Pokot

(2017)
Zwiastun Nr 1 Pokot(2017): zwiastun nr 1
W Sudetach dochodzi do serii morderstw, których ofiarami są myśliwi. Wobec bezradności policji śledztwo rozpoczyna emerytowana inżynierka.

komentarze 72

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Neonidas
oooooook czy ktoś mi może na spokojnie, bez unoszenia się dumą, bogiem i ojczyzną wyjaśnić gdzie tutaj widać jakieś zaangażowanie polityczne reżyserki? bo nie bardzo kumam skąd te zarzuty :/
29
GIMB2004trololo
@Neonidas przecież wiadomo że lemingi działają na zasadzie odruchów i tresury. Holland to światowa kobieta, z wieloma sukcesami, więc zaściankowość i ciemnogród pis po prostu ją przeraża i drażni, co kilka razy wspominała. Dlatego dziś jest wrogiem pisu i lemingów prawicy.
15
Eld51
@GIMB2004trololo światowej klasy kobieta, która o swoim kraju mówi: "śmierdzi i duszno jest, jakby ktoś bąki puszczał". Proszę Cię. Klasę mają osoby, które jeśli się nie znają, jeśli mało wiedzą, na dany temat się nie odzywają. Ta kobieta niestety raczyła udzielić się politycznie, biorąc nawet udział w marszach KOD i głosząc mowy... Niestety wybrała stronę(NPo.) najbardziej zaaferzoną, lawirancką i działającą na szkodę państwa, a szczególnie jej obywateli śmiejącą się im w twarz. Nie twierdzę, że PiS jest dobry. Po prostu co do nieczystych intencji Nowoczesnej, współpracującej z Platformą, nie można mieć wątpliwości.
13
Eld51
@GIMB2004trololo żeby nie było. Filmu Pokot nie mogę się doczekać:). Pokłosie(tak krytykowane przez środowiska prawicowe) też uważam za film fenomenalny, a jestem prawym patriotą;). Po prostu trzeba odróżnić sztukę od polityki. Mały niesmak z powodu głupich wypowiedzi Agnieszki jest. Mam jednak nadzieję, że Holland uda się stworzyć film, na którym nie raz poczuję ciarki, a zdjęcia polskich gór będą urzekać od początku do końca ;).
6
2
2
Novakovsky
@Eld51 Uwielbiam, że kliknięcie przypadkowych klawiszy wysyła posta :) Chciałem dodać, że też chętnie obejrzę film, mimo, że decyzja o dołączeniu reżyserki do komitetu B. Komorowskiego była dla mnie niezrozumiała. I żeby nie było - nie popieram też PiS...
2
Novakovsky
@Eld51 Uwielbiam, że kliknięcie przypadkowych klawiszy wysyła posta :) Chciałem dodać, że też chętnie obejrzę film, mimo, że decyzja o dołączeniu reżyserki do komitetu B. Komorowskiego była dla mnie niezrozumiała. I żeby nie było - nie popieram też PiS...
1
Sparow5
@Eld51 Zgadza się. W Ameryce tak samo. Gówno się znają na rzeczy, ale walą populizmami przeciw komuś kto jest niepoprawny politycznie. Generalnie srodowiska artystyczne są mocno przesiąknięte lewactwem. U nas dała POPIS Ostaszewska z karpiem xD
5
KaenV
@Neonidas Filmu nie widziałem, więc nie wiem czy jest czy nie jest polityczny. Jednak wiem dwie rzeczy, iż Holland jest z tego znana, że kręci bardzo propagandystyczne filmy i sama apolityczna nie jest. Ale to też nie istota przynajmniej dla mnie. Najważniejszą wadą jest wada jest to, że jest współfinansowany z pieniędzy wszystkich. Dobre filmy tego nie potrzebują, bronią się same. Jakoś nie słyszałem, by w Hollywood ktoś tego potrzebował, by zrobić dobry film i spokojnie zarabiają na nich setki milionów dolarów. W ogóle coś takiego jak ministerstwo kultury i wszelkie instytucje oparte na tym są absurdalne. Ludzie najlepiej głosują nogami i własnymi portfelami decydując co jest dobre, a co nie jest. Choć oczywiście czasem na podstawie recenzji czy zwiastunów można się przejechać. Jednak w tym właśnie rzecz, jeśli ja pójdę do kina, to zmarnuje w najgorszym razie swoje pieniądze, a nie cudze.
