WFF 2019: Kazik Staszewski i Olga Bieniek o dokumencie "Kult. Film"

W konkursie filmów dokumentalnych tegorocznego WFF o nagrodę walczy m.in. "Kult. Film". Zobaczcie, co mieli nam do powiedzenia reżyserka utworu, Olga Bieniek, oraz jeden z bohaterów, Kazik Staszewski.


"Kult. Film" zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen i grupy i jej zupełnie niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami.

Powiązane materiały

komentarze 4

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Zloty_Deszcz
Swój chłop. Trudno znaleźć na polskiej scenie muzycznej drugiego tak niepozornego, a naprawdę wartościowego człowieka i artysty, jakim jest Kazik.
3
black_hussar
Tyle lat "robili" ten dokument, a film jest zapisem z ostatniej trasy koncertowej, plus zwiastun zniechęca, bo wygląda jak schematyczny polski reportaż muzyczny i Kazik zwałęsiał (fizycznie i mentalnie). BTW, reżyserka nawet nie wspomniała czemu właśnie teraz ten dokument powstał i czy rzeczywiście jest istotnie potrzebny, gdyż Kazik z zespołem często i gęsto występował w wielu filmowych produkcjach, choćby autorski nagrodzony "Tata Kazika", więc wystarczy wyselekcjonować z owej kompilacji i już mamy podstawę do zrobienia dobrego pamiątkowego dokumentu (nie tylko dla fanów). Kult nie zniknął publicznie, bo w mediach ciągle jest obecny, nawet w "reżimowej telewizji" częściej występuje, więc nie ma wielkiej potrzeby, chyba że zawodo-ambicjonalną potrzebę spełnić chciała pewna niedoceniona artystka. Z samego trailera uwydatnia się "kult jednostki", która będzie stała na piedestale tej produkcji, czyli wszystkowiedzący "dyktator zespołu" Kazik (powinni zmienić tytuł). Niestety dokument wygląda jak pomnikowa wydmuszka bazująca na kulcie Kultu, więc zespołu nie można odbrązawiać tylko słodzić. Nie wiem czy fani chcieliby takiej miałkiej laurki, w końcu jest o najbardziej charyzmatycznym i nowatorskim zespole w historii polskiej muzyki!
2
pelna_lufa
Pan Kazimerz się postarzał, aż żal patrzeć...

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię