Polub nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/movie.sie.filmweb

Ania Bielak, Kuba Popielecki i Łukasz Muszyński wspominają Mike'a Nicholsa, a także dyskutują na temat "Wolnego strzelca" oraz kolejnych "Igrzysk śmierci".

komentarze 51

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
szponkowski
Który aktor wcielając się w rolę, nie myśli chociaż przez chwilę o zdobyciu Oskara? Niech ten łysy się zastanowi co mówi...
1
goly
Haha dać 3/10 dla Interstellar a dla Igrzysk 7/10 hahaha proponuję zamiast tego łysego dawać tą Panią,zdecydowanie bardziej docenia sztukę filmową
1
wurpox
Pewnie im zapłacili za pozytywną recenzję Igrzysk, zmieńcie tytuł tego odcinka na sprzedaje się
1
lemurzwanyrolo
zgadzam się w pełni z Panią Anią Bielak w sprawie Wolnego Strzelca
fergi14
Znowu czytając komentarze hejt hejt hejt... ludzie za każdym razem jak tylko odkryją, że ktos może mieć inne zdanie niz oni wydają się zszokowani tym faktem. Ja tymczasem odcinam sie od wcześniejszych komentarzy i to co chciałabym przekazać to moje spostrzeżenie na temat Nightcrawler'a. Moim zdaniem gdyby nie Jake Gyllenhall ten film nie byłby taki sam. Film zrobił na mnie wrażenie ale tylko pod wzgledem fabuły gry bohatera pierwszoplanowego. Reszta aktorów blaknie przy Jaku :) zgadzam się z panią Anią, że tę postać się jednocześnie podziwia i nienawidzi za to jak bardzo bezwzględny jest. Dlatego naprawdę wielkie brawa dla Gyllenhalla. PS. Piszę to po rozdaniu Oscarów w 2015r i powiem szczerze, że nie rozumiem dlaczego JG nie był nominowany do nagrody Akademików :/ A już to, że Eddie dostał oscara jest lekkim nieporozumieniem (lubię go i w teorii Wszystkiego zagrał przyzwoicie ale na statuetkę nie zasłużył moim zdaniem).
adryanusz_88
Pełna zgoda z Popieleckim jeśli chodzi o "Wolnego strzelca" :)
greggreg86
Rozumiem, że w Nowym Wspaniałym Świecie Drodzy Komentujący, za niezgodne z waszym zdaniem oceny filmów chcielibyście rozstrzeliwać lub wieszać na suchej gałęzi?Jestem zdruzgotany ilością jadu i złośliwości wydzielanej z powodu krytyki jakiegokolwiek bądź filmu...Zamiast po prostu napisać: "nie zgadzam się, bo..." robi się jakieś personalne wycieczki, obraża się, etc. Choćbym nie wiem jak się z kimś nie zgadzał to nie użyję nigdy pseudoargumentu w dyskusji w rodzaju takiego: "nie zrozumiałeś filmu", "nie znacie się" etc. To kończy wszelką dyskusję, jeśli nie zrozumiałem to przecież nie mam prawa z tobą dyskutować, bo tylko Ty posiadłeś Wiedzę i Prawdę, zgłębiłeś istotę rzeczy...
lena_777
Znamienne, że 99% komentarzy dotyczy takiej czy owakiej oceny blockbusterów, a o Mike'u Nicholsie, wspomniała bodaj jedna dusza :)
Huba_2
Bardzo trafna uwaga Pani Bielak na temat Allena a poza tym jak zwykle dobry odcinek
Leuthen
Ojojoj! Ludki Wam tak szybko nie zapomną, że you don't like what they like ;) Ale bez obaw, ja wciąż Was lubię, a to wszak najważniejsze ;)
therion87
Muszyńskiego wypier.,.,./.dolić i będzie spokój...,
erry
Kobieta łagodzi obyczaje. Dobry odcinek.
kordrum
Najwyraźniej dojrzałość jest dla pana po lewej zbyt mainstreamowa aby zajmować się filmami.
AutorAutor
