Sens życia wg Monty Pythona

Jak co tydzień zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego odcinka "Na skróty", w którym Wasi ulubieni filmwebowi autorzy prezentują swoje ulubione filmy. 

Tydzień temu przypomnieliśmy Wam legendarny "Znikający punkt" (możecie obejrzeć TUTAJ). Dziś przedstawiamy najsłynniejszy obok "Żywotu Briana" film grupy brytyjskich komików - "Sens życia wg Monty Pythona".

Zadaniem "Na skróty" jest przybliżenie w atrakcyjnej kilkuminutowej formie wybitnych filmów. Czasem będą to tytuły zapomniane, czasem pomijane w zestawieniach arcydzieł, a czasem należące do klasyki kina. Kryterium jest tylko jedno: miłość autora do danego dzieła.

komentarze 22

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Artychryst
Niedostrzeganie walorów artystycznych tego filmu tylko z tego powodu, że nie zgadzamy się z treściami, które promuje jest bez sensu. Jaki sens miałoby naśmiewanie się z azjatów, skoro nasza kultura wyrosła z chrześcijaństwa? Wydaje się oczywiste, że w takim razie w satyrze na poszukiwanie sensu życia wyśmiewane będą katolicyzm i protestantyzm. Mówimy dzieło sztuki, bo jest niewątpliwie dzieło sztuki, i to wysokiej rangi. I jeśli mamy być obiektywni, mówimy tak nawet, jeśli nie zgadzamy się z przesłaniem filmu. Pozdrawiam, A/
1
krzywar8
Uwielbiam , ale tylko w tłumaczeniu nieodżałowanego Tomka Beksińskiego ...
1
strzelec13
Doskonały wybór, sorry różne rzeczy się ludziom podobają. Prawda oczywiście - "Wg mnie" jest inna. Dzieło sztuki to nie jest. To paszkwil na nas samych gdyby szanowny autor "przejechał się" np. po wyznawcach innej ... to miał by ... oraz zakaz wjazdu do zatoki i innych kurortów azjatyckich lub afrykańskich. Tymczasem mówimy klasyk, to nie średniowiecze fakt drodzy bracia i siostry
Sky_Walker
hehe i to jest humor nie to co te dzisiejsze kretynskie komedyjki
bemol33
Doskonały wybór, doskonały Monty Python :)
charliehale
sens życia jest świetny, rozmowy o żywopłocie stały się już kultowe:]
menda1221
Na ogół nie oglądam filmów starszych ode mnie, ale dla Monty Pythona zawsze zrobię wyjątek
nat623
no nie wiem, nie wiem czy to jest takie ciekawe.widziałam kawałek żywota Briana ale niestety nie wytrzymałam do końca.
hills84
lekcja wychowania "nie robię tego dla własnej przyjemności" :)
deekox
arghhh Co jest z tym odtwarzaniem na filmweb? To na QT chodzi czy co? Se na twlefonie już nie mogę obejrzeć i nici z lansu (a tyle kasy poszło). Proponuję zamienoć na coś bliższego standardom Internetowym.
Scott4
Najlepszy humor na świecie,już takiego niestety nie ma.Teraz są tylko głupie komedyjki którymi jarają się dzieciaki:(
Kumas576
Ech, Monty Python mnie niestety nie przekonuje :(
Irry
Lekcja wychowania seksualnego: Przecież nie będę powtarzał...

zwiastuny