"Faworyta", "Velvet Buzzsaw", "Green Book"

komentarze 26

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
trezorek
Faworyta jest filmem rewelacyjnym i nie zgadzam się, że nie niesie ze sobą żadnej idei. Ludzie nieustannie prowadzą ze sobą gry, manipulują sobą. Więc uważaj z kim grasz i o co. Możesz z jednego gówna (upadek Abigail z karocy) wpaść w jeszcze większe mimo pozornej wygranej i nagle może się okazać się, że cały czas byłaś tylko królikiem(ostatnia scena, w której Abigail zaczyna to rozumieć).
6
marckoza
Tak trochę nie rozumiem zarzutu p. Popieleckiego co do Faworyty, że karty rozdane i wszystko już wiadomo. Bo przy wychwalanej pod niebiosa Romie to każdy chyba obgryzał paznokcie ze zniecierpliwienia, jak się skończy
7
telcontar_2929
Dla niektórych "Green Book" to będą takie ciepłe kluchy, ale to są bardzo smaczne ciepłe kluchy(moim skromnym zdaniem).
8
Janus83
@telcontar_2929 Jeśli ktoś bardziej lubi filmy z facetami ubranymi w ciasne kolorowe stroje to tak może być.
1
galagaguy
@Janus83 kompletnie dwa inne gatunku, co tu chcesz porównywać?
1
chris3z8
@galagaguy Sensowne porównanie, bo nikt w ,,Green Book'' nie udaje, że jest artystycznym arcydziełem.
1
wojciech84
Dla mnie film Faworyta jest genialny, a Green Book jakoś mnie nie zauroczył, a podobno ma tyle fanów....
5
1
obleh
@clavier Faworyta na pewno, a zielonej książki nie widziałem jeszcze.
1
Akida27
A ja dalej trzymam kciuki za "Green Book", choćby ze względu na przełamanie tej "dramatycznej" nuty. Od tylu już lat Oscary to tylko i wyłącznie "trudne" filmy z "trudnymi" tematami, dramaty na dramacie i dramatem popędzane. Tym razem jest coś innego, jest komedia, jest urok, jest ciepło i mi to pasuje. "Faworyta" to również ciekawy film, ale pozostałe tytuły jakoś tak przeleciały mi przed oczami bez większego wrażenia.
2
clavier
@Akida27 myślę, że niestety wygra, bo Oskary są wyrachowane marketingowo. Ludzie chcą płodozmianu, to go dostaną. Są już zmęczeni/znudzeni naukami umoralniającymi na smutno/poważnie, to będzie na "wesoło". Gdybym miał rozdawać Oskary to wg mnie zasłużył niebanalny, poszukujący Lathimos. Greenbok jakkolwiek miły i sympatyczny jest jednak kalką z Nietykalnych.
1
1
Lenina_Crowne
Panowie od razu przekonali mnie, że wszystkie wymienione filmy są świetne słowem"jakby".
1
ernwopr
Untitled > z adamem goldbergiem >
Pauleta
Przyznajecie "Mirai" znaczek poleca tylko po to, by później nie omówić go i nie wspominając słowem w swoim programie kinowych premier. Bo co, bo nie jest popularny? Mija się to z celem.
qiks33
Wciąż mnie zastanawiam jeden fakt - dlaczego wasz odtwarzacz nie ma standardowej już opcji, ustawienia jakości FULL HD? :/ Co do filmów: Faworyta średnia, mocno przereklamowana, aktorsko super i tylko tyle. Green Book dobry, ale bez szału. Liczę na Oscara dla Viggo. Velvet typowy średniak, liczyłem na coś lepszego.
DefinicjaStylu
Green Book jest świetny. Zabawny, wciągający, ze znakomitymi rolami Aliego i Mortensena. Velvet buzsaw, to jednym słowem - rozczarowanie. Pomysł na film był bardzo dobry, ale efekt końcowy to kicz, który notabene miał być w tym filmie wyśmiany. Paradoks. Faworyty nie widziałem, ale nazwisko reżysera (Lobster!) powoduje, że to film z cyklu - must see.
dominik1980
Uważam że Velvet Buzzsaw jest zrobiony najlepiej,Faworyta czyli świat intryg i plotek czyli to co przewijało się 1000 razy w filmach i nie tylko...a Green book to "Nietykalni" w bardziej dojrzałej,realnej odsłonie,też nic nowego...Ale jak to często bywa werdykty są często zaskakujące..
Agatonik
Faworyta - postaci zagrane fantastycznie, ale patrzyłam na nie z dużego dystansu. A intrygi pań tak przewidywalne i schematyczne, że aż rozczarowujące. I pojawiło mi się pytanie: czy dopiero jak mężczyzn przedstawi się jak kompletnych idiotów, kobiety (sama jestem ich przedstawicielką) mogą okazać się silne? Bo mądre - niekoniecznie. Im dłużej myślę o tym filmie, tym bardziej jest dla mnie pusty. Ciekawa forma, zdjęcia, ale po głębszy zastanowieniu, to trochę taka wydmuszka. O mechanizmach i ludziach władzy też nie powiedział nic, czego byśmy już nie wiedzieli.
2
gudmadafaka
Drogi FW czy możecie mi powiedzieć czemu moje komentarze są blokowane w pół sekundy a komentarze o tym, że ktoś chcę mnie pobić albo straszenie że dostane w ryj albo jazdy po mojej matce wiszą sobie w serwisie po kilka dni i nikt ich nie usuwa mimo, że zgłaszałem je kilka dni temu? Czy mam rozumieć, że moderatorom przeszkadza wulgaryzm napisany pod wpływem euforii napisany z użyciem *** alo gość straszący stosując wulgaryzmy nawet bez ocenzurowania ich w jakikolwiek sposób, że odbędzie stosunek seksualny z moją matką już jest ok, tak? Zgłaszałem kilka dni temu i olaliście więc spamuję tutaj.
3
GIMB2004trololo
@gudmadafaka Dlaczego spamujesz i offtopujesz, dodatkowo nie dajesz żadnych dowodów. Te kłamliwe pomówienia w stronę moderacji powinny spotkać się z surową reakcją i usunięciem ci konta.
1
gudmadafaka
@gudmadafaka komentarze zostały skasowane, dziękuję. Szkoda tylko, że się musimy o takie rzeczy upominać.
icenumerocinq
@gudmadafaka Nie doczekasz się odpowiedzi, bo przy blokowaniu komentarzu bardzo często stosuje się tu regulamin "Widzi Mi Się". Moje komentarze również czasami są komentarze pomimo tego, że nie są obraźliwe, ale zwyczajnie niewygodne. Masz to na każdym większym portalu, czy to Polsce np. wykop, czy to na świecie np. facebook, youtube.
icenumerocinq
@icenumerocinq EDIT *Moje komentarze również czasami są kasowane pomimo tego, że nie są obraźliwe, ale zwyczajnie niewygodne.
GIMB2004trololo
Velvet oglądałem, i muszę przyznać że to film po prostu nijaki, jakiś taki mętny i lekki, czy warto obejrzeć? Z nudów pewnie tak, ale nic więcej.
3

zwiastuny