Rozmawiamy z laureatem Złotej Palmy, Joon-ho Bongiem

W sobotę wieczorem Joon-ho Bong jako pierwszy koreański reżyser w historii odebrał Złotą Palmę za film "Pae-reo-sa-i-teu". Zobaczcie nasz wywiad z artystą.


Zdjęcie na stronie głównej: Pascal Le Segretain / Staff / Getty Images.

Powiązane materiały

komentarze 14

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Aigneis
Świetny wywiad! Bong Joon-ho jest prawdziwym kinowym artystą. Cieszę się, że udało mu się zachować swój niepowtarzalny styl i wizję kręcenia filmów. Szkoda, że proces pisania scenariuszy tak go wyczerpuje, bo z chęcią obejrzałabym więcej jego filmów, ale cóż...porządne filmy nie powstają na zawołanie i lepiej poczekać kilka lat na coś porządnego niż zadawalać się przeciętnością.
1
PIXA_GOD
Ahh te żony to już wiemy czemu tak mało filmów kręci, trzeba petycję do niej napisać nie przeszkadzaj mężowi pisać scenariuszy :)
1
Grifter
@telcontar_2929 Widać, że chłop jest ponadprzeciętnie inteligentnym gościem. Sam pisze, reżyseruje, ma w planie każde ujęcie, każde ustawienie kamery i jeszcze na koniec cyzeluje całość nie pozwalając sobie na cięcia (walczył długo z Weisteinem o 'Snowpiercera', który chciał go skrócić o 20 minut - Bong się nie zgodził, dopiął swego, ale Weinstein za karę wywalił mu film z szerokiej dystrybucji). Dla mnie Bong to geniusz kina - potrafi wcisnąć 4 różne gatunki do jednego filmu i - o dziwo - wszystko działa. I to jeszcze jak działa! Geniusz - nie boję się użyć tego słowa!
5
katedra
@Grifter Zabrzmiało to tak, jakby reżyserowie ustawiali kamerę w swoich filmach przypadkowo, a ostateczny wygląd filmu dla nich jest nieważny.
3
Wojt4s
@katedra Bez kitu : D cena burzenia czyjegoś światopoglądu. A koleś już okrzyknął twórcę niezależnego geniuszem, bo ma w głowie jak film powinien wyglądać od A do Z. Chyba trzeba przeprosić, sam nie wiem.
Grifter
@Wojt4s Przeprosić największego debila tego portalu? Błaznuj razem z nim jak masz ochotę :)
Rales
haha Bongiem czaicie jak taki przyrząd do jarania xDDD

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię