"Naprzód", "Prawda", "Sala samobójców. Hejter"

Zapraszają Popielecki, Walkiewicz i Muszyński.

komentarze 34

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
marckoza
oczywiście że jak na polskie szmirowato/przekombinowane podwórko Hejter to rewelacja, ale jak Komasa chce wejść na światową półkę, to musi zadbać o swoje scenariusze, bo momentami zwyczajnie nie trzymają się kupy, zarówno w Bożym Ciele jak i tu
10
erture
@marckoza Jakby gdzieś na świecie trzymały się (kupy). Scenariusze to najbardziej zaniedbana część filmów, przynajmniej pod względem trzymania się kupy.
1
marckoza
@erture jest jednak różnica miedzy światową a polską kupą :)
2
tocomnieinteresuje
@erture Dokładnie. Ostatnio ciężko znaleźć coś pod tym względem świetnego. Sama opraudio-wizualna często stoi na wysokim poziomie. Filmu "H" nie widziałem.
katedra
@marckoza Myślałem, że moda na narzekanie na polskie kino już minęła.
1
erture
@katedra Zależy jakie polskie kino. Jakieś pięć procent warte obejrzenia. Reszta trzyma się bliżej... no tego czego scenariusze się nie trzymają :)
3
erture
@marckoza No, nie wiem, w scenariuszach chyba to na jedno wychodzi :)
Brumhilda
@marckoza Komasę czeka to co wszystkich artystów polskich którzy zachłysnęli się sławą i pieniędzmi. Zamiast iść do przodu będzie się chełpił w swoim blasku i nic już lepszego niż jak był młody nie zrobi.
zaneta_plonska
@tocomnieinteresuje a ja polecam zobaczyć i wyrobić sobie własne zdanie. Scenariusz pisaŁ Pacewicz w obu przeypadkach. I uważam, że akurat scenariusz to jest mocna strona tego filmu
lolik196
@marckoza Największym problemem polskiego kina są scenariusze. I nie wygląda na to by było lepiej. Warto zwracać na to uwagę bo mam wrażenie, że od wielu lat nikt z tym nic nie robi.
Bartosz_Bednarek
do teraz mi siedzi Hejter w głowie a oglądałem przedwczoraj. Nie często jakieś dzieło tak się zasadza na umyśle i to mówi samo za siebie o wartości tego filmu
8
marian_chmiel
@Bartosz_Bednarek daje do myślenia, można się na chwilę zastanowić nad wpływem wirtualnej rzeczywistość na realne życie.
wiesniok
@Bartosz_Bednarek @Bartosz_Bednarek Mi też ten film siedzi w głowie od dłuższego czasu. Zgadzam się z recenzentami filmwebu, że omawiana produkcja jest bardzo przerysowana, Tomkowi jakimś dziwnym trafem wszystko się udaje, a końcowa strzelanina jest słabo zmontowana. Niemniej jednak Hejter zrobił na mnie wielkie wrażenie i oceniłem go bardzo wysoko. Mnie wymienione błędy nie raziły, oglądałem z dużym zainteresowaniem i zgadzam się z Tobą, że to świadczy o wartości tego filmu.
pinang
za duzo sie o Hajterze nie dowiedzialem. A juz na pewno nie od pana Popieleckiego, ktory stwierdzil ze film jest ciekawy i 5/10...
4
Karolina_Paleka
dlaczego pytanie o Hejtera miałoby też być pytaniem o sale samobójców? Można te dwie części oglądać niezależnie
3
elkolo
@Karolina_Paleka no i właśnie to jest to pytanie. Dlaczego w tytule jest Sala Samobójców, skoro nic te fily nie łączy. Odpowiedź - marketing.
telcontar_2929
Wiem, ze głodnemu chleb na myśli, ale nie wiem czemu z ust Pana Muszyńskiego zamiast "królewska" usłyszałem nieco inne mniej eleganckie określenie. Może to wina głośnika, nie wiem.
1
Agatonik
Catherine Deneuve jest wspaniała, hipnotyczna. Sala samobójców. Hejter - zgadzam się z Jakubem Popieleckim. Zbudowanymi z najbardziej oczywistych klisz i stereotypów. Gdzie subtelność, wielowymiarowość, niejednoznaczność z Bożego Ciała? Zamiast trafnej diagnozy społecznej dostałam płytkie i uproszczone spojrzenie na współczesny świat.
Siwszu69
Bardzo pozytywne i miłe zaskoczenie filmem "Hejter". Świetny Musiałkowski, aktualne przesłanie, Janek z filmu na film coraz lepiej.
mitus007
Hejter i Naprzód to jak dla mnie najlepszy filmowy weekend do tej pory w tym roku:)
Arek_Sontak
doceniam też że wszystkim po równo się dostało w tym filmie haha liberałom i prawakom . potrzeba do tego klasy i wyczucia
1
Woooo
Denevue, Binoche i Koreeda! Jak ja mogłem przeoczyć ten film!?
JohnTheBrave
Odbiłem się od "Naprzód" a fatalny polski dubbing jeszcze dobił moje doświadczenie w kinie
toyminator
@JohnTheBrave Fatalny dubbing w bajce ;D Siur .... to nie jest bieda bajka, tam są słabe dubbingi.
toyminator
No cóż, bajki disneya/pixara ,najlepsza są i basta. Świetne pomysły,niby proste historie, bardzo podobne do innych,ale zawsze cieszą tak samo.No i musowo musi być moment, w którym się wzruszamy ;D
1
erture
@toyminator Po pierwsze, animacje nie bajki (https://pl.wikipedia.org/wiki /Bajka) a potocznie, nazwanie czegoś bajką, jest cokolwiek lekceważące, a te filmy na to nie zasługują. Po drugie nie mieszałbym Disneya i Pixara. To jak koncern Fiat i marka Jeep (Disney to koncern, a Pixar to marka)
1
znerwicowany
Gdzie wy nagrywacie te odcinki? W piwnicy u Muszyńskiego? Nie stać was na porządne studio?
jan_niezbedny0
Taka prawda - hejterzy dziś wybierają władzę.
ola_mala
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zwiastuny