1
MakoR
@Neonidas w samym trailerze sa 2 klamstwa, ediwdentnie polityczne. 1. ci z bronia to zli ludzie. 2. policja jest otwarta dla obywateli.
Polatshek
@KaenV Filmu również nie widziałem, jednak uważam ,że twoje rozumowanie jest w głębokim błędzie. Po pierwsze nie uważam by Hollywood, miejsce nastawione na rozrywkę i komercyjność było jakimś najwyższym autorytetem w kinematografii ( od Oscarów, dla mnie większym wyznacznikiem jest Złota Palma, festiwal w Wenecji czy Berlinie i nie chodzi o snobizm ale treść filmów). Po drugie ludzie niestety rzadko szukają czegoś więcej. Istnieje duża część ludzi jednak pragnących treści mniej jednoznacznych, o głębszym charakterze i zmuszających do myślenia. Na nich się raczej nie zarobi, stanowią mniejszość i ryzyko ,że to jest nieopłacalne. Po to są dotacje z ministerstw i tego typu instytucji, by mimo wszystko takie filmy powstawały i by były sprawnie realizowane. Argument by reżyserka sama się finansowało jest w moim odczuciu taki sam , jak taki by kierowcy sami budowali drogi, piesi chodniki a instytucja państwa nie istniała.
KaenV
@Polatshek Dla Ciebie, to może być wyznacznikiem cokolwiek ale to nie jest obiektywne. Jedynym obiektywnym wyznacznikiem to czego chcą ludzie jest to, za co są gotowi zapłacić swoim czasem jaki poświęcili na swoją pracę, a co wyrażają kwitem zwanym pieniądzem fiducjarnym.
KaenV
@Polatshek Złote Palmy, oskary czy inne takie, to wyznacznik żaden. W sporcie w dyscyplinach, których zasady są jasne, wygrywa np ten, który dobiegnie pierwszy. Są jednak też takie, które polegają na ocenie sędziów i tam ciągle są problemy. Bo ocena jakiejś niewielkiej grupy ludzi to wciąż tylko ich subiektywna opinia i nic poza tym.
KaenV
@Polatshek Analogia do dróg jest fałszywa. Tu bardziej do samochodów, którymi jak chcesz jeździć, to sam go kupujesz. Ty chcesz, by to co się podobało garstce, było finansowane z kieszeni wszystkich, również tych, którym się to nie podoba. Ale jakie masz do tego uzasadnienie? Jaka część moich pieniędzy należy do Ciebie i dlaczego? Bajanie o tym, że jakaś mała grupa ludzi by tylko się interesowała i się nie sfinansowała, to tylko dowód na to, że to chłam. To co, teraz za każdym razem jak mała grupa ludzi czegoś chce, trzeba im się dorzucić? To się dorzuć ale ze swoich, a nie cudzych. Wspaniale jest dzielić nie swoje pieniądze. P.S. I tak, instytucja państwa takiego jakie obecnie istnieją istnieć nie powinna, bo zajmuje się wszystkim tylko nie tym czym powinna.
Polatshek
@Polatshek wcięło mi moją wypowiedż . Nie zgadzam się z tym co mówisz, choć z punktu widzenia marketingu i biznesu jest słuszne, jednak fatalne w skutkach dla poziomu artystycznego. Dowód: przykład telewizji prywatnej.
Polatshek
@KaenV Analogia do dróg jest o tyle prawdziwa, że sam nie jeżdząc samochodem uważam,że rolą państwa i instytucji jest zapewnienie sposobów komunikowania. co do małych grup to byłoby cudownie gdyby państwo potrafiło zapewnić potrzeby wszyskim obywatelom. Jednak nie ma na to pieniędzy, nie twoich, moich ale naszych, państwa. Irytują mnie te komentarze pod tytułem "sam płać". Może też sam będziesz płacił za swoje leczenie? Rolą państwa jest ustalanie pewnych priorytetów. Kultura jest ważnym filarem społeczeństwa.
KaenV
@Polatshek Widzę, że komunista, to nie bardzo jest w ogóle o czym dyskutować.
KaenV
@Polatshek "Może też sam będziesz płacił za swoje leczenie? " Jak najbardziej! A niby kto ma za to płacić? Ale jak wcześniej. Nie mam zamiaru podejmować się głębszej dyskusji o ekonomii, z kimś kto nie ma o niej pojęcia. A poza tym złodziejami się brzydzę, a każdy, kto stwierdza, że moje pieniądze są jego czy "nasze" nim właśnie jest.
Polatshek
@KaenV Możesz jeszcze dodać, że jestem faszystą, bowiem napisałem coś o potrzebie funkcjonowania państwa. Nikomu nie życzę takich sytuacji ale wątpię by stać było 90 procent z nas na leczenie poważnych problemów zdrowotnych, tak jak nie stać mnie na finansowanie filmów (które notabene nie są żadną propagandą ale często dobrymi filmami które z korzyści wymiernych np. promują kraj). Kupuję bilet, i to moim zdaniem jest ok. Co do obiektywizmu: obiektywnie to wszyscy używamy podobno 3 procent swojego mózgu. Dziękuję za rozmowę.
KaenV
@Polatshek To nie ma najmniejszego znaczenia czy kogoś stać czy nie, bowiem idei czy prawa nie dostosowuje się do przypadku. Inna sprawa, że teraz przecież państwo wcale nie funduje pełnego leczenia i pomimo okradania ludzi rzekomo na ten cel i tak musza płacić.
KaenV
@Polatshek " Co do obiektywizmu: obiektywnie to wszyscy używamy podobno 3 procent swojego mózgu." To właśnie obrazuje nieszczególnie dużą wiedzę. Nie wiem jak Ty ale przeciętny człowiek używa 100% mit o (10 a nie 3) to tylko jedna z wielu bajek. Podobnie jak to co piszesz o "dobrych filmach" nie istnieje dobry film obiektywnie, tak jak nie ma obiektywnie czegoś ładnego, ładnego zapachu czy czegoś smacznego. To są subiektywne opinie każdego z ludzi. Właśnie np kupując bilet, wyrażasz swoją aprobatę i to jest w porządku, gdy robisz to za swoje, a nie cudze. A ktoś, kto wyciąga łapę po pieniądze na swój film jest gorszy od żebraka, bo ten tylko chce od ludzi, by dali mu parę groszy - jeśli mają na to ochotę, a filmowiec zgłasza się do złodzieja, który najpierw okradł innych.
Polatshek
@KaenV Nigdy nie twierdziłem,że państwo jest doskonałe. Choć mówienie o nim ,że to banda złodzieji trąci anarchizmem. Ok , powiesz mi ,że to taki sposób wypowiedzi, nie mam z tym problemu. Masz trochę racji, ale ja i tak pozostanę przy zdaniu, że warto by istniały instytucje kulturalne stojące na straży pewnego poziomu artystycznego i wspierały naprawdę zdolnych reżyserów, bowiem nakręcenie filmu nie jest wytworzeniem puszki czy gotowego produktu, tylko olbrzymią pracą zarówno logistyczną jak i intelektualną, angażującą mnóstwo specjalistów oraz kosztownego sprzętu. Warto sobie zadać pytanie czy chcemy by istniały tylko reklamy i filmy rozrywkowe a "ambitna" sztuka pozostała z dala od mainstreamu w formie bardzo surowej? Ok, może tak będzie wyglądać przyszłość, sztuka się jakoś obroni.Zbaczając z tematu Ja mam wątpliwości przed takim widzeniem sprawy. Uważam,że są obszary które powinny pozostać wspólne. Załózmy,że wszystko oddamy w ręce prywatne, np, spółdzielnie i dzielnicę. Kto im następnie zabroni wprowadzić np. podatku za przechodzenie przez ulicę? Prawo mi powiesz? A kto stoi na straży prawa? Państwo? ta banda złodzieji. Sprywatyzujmy sądy , niech nie biorą pieniędzy z kasy państwowej. No ale to tylko moja subiektywna opinia, niech żyje relatywizm. A już nie ironizując, uważam, że po prostu niektóre umowy społeczne nie są złe.
asserwisowy65
@Eld51 kobieta która w taki sposób mówi o swoim kraju nie jest Polką ona tylko mówi po polsku, jak Polska się jej nie podoba niech jedzie do Izraela.
stenialo
@Eld51 Przez propagandowe filmy i wypowiedzi tej antypolki i jej POdobnych polakożerców będziemy spłacać żydów aż po 100 pokolenie, za Niemieckie zbrodnie, ale o żydowskich mordercach z UB mordujących Polskich bohaterów filmów ta żydówka wychowana na polskim łonie jakoś nie robi.
Bella_88
Cenię Tokarczuk i Holland, więc z chęcią zobaczę ten film. Nie rozumiem jak można go hejtować po obejrzeniu zwiastuna i nakręcać się politycznie. Skupmy się na sztuce filmowej, a o tej jak wiemy reżyserka ma coś do powiedzenia!
25
Eric_Simmons
@Bella_88 cenię Tokarczuk... Tę szmatę powinno się każdego dnia golić łyso za plucie na Polskę i Polaków. :)
Novakovsky
Po zdjęciach i muzyce ze zwiastunu można być zdania, że film będzie się przyjemnie oglądało. Nie chcę oceniać przed obejrzeniem, ale zapowiada się stosunkowo dobrze. I błagam - nie mieszajmy polityki do filmu o zwierzętach, tym bardziej, że poglądy polityczne nie nakazują nikomu oglądania jakichkolwiek filmów. Trzymam kciuki za sukcesy na festiwalu.
9
jaet
Nie ma to jak oceniać film przez pryzmat sympatii politycznych reżyserki. Ludzie głupieją zbiorowo, a mądrzeją... Ehh, to jeszcze nie ten etap.
8
lukasz_69
Do wszystkich ktorzy uzywaja tu slowa polityka i chwalacych sie ze wlasciwe to nie popieraja nikogo ... naprawde nie musicie sie popisywac bo po pierwsze to ta polityka do was przyjdzie sama. Po drugie zaś pewno za niedlugi czas przynajmniej ci ktorzy nie trzymaja z wiadomo kim beda sie wstydzic tego ze w pore nie powiedzieli nie. A teraz mozecie spokojnie obejrzec ten film bo chyba nie bedzie w nim za duzo .... polityki.
6
Alex303
@lukasz_69 Idź sobie poskakać z babciami z KODu pod Sejm i oszczędź nam swoich bredni. Za dużo Newsweek'a i Wyborczej na klatę chyba przyjąłeś w ostatnim czasie.
6
Bondman
Wreszcie Tomasz Kot znowu na poważnie a nie w roli amanta czy przygłupa.... Dla niego na pewno zastanowię się czy iść.
3
Ficmajster
Też nie widzę tutaj polityczności. Gdyby Ci myśliwi strzelali do drzew to może jakieś echo polityki by do nas dotarło, albo jacyś neo-druidzi robili łódki z SZyszek i je topili to może... może coś politycznego by to przedstawiało. Tutaj jest kwestia inna. Ja się na odstrzałach dziczyzny nie znam, tak samo jak na leśnictwie też się nie znam. Wy w 99% też się nie znacie, bo przeczytania czegoś na Wiki przeca liczyć nie można za znajomość z tematyką. Tutaj raczej chodzi o życie, ludzkie, zwierząt. Czym różni się życie życia ludzkiego od życia zwierzęcia. Tyle jestem w stanie wysnuć ze zwiastuna tego filmu. Jedno co może być niebezpieczne, a może przyjść w konsekwencji seansu pokotu, jak zawsze i wszędzie tym czymś jest głupota, ekstremiści. Ci którzy opowiedzą się za dzikami i uznają że wszystkich leśników, myśliwych należy usunąć, oraz Ci którzy opowiedzą się za człowiekiem i zlekceważą wartość życia zwierząt, na rzecz ludzkiej arogancji. A na poważnie, chcecie zlikwidować politykę w kinie? Zlikwidujcie ministerstwo kultury w takiej formie w jakiej występuje.
2
carpondro
Ubolewam w oczekiwaniu na weekend... tym razem właśnie "Pokot" bo o ile Holland nie lubię tak jej filmy bardzo sobie cenię
1
kalisianus_kaliski
Ten film ośmiesza twórców i obraża widza. Większych nonsenów w jednym dziele nigdy wcześnie nie widziałem, zwłaszcza w warstwie tła narracji. Wprost uderza nieuctwem i kompletnie zidologizowany (vide Richard Dawkins i "Samolubny gen"). Przykładów na światopogląd autorek jest tu znacznie więcej. Wszystko sprytnie rozproszone w szczegółach, które pozornie nie rzucają się w oczy a mają oddziaływać na podświadomość. Film wręcz szkodliwy. Proszę o uważne obejrzenie i analizę tych, którzy obejrzeli film a nie połapali się w treści.
Filomena00
książka dała mi dużo do myślenia i mam nadzieję, ze podobne reakcje wywoła film, co przydałoby się wszystkim, którzy lubią zwierzęta niezależnie od poglądów politycznych
1
batiamus
mogłoby bardziej filmowo wyglądać
eu_geniusz1
Książka Tokarczuk była świetna, choć jej ciężkość skupiała się również na "okolicznościach przyrody". Tutaj widzę trailer sensacyjniaka. Mam nadzieję, że jednak udało się zachować klimat książki bez lewoskrętnych i ekologicznych zawrotów głowy.
olka160
Tylko u Was? :D :D Na necie już jest od wczoraj ;D
wito_filmweb
Zwiastun nawet lepszy od tego międzynarodowego! Mam nadzieję, że film utrzyma wysoki poziom książkowego pierwowzoru.
1
robass1994
To będzie polki kandydat do Oscara w przyszłym roku, ale nie dlatego, że to będzie najlepszy polki film tylko dlatego, że komisja uzna jego reżyserkę na najbardziej znaną za granicą.
2
Filozof
No ciekawe czy film będzie tak zły jak proza Tokarczuk, czy jeszcze gorszy.
6
adikopek
Bardzo ciekawa i niebanalna książka. Mam nadzieję, że film sprosta (:
2
rolnik
Pani Żebybyłotakjakbyło nie trawię, ale film pewnie zobaczę.
3
Korgan_1977
Czy to film zaangażowany w walkę "żeby było tak jak było"???
4
bart13
@Korgan_1977 Jak niestety wszystkie filmy w polsce. W polsce (jak dotychczas) nie ma filmowca,filmów, jakiejkolwiek sztuki, która nie byłaby zależna od państwa. Od muzyki mamy ZAIKSy,wmawiające części łatwowiernych twórców to, jak bardzo ci twórcy zaiksu potrzebują. Od Filmów mamy PISF, który wybiera filmy nie na zasadzie „Czy zainteresuje publiczność/czy się sprzeda", ale czy będzie pasować światopoglądowo lub politycznie. Dlatego mamy te wszystkie Historyczne lub do porzygu moralizatorskie filmy. Jeżeli ktoś chciałby nakręcić z pomocą PISFu film, w którym tę organizację ośmiesza, a pseudoartystów w niej zrzeszonych również, to albo by kasy nie dostał, albo jakby jakimś cudem samemu,za własne pieniądze, zrobił premierę, zostałby zniszczony przez środowisko tam zrzeszone. Kolektywizm to najgorsze, co mogło przydarzyć się sztuce, a zwłaszcza kinematografii. Kiedyś reżyserzy byli indywidualistami, każda osoba, każdy reżyser był kimś niepowtarzalnym. Teraz się reżyserów równa, aby byli masą, aby nie wybijali się ponad przeciętność, a gdy to zrobią, środowisko ma obowiązek ich niszczyć. NAJLEPSI REŻYSERZ
1
bart13
