Zwiastun nr 2 (polski) 2011

platformy

gatunek

deweloper
wydawca
SouthPeak Interactive

"Twierdza 3" to kolejna odsłona cyklu strategii osadzonych w realiach średniowiecza, która koncentruje się na aspekcie ekonomicznym gdzie naszym zadaniem jest rozbudowa i obrona potężnych zamków. Podobnie jak w przypadku poprzedników, tak i tu kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie zadbanie o dobrobyt naszych podwładnych.

Budowanie zamku - fundament serii - zostało znacznie ulepszone, dając graczom nieograniczoną kontrolę nad rozmieszczeniem budynków. To umożliwia graczom stworzenie królestwa z precyzją niezbędną do wyegzekwowania zaplanowanej strategii. Co więcej, planowanie wioski nie jest już ograniczone do rozkładu siatki; gracze mogą postawić dowolne układy murów - do chwili, kiedy zostaną zniszczone przez wroga.

Jedną z najważniejszych innowacji w trzeciej części "Twierdzy" są nocne oblężenia, które otworzyły cały wachlarz nowych taktyk i możliwości. Gracz będzie musiał polować na żołnierzy wroga ukrytych pod płaszczem ciemności i ostrożnie wybierać broń w celu przetrwania mrocznych godzin.