"Godzilla II", "Mroczna Phoenix", "Rocketman"

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'u na Facebooku:
https://www.facebook.com/movie.sie.filmweb/

komentarze 37

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Agatonik
Z mojej perspektywy bardzo krzywdzące opinie o Rocketmanie. W ogóle nie widziałam, żeby Egerton śpiewał z wysiłkiem. I te opinie, że "uładzona" biografia - czego jeszcze chcecie? Tarzania się w wymiocinach? Rewelacyjny film.
11
Col__Kilgore
@Agatonik Mam dokładnie takie samo odczucie. Elton John przyznał w artykule w Guardianie, że sam naciskał na to, aby Egerton śpiewał swoim głosem a nie tylko "lip synchował" i dla mnie jest to najważniejsza ocena jego umiejętności wokalnych (oprócz tego, co moje własne uszy mi mówią). Żadnego męczenia się w tym przypadku, choć uwaga komentującego odnosiła się do wszystkich filmów biograficznych o muzykach (nie wiem z resztą, czy w ogóle wolno tak generalizować). Forma musicalu jest strzałem w 10. To, że jest to ugładzona prezentacja biografii też jest kwestią dyskusyjną. Mnie np. nie jest żal, że nie widziałem wymiocin, spermy i innego gore'u (choć widać było Eltona rzygającego do sedesu). Z drugiej strony, fochy Eltona przeszły do legendy a tu nie były przedstawione aż tak drastycznie, aby widz mógł stracić sympatię do postaci. Ale ogólnie, film bardzo dobry i w moim prywatnym rankingu stoi wyżej od zdecydowanie bardziej laurkowatego Bohemian Rhapsody.
4
Woooo
@Col__Kilgore Z tym „męczeniem się” może chodzić o coś innego. Każdy, kto był na dużych koncertach wie, że wydziela się szczególna energia. Sprzężenie zwrotne między wykonawcą i publicznością. Wzajemne podkręcanie. Myślę, że trudno to pokazać w inscenizowanych ujęciach. Tego brakowało mi np. w Bohemian Rapsody. Być może zbyt wiele koncertów na BR oglądam, być może na zbyt wielu byłem. Jednak za każdym razem, gdy kamera pokazywała publiczność, coś siadało, pojawiała się jakaś dziura. Gdy potem wracała do wykonawcy, wrażenie że tylko odgrywa rolę było dojmujące. Nie widziałem filmu, czekam na BD, bo w kinie gorszy dźwięk. Mogę już teraz powiedzieć, że to najbardziej oczekiwany przeze mnie film.
katedra
@Woooo Przyznaj, że po prostu Twój umysł w racjonalny sposób próbuje usprawiedliwić pieniądze wydane na koncert:>
Col__Kilgore
@Woooo To "męczenie się" to było spostrzeżenie dziewczyny recenzenta, osoby anonimowej i z tego względu niemogącej stanowić żadnego autorytetu w tym przypadku (z którym on się po prostu zgodził). Większość piosenek w filmie nie była grana "na żywo", tzn. nie była koncertowa w twoim rozumieniu. Niemniej nawet w takim kontekście (pierwszy koncert w klubie Trubadour) Taron wypadł znakomicie, choć scena była mocno inscenizowana i odrealniona efektem wznoszenia się i latania artysty i publiczności. Scena komponowania "Your Song" - bardzo dobry wokal. I tak dalej. Gorąco zachęcam cię do przekonania na własne oczy i uszy. NB, jeśli twierdzisz, że masz lepszy dźwięk w domu, niż w kinie, to szczerze zazdroszczę.
JohnTheBrave
Rocketman powinien mieć znak jakości Filmwebu!
9
cojaturobie_8
Czy tylko ja mam wrażenie, że Pan w czarnej koszulce w ogóle nie obejrzał Rocketmen'a i jego wypowiedź jest oparta tylko wyłącznie (co najwyżej) na tym co zobaczył w zwiastunie i po prostu nie ma zielonego pojęcia o czym mówi? Mówienie, że Taron męczył się śpiewając jest dla minie jakimś nieporozumieniem, moim zdaniem to właśnie to, że Egerton (który ma świetne warunki wokalne, co udowodnił już niejednokrotnie) sam śpiewa wszystkie kawałki jest jednym z największych atutów tego filmu.
6
olka0207
"Rocketman" to film stojący o kilka klas wyżej od nieszczęsnego "Bohemian Rhapsody", a Egerton to jego najjaśniejszy punkt. "Mroczna Phoenix" i nowa "Godzilla" to filmy, za które powinni zwarać kasę po seansie - gnioty niemiłosiernie.
8
4
baldman83pl
"Mroczna Phoenix" nie jest złym filmem, a w "Godzilli 2" tag team Godzilla i Mothra vs Ghidorah i Rodan jest iście epicki :) No właśnie. Po drugiej części Godzilli jaszczur z małpą zrobi większy rozpier... niż Krzyżowcy w ziemi świętej. Jestem ciekaw co twórcy wymyślą.
4
Woooo
Dziwi mnie trochę rozpaczanie nad brakami postaci w Godzilli. Kiedy, w której Godzilli, ich historie miały znaczenie? No to proszę mi z pamięci, bez udziału Googla przytoczyć problemy rodzinne w Terrorze Mechagodzilli. Od początku chodzi tylko o epicką rozpierduchę :) Co nie znaczy, że reszta może być głupia i nudna.
3
Siwszu69
Strasznie sie wynudziłem na nowej Godzili, poza scenami z "tytnami" nic ciekawego. Takie mocne 5.
2
IAmDK
Myślę że odcinek Movie się o filmach ocenionych na 4, 5 i 7 przez redakcję tylko potwierdza jak bardzo martwy okres mamy w kinach
1
____OSCAR____
W imię ojca i syna!!! X-Men 3 a Godzilla 5?! Od czasu Fantastycznych Zwierząt - Zbrodni Grindelwalda nie widziałem w kinie filmu z tak złym i głupim scenariuszem jak Godzilla.
pinang
prosze Was zapraszajcie tego pana czesciej zamiast tych waszych 'recenzentek'. a tak na marginesie to kiedy Sophie Turner byla dobra aktorka? ja nie pamietam takiego momentu w historii
Adamo
dlaczego mam taka tragiczna rozdzielczość tego filmu?
Polgard
Co za stek głupot kolesie nagadali w tym filmiku. "Będziemy fajni, będziemy hipsterscy, pojedziemy po dobrych filmach, bo to się sprzeda". Wstyd tak ludzi okłamywać. O dwóch filmach mówię, bo Rocketmana jeszcze nie widziałem.
1
RipRoy
Godzilla Emmericha to świetny film. Tam potwór wchodził w interakcję z ludźmi i miastem, było widać to zniszczenie, no i reżyser wpadł na świetny pomysł, jak dać ludziom więcej do roboty wstawiając małe godzille wykluwające się z jajek. No i Jean Reno był kozacki. Te dwie nowe Godzille naprawdę kiepskie są.
grucha92
wspomnienie o King Kongu bardzo fajne :D
Raven_86
Rocketman to absolutna petarda. Taron zagrał i zaśpiewał naprawdę dobrze. Film trafia u mnie na listę "obejrzeć jeszcze ze dwa razy w kinie i kupić DVD". Mroczna Phoenix może i zasługuje na trochę więcej niż 3, ale nadal jest filmem słabym. Szkoda, że zamiast robić dokrętki, nie wywalili go do kosza i nie nakręcili od nowa z dopracowanym scenariuszem. Godzilla to niestety niewypał. Wizualnie fajnie, bitwy między potworami też niezłe, ale wszystko poza tym niezadowalające. Po co im w tym filmie Charles Dance to nie wiem. Zupełnie nie wykorzystali jego potencjału. A to facet, który jednym spojrzeniem potrafi sprawić, że człowieka przejdą dreszcze
toyminator
Nie ogarniam recenzentów. Dla mnie Mroczna Phoenix ,to film na 6.5. po prostu. 3 czy 4 to są filmy fatalne, biedne, jeszcze bardziej głupie... Naprawdę recenzenci mają dziwną skalę ocen. Godzilla to absolutnie 7. Fabuła wiadomo,taka se..ale to jest film o naparzaniu się,a nie metafizyczna podróż, do głębszego zgłębiania...
6
pirat82
Najbardziej męczy mnie zawsze to co starają się nam krytycy wcisnąć i inni "znawcy" tą swoją przemądrzałą werbalną papkę. Filmy to rozrywka i te tytuły które są tu omawiane tą rozrywką są. Mamy historie Eltona, nową opowieść młodych X-Men i rozpierduchę roku z kultowymi potworami. Niech się ludzie nie doczepiają obsady, błędów w scenariuszu i źle zapiętych guzików w koszuli. Wszyscy chodzimy do kina żeby uciec od rzeczywistości na chociaż dwie godziny a jak komuś nie w smak i doszukuję się minusów to niech się przeżuci na transmisje obrad sejmu i tyle.
3
Fass_
@pirat82 mnie to najbardziej ciekawi, dlaczego oni cisną praktycznie po każdym rozrywkowym filmie, który nie należy do MCU XD A nawet jak Marvel wysra z dupy największą srake (Captain Marvel) to jarają się tym jak dzieci. Trochę tak, jakby ten ich niby wyszukany gust ulatywał już przy czołówce z napisem MARVEL lol
1
3
katedra
Skoro kal-el z KMF, który obraża tam wszystkich, którzy nie byli na siłowni, bo tylko on na nią chodzi, dostaje zaproszenie do MOVIE SIE, to ja już dawno powinienem.
1
katedra
@patrick_bateman86 No czytam, czytam i się zastanawiam, czy ktoś tu nie zapomniał swojej maczugi do studia.
TheSakuy
@katedra No tak zaprosiliby osobę z która zakłada multikonta aby obrażać innych użytkowników, a potem pisze sam ze sobą. Po co zapraszać do takiego programu takie pośmiewisko jak Ty?
katedra
@TheSakuy Jeszcze raz, ale tym razem po polsku, ok? Możesz w emotkach.
1
TheSakuy
@katedra No tak zaprosiliby osobę która zakłada multikonta aby obrażać innych użytkowników, a potem pisze sam ze sobą. Po co zapraszać do takiego programu takie pośmiewisko jak Ty?
katedra
@TheSakuy Jeszcze tylko przecinki i możemy zacząć rozmawiać.
1
dziuzeppe
@patrick_bateman86 katedra dostał bana na kmf i teraz ma typowy dla siebie ból dupska, wiec nie brałbym jego zdania zbyt poważnie.

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię