zwiastuny filmowe

komentarze 24

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Doback
Pierwszą część przechodziłem chyba z rok i utknąwszy na 2 rodziale, musiałem wysłać list do redakcji Świata Gier Komputerowych z prośbą o pomoc, i po pół roku w magazynie opublikowali mój list wraz z solucją to tej części gry
7
Mithril82
Seria Monkey Island - jedne z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały.
7
boolion
@Mithril82 Uwielbiam. Z przygodówek kocham jeszcze serię Broken Sword.
1
Kazikowy
jestem przekonany, że Guybrush Threepwood jest pierwowzorem Jacka Sparrowa i świata filmu Piraci z Karaibów. Są bardzo podobne do siebie klimatem.
2
Doback
@Kazikowy Może trochę :) Aczkolwiek Monkey Island jest oparte o Piratow z Karaibów z Disneylandu, więc jedni zrzynali z drugich poniekąd :)
1
batgniewko
Tęskniłem za panem, Panie Dąbkowski
2
sylvan666
Akurat wczoraj ukończyłem remaster dwójki. Dzięki za ten filmik, już kupuję Thimbleweed Park. Remastery są genialnie zrobione, co rzadko się udaje. Ponadto w trakcie gry można jednym kliknięciem przełączyć grę w tryb oryginalny i przypomnieć sobie jak gra wyglądała kiedyś, albo przejść w takiej formie, jeśli bardziej nam odpowiada (ale tak nie będzie, ciężko uwierzyć, że to wyglądało tak słabo - zapamiętałem grafikę jako dużo ładniejszą).
1
Witz_The_Freshmaker
@sylvan666 Jak wrażenia z Thimbleweed? Pół roku temu wziąłem kilka dni urlopu, żeby nad nią poślęczeć :D
Kopas10
Nieoficjalna "teoria": Sekretetem Małpiej wyspy jest to, że wydarzenia pierwszej i drugiej części tak naprawdę dzieją się w umyśle głownego bohatera: paruletniego chłopca imieniem Guybrush, który wraz z rodzicami i starszym bratem Chucky odwiedzają wesołe miasteczko Big Whoop. Guybrush gubi się rodzicom, a jego wyboraźnia "robi swoje". Teoria nigdy nie została potwierdzona.
1
Witz_The_Freshmaker
@Kopas10 Aczkolwiek zakończenie drugiej części dość dosłownie to właśnie mówi.
Panl47
A co z Indiana Jones and fate of Atlantis ?
Kopas10
Jeżeli chodzi o to czym jest SEKRET Monkey Island:
Kopas10
Jeżeli chodzi o to czym jest SEKRET Monkey Island:
mackal83
Do dziś bardzo pozytywnie wspominam The Secret of Monkey Island na Amigę , mimo iż wtedy kompletnie nie znałem angielskiego.Uwielbiam przygodówki point click z tamtych czasów.Dzisiaj ten gatunek został zastąpiony przez interaktywne przygodowe gry 3 d
pawelmagic
Wow. Niezły reasearch :) Good job. Jakie źródła ?
MacDoombek
@pawelmagic najwięcej to informacje od samego Gilberta;]
joka_2
Bombermana z 1983roku miałam przyjemność doświadczyć gdy mój kolega grywał (mnie dać nie chciał). Jednak najcieplej zapamiętam Super Bombermana z 1993 w który grywałam z rodzeństwem (pożyczało ono konsolę od znajomych).
Wyczes666
Jedna z najlepszych serii gier przygodowych jakie kiedykolwiek powstały. Niebanalne zagadki, absurdalny humor, bohaterowie zapadający w pamięć. Szkoda, że obecnie przygodówki tak bardzo utraciły na znaczeniu. Wrzućcie czasem,Szanowna Redakcjo, jakiś powrót do przeszłości jeśli chodzi o starsze gry.
Doback
@Wyczes666 Dlatego strasznie żałuję, że nie dali Gilbertowi zrobić trzeciej części. Są całe teorie na temat tego, czym jest tytułowy sekret, ale nie ma nic pewnego. Mam nadzieję, że Gilbert przynajmniej w testamencie zdradzi ten sekret.
Wyczes666
@Doback Bardzo dobrze tę serię odświeżyli kilka lat temu. Mam nadzieję, że ktoś się pochyli nad innymi klasycznymi przygodówkami jak np. Legend of Kyrandia.
2