Rozmawiamy z reżyserem filmu "Biały, biały dzień"

W kinach możecie zobaczyć skandynawski dramat "Biały, biały dzień". Zobaczcie nasz wywiad z reżyserem filmu, Hlynurem Pálmasonem.
W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. "Biały, biały dzień" to osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.

komentarze 3

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
atari799927176virgin
Swoje dzieci i żonę zakiszę razem z Xbox Series X und PlayStation 5 and najnowszą konsolę Nintendo w beczce jak kapustę i ogórki oraz marchew!
Agatonik
To przepiękny i niełatwy emocjonalnie film. A reżyser przedstawia tę historię z niezwykłą wrażliwością, wnikliwością i psychologiczną prawdą.

zwiastuny