywilizacyjnym impasie. Wydaje mi się że to zgrzyt spowodowany tym, że nasza piękna zielona kulka zwana Ziemią stała się nagle malutka przy okazji internetu. Co z kolei doprowadza do tego, że w końcu wszyscy możemy się publicznie wypowiedzieć. Niekoniecznie mądrze :D Więc to co się dzieje według mnie jest jakąś dziwną próbą udobruchania wszystkich, oprócz białego oprawcy, ale (znów niekoniecznie) bez jakiegoś sensownego pomysłu. Studia w kierunku gender są chyba tego najlepszym przykładem. Ja mam tylko nadzieję, że ten cały smutny ustrój imploduje zanim naszym dzieciakom w pl zaczną już od żłobka robić ten majndf*k.
zbigniew886
Bo wszyscy pewnie pisali coś na swoich kontach społecznościowych i się boją, że ludzie zaczną tego wyszukiwać :P
10
arthor44
Kot na Batmana , Camel poprowadzi Oskary
9
SlimShady85
@arthor44 najlepszy prowadzacy to byłby Krzysztof Ibisz
6
BuziakL
@arthor44 masz na myśli kota Kaczyńskiego ha, ha?
krzychu1526
Jon Hamm wygląda genialnie i mógłby sobie poradzić, a Oscary? No cóż. Ricky Gervais nie był nawet pewnie brany pod uwagę. Poprawność polityczna górą.
6
krzychu1526
@dany_s Przecież jest tylko rok starszy od Afflecka. Nie przesadzajmy. Poza tym Hamm nie wygląda jakby zbliżał się do 50-tki mimo siwoli na głowie, a myślę, ź=że ma dość charyzmy by unieść rolę nietoperka.
1
Alex303
@dany_s Batman akurat swoje lata miał, więc pasuje...
kto
Może Oscary powinien poprowadzić syntezator mowy taki jaki przemawia na dworcach kolejowych? Dać mu głos ni to męski ni to kobiecy... ale też ktoś musiałby napisać żenujące żarty prowadzącego... Strasburger!
5
mitus007
Ja proponuje kogoś stworzonego z CGI do prowadzania Oskarów, w końcu to część kina
7
Loopoos
@mitus007 Andy Serkis zmieniający się na przemian w Golluma, Caesara i Snoke'a
4
arirania02
Hehe. Jak naprawdę nie będzie ŻADNYCH kandydatów do prowadzenia tego to ja się zgłaszam XD Dajcie mnie jeszcze do komisji, naprawię błedy które powinny być już dawno naprawione i Hollywood od razu stanie się piękniejszym miejscem XD
4
Kaya1456
@arirania02 Dawno naprawione? Planujesz odebrać nagrodę Pani Paltrow?
2
arirania02
@Kaya1456 Emm... nie XD Nie znam jej XD Chcodziło mi raczej o danie Oscarów osobom, które już dawno na nie zasłużyły *ekhem* Johnny *ekhem* XD
3zy
Bardzo clickbaitowe to "dlaczego nikt nie chce prowadzić Oskarów". No ja dalej nie wiem a myślałem że to jakaś kontrowersja czy coś ;p
3
streetbrother
MOGĘ WIEDZIEĆ DROGI FILMWEBIE CZEMU MOJE KOMENTARZE SĄ USUWANE, KIEDY NIE SĄ OBRAŹLIWE, WULGARNE ANI NIE NARUSZAJĄ ŻADNYCH PRAW???
3
Mrok
Czasy kiedy Oskar coś znaczył dawno minęły. Dziś otrzymanie tej nagrody o niczym nie świadczy. Film nie jest dziś sztuką, tylko biznesem podobnie ja piłka nożna. Pieniądze coraz większe, a ekranów kinowych wieje nudą i sztampą.
3
Sanneya
@Mrok Nieset, ale zgadzam się z tą opinią. Kiedyś oglądałam z wielką przyjemnością rozdanie nagród, bo coś znaczyły, teraz tylko tyle, ile pieniążków kto da. A już nie mówiąc o tej "poprawności politycznej"
Mrok
@Sanneya Ja oczywiście nie twierdzę, że wszystko jest złe. Może zbyt dużo dobrych rzeczy widziałem i dlatego chciałbym więcej, a może po prostu się starzeję. hihi ;)
marek446
Myślę, że Jon Hamm byłby dobrym Batmanem...