MIKE NICHOLS... tych jego świetnych filmów jest tak wiele, że to wprost zdumiewa... To ładnie, że to od niego rozpoczęto dyskusję (acz zakradł się w niej niewielki błąd, kodeks Haysa bezpośrednio rozmontował Sidney Lumet swym "Pracownikiem lombardu", Nichols, do spółki z Arthurem Pennem dołożyli kolejne cegiełki). Zastanawia też zawahanie panny Bielak, gdy wymienia 2 pierwsze filmy Mike'a i sugeruje, że potem była jakaś długa artystyczna wyrwa w twórczości Mike'a. A przecież ten zaraz po "Absolwencie" zrealizował "PARAGRAF 22" i "POROZMAWIAJMY O KOBIETACH". Jeśli ktoś miał wcześniej wątpliwości co do talentu Mike'a, kolejne filmy rozwiały je. Był mistrzem.
Memoleo
kiedyś oglądałem całe odcinki, teraz jedynie przelatuję z ciekawości do ocen, które i tak wywołują śmiech. Ciężko to się ogląda.
nexus9
Z każdym odcinkiem tracę coraz bardziej wiarę w dobry gust prowadzących.
Piotrek879
Kupcie sobie w końcu sofę albo krzesła z oparciem, gmeranie się na tych krzesłach nie wygląda estetycznie
MrMaly
Czemu ten pan po lewej (naszej lewej) stronie zawsze się tak miota na tym krześle?
Woooo
@kuba92762 Mnie nie prerażają. Skrzywdził ten film ewidentnie, ale rozumiem co chciał powiedzieć. Czuć w tym filmie pewne cyniczne przegięcie. Czuć manipulację. I co gorsza, czuć prostotę tezy. Od pierwszych kadrów wiedziałem, że będzie to historia sukcesu, który jest jednocześnie upadkiem. I nie dlatego, że takich filmów było setki, tylko dlatego że główny bohater grał w jednoznacznym „przechyle”. Z jednej strony jestem pod wrażeniem Bale'e w Mechaniku i Theron w Monster czy choćby ostatnio McConaughey w Dallas Buyers Club, z drugiej strony wiem że to zabieg mający właśnie zrobić wrażenie. Łatwo odebrać, docenić i dostrzec totalne fizyczne przemiany. Film jest dobry (dam mu 7) ale też nazbyt oczywisty. Poszczególne postacie obrazują konkretne tezy, jednoznaczne jak z prasy prawicowej.
Przerażają mnie oceny tego Fantomasa, naprawdę.
lpojar
5 dla Nightcrawlera od łysego, poyebao?
borubar087
Albo mi się wydaje albo Muszyński był zjarany;] Popatrzcie tylko na te zmęczone oczka;p
pedro307
Mi film też się podobał i ma ode mnie mocne 7 jednak wcześniejsze części jakoś bardziej mi się podobały. http://www.silver-screen-cinem a.blogspot.com/2014/11/igrzysk a-smierci-kosogos-czesc-1.html
konradkaramara
Nauczcie się w końcu w tej redakcji, że przy rzeczownikach rodzaju żeńskiego w bierniku jest zaimek ''tę'', a nie ''tą'', bo to już któryś raz.
Lucky_luke
Ale ten "Interstellar" musi być słaby że tak się ludziom podoba :p #hipstermode
Justyna0810
@XboXnosfer, to Twoje zdanie. Ja mam oczy i widzę na ekranie co innego. Ma gorsze role, - owszem, ale proszę Cię, nie można jej nazwać aktorką jednej miny. Nie wiem ile filmów z nią widziałeś, ale ja nie oceniam jej tylko z perspektywy kasowej serii i rozreklamowanej - choć naprawdę dobrej - roli w "Poradniku...". Szczególnie polecam Ci film "Granice miłości".
Odcinek , moim zdaniem udany. Cieszę się , że dyskusja na poziomie oraz merytoryka wróciły na piedestał , bo rozszarpywanie bez ładu i składu na strzępy Interstellara , dla mnie było mało przekonujące . ( Oskarżonemu zabrakło adwokata :) Osobiście chciałbym częściej widzieć Anie w składzie Movie Się , jej wiedza oraz sposób prowadzenia dyskusji , pozytywnie wpływa na przebieg odcinka. Pozdrawiam. :)
XboXNosfer
@Justuna0810 Wachlarz jej mimiki ogranicza się do jednej miny...
Justyna0810
@XboXNosfer - Ty tak na poważnie? Co do słuszności Oscara dla Lawrence - sama mam wątpliwości bo rola Chastain powalała na kolana, ale popadanie w taką skrajność jest grubą przesadą.

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię