Po czterech latach dobiega końca cykl programów "Na skróty". W ostatnim odcinku przypominamy debiut Jeana Cocteau, jeden z najciekawszych dzieł kina awangardowego okresu międzywojennego, "Krew poety".

komentarze 32

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Kotek_haker
To jest najlepszy cykl na filmwebie.. mam nadzieje ze wznowia ta serie
8
zoskakaktus
Wciąż liczę na to, że jednak będziecie kontynuować ten cykl... Mój ulubiony, zawsze czekałam na nowy odcinek. Próżno szukać takich programów dla fanów filmów, do których nie do końca przemawiają współczesne tendencje kina hollywoodzkiego...
1
Apeluje o wznowienie tego cyklu programów.
1
Zathar
Ech, mam nadzieję, ze ten cykl powróci :<
kryst007
Ludzi tęskniących za cyklem "Na skroty" zapraszam do podpisania petycji na FW. Wciąż jest szansa na reaktywację tego wspaniałego cyklu. http://www.filmweb.pl/forum/po rtal+filmweb.pl/Prośba+o+reakt ywację+serii+"Na+skróty"+-+pet ycja,2789979#post_1527 4428
Otelllo
Pogięło was .... Taka wspaniała serie zakończyć ..... Naprawde was popie.....................
misiek74
Filmweb jak polski rząd ,co dobre skasować a co złe i słabe promować , np. nowa szata i pulpit filmwebu......
Avi
Niiiieeee! Tak jak przedmówcy, zostawiacie Nas z niczym. Sorry, ale pozostałe propozycje jakie oferujecie w stylu: "z importu", "znani nieznani", "mówi się", to jednak nie ta liga. Dla mnie ta decyzja to strzał w stopę, bo pokazuje w stronę którą portal zmierza i, przyznam, obrazek który się wyłania jest średni.
nowekonto
Może jakieś wyjaśnienie dlaczego kończycie z tą serią?
arek_soad
Dokładnie najlepszy cykl na portalu a Wy rezygnujecie. Wielka szkoda, mam nadzieję, że możecie to jeszcze odkręcić.
aop65
Moim zdaniem najlepszy cykl na filmwebie. Nie powinniście z niego rezygnować.
knopson
I przy okazji jedyny wasz program, który obejrzałem w całości i czekam na kolejne odcinki
knopson
Film odznaczony do obejrzenia. Co do całego cyklu to mam nadzieję, że to tylko wstrzymanie serii. W końcu to jedna z najlepszych rzeczy na Filmwebie...
Karlaban
Dlaczego to jest ostatni odcinek? Nie zamykajcie tego cyklu, bo to jedyny z całego Filmwebu, który oglądam z ogromną przyjemnością!
A2N4
To jest jedyny program jaki z największą przyjemnością oglądam na filmwebie. Błagam kontynuujcie jego realizację!
wyderka
Szkoda że to ostatni odcinek. Cykl bardzo inspirujący i odkrywczy nawet przy całej dostępności przemysłu filmowego. Apeluję o kontynuację!
Kaawa
Dlaczego ostatni? Również stanowczo protestuję! Czyżby ten cykl wymagał zbyt dużo pracy w porównaniu z wywiadami, festiwalami i innego rodzaju prężeniem się przed kamerą? Nie bardzo wyobrażam sobie zapełnienie czymś tego kącika, który w bezpretensjonalny (dla odmiany) sposób poszerza horyzonty filmowe.
esforty
Dlaczego kończyć ten pożyteczny cykl???
Lucky_luke
O kurcze, dopiero teraz doczytałem, że to ostatni odcinek. Szkoda, ale mam nadzieję, iż czymś wypełnicie lukę powstałą po zamknięciu tego cyklu.
wojtek40i4
Czy redakcja mogłaby napisać jakieś uzasadnienie rezygnacji z tego wartościowego cyklu. Dzięki tej serii odkryłem kilka fajnych perełek min. "Skóra bez twarzy" i "Anna i wilki". Szkoda że to już ostatni odcinek.
babsztyl
Niedawno przy okazji podsumowania z okazji 200. odcinka cyklu życzyłam co najmniej podwojenia tej liczby, a przypuszczalnie już wówczas postanowione było, że to koniec. Na tej stronie z dużą łatwością znikają rzeczy dobre, podczas gdy nie można opędzić się od kiczowatych nowości. Szkoda, ale jakoś mnie to nie dziwi. Wypadałoby jednak po tych 4 latach napisać coś więcej, niż tylko lakonicznie oznajmić, że to koniec. No ale to po prostu ja mam taką naiwną wizję, że tego typu strony winny służyć użytkownikom, a nie odwrotnie. Niemniej raz jeszcze dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie tego cyklu.
marek222
To jest najlepsza seria filmwebu, oglądałem każdy odcinek i proszę o kuntynuację.
Ageha
Nieeee to najlepszy z programów na Filmweb, on nie powinien się kończyć, jest jeszcze tyle filmów do omówienia...
AutorAutor
A tak poważnie, nie róbcie tego panowie i panie redaktorzy. To najlepsza rzecz video na tej stronie!
AutorAutor
Cykl "Na skróty" nie może zniknąć z Filmwebu choćby dlatego, że nie zaprezentował filmu "NA SKRÓTY" Roberta Altmana!
AutorAutor
Dziwadło... czyli Cocteau w pełnej krasie. Ale jego następne filmy: "Piękna i Bestia" i "Orfeusz" z Jeanem Maraisem to już filmy pełną gębą! I te efekty specjalne!
kto
Cykl niekiedy prezentuje bardzo ciekawe filmy, ale gdy już nabiorę ochoty żeby któryś z nich obejrzeć i samodzielnie się przekonać o ich wartości okazuje się, że są poza (nie tylko moim) zasięgiem. Nie sposób ich gdziekolwiek znaleźć. Ten już trafił na listę: "do obejrzenia"
Sqrchybyk
Co do samego filmu: kojarzę go z "Odysei filmowej" Marka Cousinsa. Jego zdaniem sceną "tańca" na korytarzu inspirował się Nolan tworząc scenę walki na korytarzu hotelowym w "Incepcji". Całkiem możliwe :) Trzeba obejrzeć...
NNNNNNNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIII IIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!! !!!!!!!!!!

zwiastuny