Podsumowujemy 75. Festiwal Filmowy w Wenecji

75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji powoli przechodzi do historii. Pora więc na podsumowania. Na pytanie, czy nadzieje, jakie rozbudził imponujący line-up tegorocznej imprezy, udało się spełnić, odpowiadają: Łukasz Muszyński, Małgorzata Steciak i Piotr Czerkawski.

komentarze 29

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
kryst007
Czy tylko ja uważam, że Czerkawski ma za*ebisty głos?
10
3
Zloty_Deszcz
@kryst007 Zgadza się. Niesamowite jest to, z jaką starannością mówi i jak pieści niemal każde słowo.
katedra
@kryst007 Gdyby FW założył chór, on byłby w nim gwiazdą
3
michal.2907
@kryst007 Brzmi jak parodia wykształciucha. Słuchać się tego nie da na poważnie.
1
Niskobudzetowy
Pan Czerkawski mógł się jeszcze bardziej rozj***** na kanapie to by wyszedł na jeszcze większego luzaka.
5
13
damiansport1
Lol jeśli wygra film dokumentalny Minerviniego (a ma spore szanse) którego z niewiadomych powodów żaden krytyk Filmwebu nie widział :P
2
Lukasz_Broda
@damiansport1 Jakby spojrzeć na tytuły które wygrywały w ostatnich latach (oprócz "The Shape of Water") nie byłoby to zaskoczenie.
ares56
Czyli Goslingowi umrze syn , dzięki. Szkoda też, że nie było słowa o filmie Audiarda. Poza tym podsumowanie spoko :)
1
michal.2907
Łukasz brawo za zdecydowanie! A z twoich kolegów / współpracowników są tchórze.
Kisoke
No,proszę!Wygrała Roma,tak jak Państwo krytycy prognozowali!No i Favourite i W.Dafoe...Brawo za wyczucie!Prawda jest taka,że mam chrapkę na obejrzenie wszystkich filmów Wenecji,bardzo mi się ten zestaw filmowy podobał.Z gustami się nie dyskutuje,więc wchodząc w szczegóły chcę najbardziej zobaczyć film braci Coen.Uwielbiam ten niepokojący,nie do opanowania w głowie efekt śnieżnej kuli (mam nadzieję,że będzie).A drugi film to oczywiście Suspiria!Za osobiste i artystyczne przetworzenie klasyki a właściwie tylko,jak się wydaje- muśnięcie klasyki.To jest zapowiedź oryginalności i takiego tygla różnych wątków.Gratuluję Luce Guardanino,że zmierzył się ze świętością! Mam również nadzieję na nowe otwarcie dla Dakoty Johnson,bo przecież świat filmowy był przeciwko niej a w Suspirii podobno jest OK...Niech się dziewczyna rozwija,uważam ją zresztą za najzdolniejszą z rodziny i ona jeszcze pokaże.
izotek
Drobny błąd się wkradł: mowa o The Nightingale, a w materiale kadr z Babadook.
tocomnieinteresuje
A jednak mało było rozczarowań. Stąd każdy wynik nie będzie zły.
damiansport1
To że Narodziny Gwiazdy jest słabe to jest tylko i wyłącznie wasza opinia. Film na metacritic ma 88 i teraz gra w Toronto gdzie nie widzialem jeszcze negatywnej reakcji/recenzji od KRYTYKÓW.
katedra
@damiansport1 Nikt nie twierdzi, że to czyjaś inna opinia
11
_Szaman_
@damiansport1 Damian, nie wiem o co Ci tutaj chodzi. Jeśli jakiś dziennikarz ma inną opinię niż konsensus to się ośmiesza?
8
Sqrchybyk
Zwracam się z uprzejmą prośbą o dodanie na forum zwycięskiego filmu komentarza "No to... Kiedy w Polsce? ;)", tak szybko jak to tylko będzie możliwe. Ja, niestety, wyjątkowo nie będę mógł :(
1
rotusek
@Sqrchybyk Koniec pewnej epoki... :( Nie będzie komentarza Twojego autorstwa :(
2
kryst007
@Sqrchybyk Napisz, o której wyniki festiwalu, a ja już czuwam nad forum "Romy" xD
1
Dzida_86
Dobra to teraz ja krótko podsumuje to podsumowanie. Znowu mamy w roli eksperta jakąś niezrównoważoną emocjonalnie feministkę, która łamiącym się głosem oznajmia, że jednym z głównych tematów zakulisowych był tylko jeden film wyreżyserowany przez kobietę. Serio? To teraz będziemy wprowadzać parytety w kinie? Za kilka lat w imię lewackiego postępu będziemy mieli na festiwalach minimum 50% filmów reżyserowanych przez kobiety, kolejnym minimum będzie 50% czarnoskórych reżyserów o bliżej niezidentyfikowanej płci a dalej dojdzie obowiązek wprowadzania filmów w którym minimum jedna rola przypada gejowi i transseksualiście. Nieważne, że większość z nich to będą gnioty, liczy się tylko równouprawnienie. Dalej mamy gościa w koszulce z jakąś czerwoną gwiazdą, widocznie oprócz krytykowania filmów jest także aktywnym członkiem proletariatu miast i wsi. W dodatku to szok żeby komunista i hokeista w jednym był krytykiem na festiwalu filmowym. Za mało mu płacą w NHL że musi chłopaczyna dorabiać sobie na chałturzeniu? Muszyński spoko tylko po cholerę znowu ta śmieszna stylizacja? Ogólnie denerwuje mnie włażenie polityki w buciorach do kina, nie dość, że wszędzie w filmach obowiązuje do porzygania poprawność polityczna to jeszcze samo ich komentowanie przyprawia o mdłości. Nie ma już normalnych krytyków w tym kraju?
szczawik151
@Dzida_86 I jest jeszcze Dzida_86, mający ból dupy o to, że:
szczawik151
@szczawik151 1. Krytyczka wspomniała, w połowie zdania o kwestii dyskutowanej wśród dziennikarzy na festiwalu, 2. Ciuchy jednego krytyka 3. Ciuchy drugiego krytyka. No niezle xD

zwiastuny