"Toy Story 4", "Pewnego razu w... Hollywood", "Ból i blask"

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'u na Facebooku:
https://www.facebook.com/movie.sie.filmweb/

komentarze 45

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Kowalski356
Pani Borowiecka zawsze rzeczowo i z sensem. Nie to co ta Gosia Steciak i Kaja Klimek, które same nie wiedzą i czym mówią
29
BruceParker
@Kowalski356 Dokładnie. Klimek to już plecie takie farmazony, ze jak ją widzę na ekranie to od razu przewijam dalej. Coś strasznego...
13
Indy_6
@Kowalski356 dokładnie. Pani Klimek jest beznadziejna i nigdy nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Pani Borowiecka - super!
10
Woooo
@Kowalski356 - Lubię sposób wysławiania się Pani Klimek. Podoba mi się pewien chaos i gonitwa myśli, za którą ledwo nadążają słowa. Zazwyczaj (może dzięki temu) udaje jej spojrzeć na omawiany film w zaskakujący sposób. Właśnie po to oglądam takie programy. By ktoś podsunął mi świeże myśli. Nawet, jeśli się z nim nie zgodzę. Dlatego lubię Wiecznego Malkontenta Popieleckiego, który nawet filmom uznanym przez siebie z trudem wydusza 7. By zaraz obok dać jakiejś taśmowej produkcji 9. Doskonały przykład prostej tezy: taką masz zabawę na filmie, z jakim podchodzisz nastawieniem. Zastanawia mnie tylko jedno: zauważyliście, że P. Popielecki najlepiej wypowiada się o filmach przeszłych? Rzaaadko który dostaje wysokie oceny w momencie omawiania. Nie mam cierpliwości prowadzić śledztwo, ciekawe jednak byłoby zestawienie tego jak oceniał filmy i jak o nich teraz mówi. Tym bardziej, że poziom malkontenctwa niepowstrzymanie rośnie (z wyjątkiem MCU).
2
So_What22
@Woooo Dzisiejszy odcinek oglądnąłem z przyjemnością. Spokojny, rzeczowe informacje i oszczędna motoryka sprawiały, ze dotarło do mnie wszystko o czym redaktorzy mówili. W przypadku Klimek sposób mówienia drażni mnie dość mocno, motoryka tej pani kojarzy mi się z motoryką osób, które są pod działaniem środka psychoaktywnego /albo są na "głodzie"/. To powoduje, ze nie mogę się skupić na słowach i zaczynam się irytować. Dlatego przewijam - omijam jej wypowiedzi. Nie wiem czy malkontenctwo rośnie, ale słuchając Popieleckiego nie odczuwam żadnych nieprzyjemnych emocji, nie czuję też żadnej "blokady na słowa". Ubiór p. Borowieckiej współgra z jej tonem i mową ciała. Słuchając/oglądając nie odczuwam żadnego dysonansu. U p. Klimek wypomniane elementy - każdy z osobna - to chaos, a całość tworzy wręcz wybuchową mieszankę. Ś.p. redaktor Kałużyński miał motorykę znacznie bogatszą, ale jego słuchałem nie mogąc oderwać wzroku. Pewnie dlatego, że w tym co mówił był zawarty głęboki sens i mądrość. Tego u p. Klimek nie odnalazłem. Swego czasu "królowa chaosu" oceniła "Narodziny gwiazdy" na "3" i to jest - w moim widzeniu esencja głupoty wspomnianej redaktorki.
2
Woooo
@So_What22 - Z Twojego opisu Pani Klimek można wysnuć wniosek, że mniej odstręcza Cię to co mówi. Reagujesz na jej fizyczną obecność, do której odczuwasz niechęć. Co więcej, zwyczajnie się Tobie nie podoba jako kobieta. Ja tej niechęci nie odczuwam i potrafię skupić się na treści wypowiedzi. Fakt, P. Klimek ma specyficzny styl. Ma też objawy hiperaktywności wyraźnie odbijające się w sposobie mówienia. Trzeba się skupić, by nadążyć, szybkość przeskoków między różnymi elementami jest duża. Jednak mówi bardzo mądrze i ciekawie. To, że ktoś inaczej odbiera filmy nie możemy uznać za objaw głupoty. Sam oceniłem Narodziny Gwiazdy tylko na 6. Głównie z powodu wyrozumiałości. Były momenty, gdy za wycie chciałem dać 4. Kałużyński jest słabym przykładem. Myślę, że odbierasz P. Klimek przez pryzmat kobiecości. Kałużyński nie musi przebrnąć przez Twój filtr seksualnej akceptacji. Myślę, że najlepiej udowadniają moją tezę Twoje własne słowa: „Dlatego przewijam - omijam jej wypowiedzi”. Fizyczny aspekt powoduje, że właściwie nie znasz jej wypowiedzi.
So_What22
@Woooo Skoro wiesz... lepiej niż ja sam co odbieram, jak odbieram, co znam a czego nie, to kończę dyskusję. Nie będę się kopał z koniem - kobyłą rzecz jasna; co innego ogier czy nawet wałach - to godni przeciwnicy.
katedra
@Woooo Całkowicie normalne zjawisko związane z faktem oglądania całej masy filmów. Kiedyś być może zrozumiesz ten fenomen.
BruceParker
@So_What22 sugerowanie jakoby seksualność albo jej brak u klimek ma związek z tym, ze nie jest w stanie obronić swoich argumentów merytorycznie i działa w sposób chaotyczny i nieprzemyślany brzmi tak jakby ktoś tu się starał przebić te panie.
Woooo
@katedra - Wzruszył mnie Twój protekcjonalizm. Naprawdę. Szkoda, że nie na temat.
katedra
@Woooo Więcej oglądania, mniej pisania na FW. Masz zaburzoną piramidę wartości portalu. Nie Ty jeden zresztą.
BruceParker
Jak widać na powyższym przykładzie, można zaprosić do MS kobietę, która nie plecie głupot, tak jak było to w przypadku tej pani w okularach (której imienia i nazwiska nawet nie pamietam).
26
kyle_reese
@BruceParker Dobre! O tym samym pomyślałem. Miło, że nie tylko ja na to zwróciłem uwagę.
2
_Szaman_
Powinniście częściej zapraszać panią Borowiecką.
20
Jedi92
no i takie Movie Się mi się podoba,zdecydowanie najlepsza trójka,zwłaszcza Pani Borowiecka mądrze się jej słucha :)
16
MickyThump
@Jedi92 ja myślę że to jest najlepsza czwórka, rotacja dodaje świeżości :)
4
darek_sith
"Kulisy kina nie są tak ciekawe jak samo kino" - Reakcja Pani Katarzyny bezcenna ;) Zareagowałem podobnie.
11
darek_sith
@M0RiARTY W takim razie Filmweb ociera się o hipokryzję dostarczając materiały zza kulis wielu filmów, wywiady z aktorami, reżyserami, materiały w stylu "Prosto z planu" - sterta nieinteresujących, nudnych materiałów.
1
1
M0RiARTY
@darek_sith chyba nigdy nie miałeś okazji pracować na planie ;)
1
darek_sith
@M0RiARTY Chyba niewiele o mnie wiesz ;) Ale logika ciekawa - pracować na planie = nie lubić "kulis kina".
M0RiARTY
@darek_sith nie chodzi o nielubienie, ciągle przeinaczasz oryginalny sens wypowiedzi, którą cytujesz. Jak trudne jest do pojęcia, że stwierdzenie "kulisy kina nie są tak ciekawe jak samo kino" nie jest tożsame z "kulisy kina są nudne i nieciekawe"? Wcześniej odpowiadałem dość ironicznie, bo myślałem że złapiesz się na swoich absurdalnych skrótach myślowych, ale Ty tylko brniesz w to głębiej. Więc dla jasności: kulisy produkcji, zwłaszcza dla kogoś kto poznał je na planie, nie są tak porywające i interesujące jak potrafi być samo kino.
2
darek_sith
@M0RiARTY No w ocenie Pana Popielewicza to oba stwierdzenia są tożsame, bo generalnie dlatego własnie film mu się nie podobał, a o tym jest ten wątek. I dlaczego generalizujesz pisząc, że jak ktoś poznał kulisy produkcji na planie to nie są one porywające? Ja jestem jednym z przykładów, że jest inaczej niż piszesz i idę w ciemno, że nie jedynym. To, że u Ciebie jest odwrotnie nie znaczy, że od razu trzeba robić z tego zasadę, bo to bardzo nielogiczna generalizacja.
kyle_reese
Dobrze, że zaprosiliście Kasie zamiast Kaji Klimek. Jest postęp. Ciekawe kogo to zasługa? Kasia trochę za bardzo sztucznie się uśmiecha... ale to są jej początki więc można jej to wybaczyć, a przynajmniej ta nie irytuje swoją obecnością jak Klimek.
2
ussia4
Ja się nawet sekundy na Tarantino nie nudziłam, a byłam już dwa razy. Za drugim seansem wydaje mi się, że bawiłam się nawet lepiej.
2
rvnrvn1010
Łysy znudzony bo zacytuje"film jest o hollywood, wszystko dzieje się w hollywood i tylko hollywood"...Naprawdę, fajny argument.
2
ola_aleksandra6
Absolutnie zgadzam się z p. Popieleckim, jeśli chodzi o Dawno temu... Wielkie rozczarowanie
1
rvnrvn1010
@ola_aleksandra6 film na 8 to niepowiedziałbym że rozczarowanie:)
ola_aleksandra6
@rvnrvn1010 Pan Jakub dał 5, zgadzam się z nim, bardzo wynudzilam się na tym filmie. Ale to jest oczywiście moje odczucie
pinang
no i takich gosci to i przyjemnie posluchac
Mektub83
Pan Muszyński zawsze ma zastrzeżenia pewne co do filmów które so ogólnie dobre :D
Mektub83
Cos mi umknęło, nie widać movie się na głównym oknie ostatnimi czasy :(
lukasztonia
Mogli więcej powiedzieć o 'Hollywoo...' Dla mnie 'Bękarty...' nadal nr 1. 'Pewnego razu...' podobał mi się na pewno bardziej niż 'Ósemka' czy 'Pulp'. Scena walki z Lee bardzo zabawna, potem kiedy Leo zapomina teksu też się uśmiałem a przy oryginalnym finale byłem zaskoczony i też się świetnie to oglądało. Ogólnie najbardziej podobała mi się rola Brada Pitt'a.
Agatonik
Dla mnie na czele tej trójki jest oczywiście "Ból i blask" - za mądrość tego filmu, piękno zdjęć i cudowną, niezwykle dojrzałą grę Banderasa.
1
lew890
Jak dobrze, że tak późno wyszedł ten odcinek Movie sie, bo jestem w szoku, jak zwykle powściągliwy w spoilowaniu Kuba tym razem zdradza raz za razem bardzo istotne kwestie z TS4
telcontar_2929
Po komentarzach widzę, że będzie co oglądać.
semyon
TS4 - świetne, chyba nawet bardziej mi się podobało niż każda z trzech poprzednich części. BiB - tak jak nie przepadam za Almodovarem to było dla mnie znośnie, zawsze na propsie u niego ładne kolory, tu b. dobry Banderas. No a Tarantino... Poczekam na wersję reżyserską, bo musi taka być, to co widziałem w kinie jest zbyt pocięte i porwane. Końcówka za to 10/10, a Pitt > DiCaprio. PS. Swoją drogą aż dziw, że chyba nawet nie padło nazwisko Zawieruchy w tym odcinku...
mike_ainsel
@semyon Pojawia się raptem w 4 scenach i wypowaida jedno zdanie więc o czym tu wspominać?
1
dezertx
Tarantino - debil gimbus idiota czy geniusz kina ...a może jedno i drugie? Nigdy nie wiem jak go sklasyfikować. Potrafi napisać ciekawe dialogi , zbudować napięcie by za chwilę wrzucić jakaś kretyńską scenę typu Hitler i guma do żucia lub obciąganie czarnej pały w Hateful8
MegaMaro
Jedyny mankamentem tego filmu Pewnego Razu... jest to że to film nie jest wypuszczany cały w kinie. Oczywiście pani
2

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię