Z okazji premiery jej nowego filmu - "Monument" - do programu "Mój gust filmowy" zaprosiliśmy Jagodę Szelc. Za swój poprzedni obraz - "Wieża. Jasny dzień" zdobyła dwa Złote Lwy. Otrzymała też nominację do Orłów w kategorii Odkrycie roku. Nam opowiada o swoich filmowych fascynacjach.

komentarze 30

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
mitrus80
bardzo dobrze się jej słucha, mówi bardzo przystępnie, a zarazem konkretnie, dlatego w nagrodę obejrzę jej filmy ;-)
14
Pauleta
Ale intersująca wypowiedź. I jej wybory (Roma, Idź i patrz, Post tenebras lux) bardzo ciekawe. Sombre do obejrzenia więc.
6
Pauleta
@Pauleta A i szkoda, że nie złapaliście Smoczyńskiej przy okazji premiery Fugi :(
4
divadni
Świetnie się słucha pani reżyser. Bardzo ciekawe wypowiedzi.
4
applemissy
Super, że po dłuższej przerwie wracacie akurat z p. Jagodą! Arcyciekawa osoba.
3
____OSCAR____
Zdecydowanie za rzadko zapraszacie gości do tego cyklu.
1
Jedi92
fajnie sie jej słucha a jeszcze fajniej ogląda,nie wiedziałem że mamy taką piękną Panią reżyser w naszym kraju prześliczna kobieta :)
BartKing
Super ciekawa osoba! Pracowanie w jej towarzystwie, to marzenie i na pewno byłoby świetnym przeżyciem.
miroll
matko jak sie słucha takich wywodów to człowiek się upewnia w przekonaniu jak żałośnie wrażliwym i logicznie niepoprawnym trzeba być żeby być artystą... przerasta mnie taka bzdura
justek999
@miroll Jeszcze bym dodała, że trzeba być energetycznie obciążonym.. Ci ludzie sami ekscytują się swoimi niskimi emocjami i wręcz szukają ich na zewnątrz by się nimi karmić.. nieświadomie oczywiście :)
siljesol
@justek999 Czyli jakimi konkretnie, swoimi, emocjami się ekscytują? Jakoś tak bardzo negatywnie wyszło wam o tych artystach ;)
justek999
@siljesol No bo taka jest w zasadzie prawda, że ci ludzie mając do dyspozycji takie środki wyrazu jak kino, zamiast inspirować ludzkość do rozwoju i zmiany na lepsze, dołują mentalnie i emocjonalnie widzów kolejnymi wizjami traum i patologii.. Ale ludzie to lubią, bo umysł to lubi.. lubi się żywić historiami o cierpieniach i patologiach. Przydałoby się zacząć to zauważać.. ;)
siljesol
@justek999 W sumie najlepiej jak film bawi i uczy jendoczesnie :). Ale w przypadku komedii romantyczny, gdzie zazwyczaj brak patologii i traum, uważa się, że taki film też nie jest dobry (mimo, że pozytywny i radosny), bo zbyt bajkowy i sztuczny.
1
AutorAutor
Ciekawostka a propos "NIEBEZPIECZNYCH ZWIĄZKÓW" Stephena Frearsa. Rola Valmonta była pierwotnie zarezerwowana dla ALANA RICKMANA, który grał ją już w teatrze. Producenci nie zgodzili się na zupełnie wówczas anonimowego aktora i postawili na kojarzonego już JOHNA MALKOVICHA. Ten (ponoć) bezczelnie skopiował rolę Rickmana i pomysł na nią na ekranie. Na szczęście w przyrodzie nic nie ginie. JOHN McTIERNAN zaproponował Rickmanowi rolę w "SZKLANEJ PUŁAPCE", która jak wiadomo okazała się jego przepustką do Hollywood. Yippie-ki-yay Malkovich! :-)
4
katedra
@AutorAutor To raczej stwierdzenie zarezerwowane dla kogoś młodszego
1
whitestripes_333
@AutorAutor Mądra przede wszystkim. I utalentowana. Ładna (dziewczyna) to jest co trzecia na ulicy.
2
paulinakobylarz
@whitestripes_333 oj bez przesady z tym feminizmem, już nie można powiedzieć, że ktoś jest ładny
whitestripes_333
@paulinakobylarz Chodziło mi o to że komplement "ale ładna dziewczyna" jest nudny, płaski i wyświechtany, w szczególności gdy odnosi się do osoby która bardzo mądrze i interesująco mówi oraz potrafi się dobrze wysławiać a ponadto ma właśnie (czy nie o to chodzi najbardziej?) dobry gust i wiedzę filmową. Ale skoro Ty widzisz tylko feminizm...każdy widzi co chce ;)
Kaenmoren
Kaenmoren
@AutorAutor Ma swój wdzięk i urok. Choć przyznam, że jak Jej tutaj wysłuchałem to trochę nie pasuje to do Jej naturalnego "ja". Miałem okazję spędzić trochę czasu z Jagodą i to jest istny wulkan energii i kobieta bardzo energiczna i spontaniczna w swojej ekspresji :) co tylko dodaje Jej uroku. Wypowiedź ciekawa, choć nie zaskakująca. Mówiła to, o co można podejrzewać młodą, zdolną reżyserkę, która dobrze wie co robi w tym zawodzie.
DeenWelt
Chyba mój ulubiony polski twórca! Dziękuję!
GIMB2004trololo
Ładna, co ona tu robi? Pewnie poleciała na moja sławę i liczy na zawiązanie ze mną konkubinatu.
1
GIMB2004trololo
Tak sobie słucham tej swojej przyszłej konkubiny i muszę stwierdzić że fajna dziewczyna, ciekawie opowiada. Takich ludzi trzeba częściej pokazywać, a nie jakieś łąrszałszory, klechów którzy twierdzą że potrafią wskrzeszać, i celebrytów.

zwiastuny