3
BuziakL
@marek446 możesz mieć dużo racji, ale dla mnie Batman jest tylko jeden. Bez Christiana Ba;e
1
BuziakL
Kurczę wyrzuciło mnie, a nie można edytować. Uważam, że bez Bale'a to już nie to samo :(
6
SlimShady85
Jak Affleck zniknie z uniwersum DC wprowadzi niezły chaos. Nie był zły jako Batman, dla mnie mógł być. Co do prowadzącego Oscarów to nie dziwie się nikomu że nie chce ich prowadzic, jedyna dla nich szansa to bałaganie któregoś z byłych prowadzacych czyli np Billa Crystala albo Chrisa Rocka
3
LoveRiggs
Fajnie by było, gdyby znowu była Ellen. Wymiata youtube.com/watch?v=HUmX6CiMoF k
2
descolada
A czy zdrowy na umyśle człowiek ma ochotę zostać ofiarą kolejnego polowania na czarownice? NPC-om kompletnie już odbiło.
2
tomeksan
gdyby Ricky Gervais poprowadził oscary to bym je pierwszy raz w życiu obejrzał :)
2
anelka39
Wszyscy dobrze wiemy czemu nie chcą.
2
baldman83pl
Nikt nie chce prowadzić Oscarów? Ja to zrobię... potrzymajcie mi piwo :)
2
iv3rson
'Najbezpieczniejszym' ale i moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby z racji ostatnich perturbacji postawić na Ellen DeGeneres. Wydaje się, że ona potrafiłaby znaleźć balans pomiędzy zgryźliwym komentarzem a dowcipem na wysokim poziomie, z podwójnym czy potrójnym dnem, który zadowoli większość (bo wiadomo że nigdy wszyskich...). Na stand-up jest zbyt 'grzeczna' co udowadnia ostatni jej Netflixowy Specjal, ale zdolności improwizacyjne ma nadal na wysokim poziomie i obiektywnie krótki czas do gali nie powinien być dla niej problemem. Swoją drogą Kimmel wydawał się inwestycją Akademii na lata...
1
grzegorzanu
W tym roku Oscary będą przyznawane w systemie audio- tele. Prowadzący galę w studio Artur Orzech zliczy głosy widzów z całego świata a następnie głosy tak zwanych ekspertów. I będzie jak na Eurowizji- wygra ktoś śmieszny.
1
Kesler_2
Sorry ze tak z innej beczki,ale moze ktos wie gdzie moge obejrzec "retransmisje" Golden Globes ?
1
Zdzichu87
Mogę poprowadzić jeśli nikt inny nie chce
1
MackKL
Bardzo ładna pani to prowadzi :-) a na Venoma 2 czekam ale jak będzie Carnage to musi być już w R. To nie ma sensu. To nie jest film dla dzieci ma być rzeź jak w komiksach. Carnage to świr i bezwzględny morderca i tak ma być.
1
JohnTheBrave
Najlepiej niech kobieta jakąś wygadana stanie na podium
1
grzegorzanu
@JohnTheBrave Proponuję Melissę MacCarthy. W filmie Dusza towarzystwa na wszystko miała jedną odpowiedź- wal się,
forek23
Oscary. Jak dla mnie to może je poprowadzić nawet Adam Sandler. Albo Donald Trump.
1
BuziakL
Ale jak? Jaś Fasola może poprowadzić Oscary. :))
1
Sony_West
Mój pomysł na Galę Oskarową: - niech ci, co siedzą ww pierwszym rzędzie, klikają myszką, a na tym dużym ekranie wszystko się będzie wyświetlać, kategorie konkursowe, krótkie filmiki, nazwiska nominowanych i zwycięzców. Potem na scenę wleci dron ze statuetką i podleci na widowni do aktora, który wygrał w danej kategorii.
lkco
ja poprowadzę te oskary jak coś. Nagrodo podzielimy sie
lkco
ja poprowadzę jak coś. Nagrodo podzielimy sie

zwiastuny