@Korgan_1977 Najlepsi Reżyserzy wszechczasów, najlepsi ARTYŚCI wszechczasów - Malarze, muzycy, rzeźbiarze etc. Oni wszyscy byli indywidualistami, często bezczelnymi,bezkompromisowymi, agresywnymi,egoistycznymi,nonk onformistycznymi, byli perfekcjonistami, byli próżni, często przeklinali ale w ten DOBRY SPOSÓB. Namawiali społeczeństwo do samodzielnego myślenia, często do buntu, Co sprawiło, że stali się legendami i unieśmiertelnili się. Dzisiejsze środowisko robi reszcie społeczeństwa (czyli osobom takim, jak np. moi rodzice -nie będącym w środowisku artystycznym) obraz dobrego artysty jako totalną odwrotność powyższego - Artysta ma popierać kolektywizm, być uległy,kompromisowy, łagodny, altruistyczny, konformistyczny, a przy tym nieperfekcyjny, robiący wszystko często na tzw. odwal się, (fałszywie) skromny i musi być Kulturalny (ale w sposób Ą, Ę przez bibułkę - „Oj, aj, waj, ale jestem kulturalny. Ojojoj, nie przeklinam, dla mnie Motyla Noga to już ciężkie przekleństwo"). Jeżeli jakiś artysta ma cechy tych najlepszych, Kolektywne środowisko (pseudo)artystów związane np. z PISFem każe go określać jako „Prostaka". Nawet, gdyby nieco wulgarnie, ale mądrze, inteligentnie mówił, co sądzi np. o poprawności politycznej, to środowisko ma obowiązek mu przypiąć łatkę „Prostaka", „Idioty", „Gbura" etc., gdyż artysta taki wybił się ponad przeciętność, wybił się z oficjalnej narracji, przez co dla reszty środowiska stał się z automatu wrogiem. Dla tego „Kulturalnego środowiska artystycznego" wrogiem byłby np. Bill Hicks - Nie dość, że wulgarny, to jeszcze namawiał ludzi do narkotyków, samodzielnego myślenia i tym podobnych.
2
bart13
@Korgan_1977 Podsumowując, w polsce nie ma sztuki niezależenej od państwa, z jednego powodu - To byłby najniebezpieczniejszy rodzaj sztuki, gdyż państwo nie miałoby nad nim kontroli, a co za tym idzie, taki twórca mógłby uświadamiać społeczeństwo, namawiać je do samodzielnego myślenia oraz zbuntowania się przeciwko władzy. najlepszy przykład tego, jak niebezpieczna jest dla władzy sztuka od niej niezależna - „Another Brick in the wall, część 2". Cytat z wikipedii: „ Ze względu na dużą siłę oddziaływania ten odnoszący się do rygoru w szkołach protest song został zakazany w kilku krajach. [...] W roku 1980 utwór ten stał się hymnem czarnych studentów z Republiki Południowej Afryki, protestujących przeciw propagandzie rasistowskiej i tendencyjności oficjalnego programu nauczania, na skutek czego 2 maja tego roku został zakazany przez kolejny rząd."
1
lukasz_69
@Korgan_1977 Nie martw sie to chyba nie jest o tym film jeszcze te twoje piekne czasy niestety troche potrwaja.
morgoth_1973
Ja tam wolę gdy ona robi filmy poza granicami naszego kraju.
2
Novakovsky
@morgoth_1973 A co za różnica czy robi film o Polsce w Polsce czy w Czechach? Na jedno wychodzi z takiego punktu widzenia. Wszyscy krytykują Pokłosie, ale świadczy to tylko o tym, że jeżeli taki był cel reżyserki, to go osiągnęła. Moim zdaniem nie warto mieszać polityki do filmu o ochronie zwierząt, tyle w temacie polityki. Już same zdjęcia zachęcają, zobaczymy po premierze.
morgoth_1973
@Novakovsky Po pierwsze, chodzi mi o filmy robione np. w Stanach. Po drugie co ma Pokłosie do rzeczy, przecież to nie jej film. I po trzecie nie miałem na myśli polityki.
Od pewnego czasu robi się nagonkę (nomen omen) na myśliwych. Dokładnie w tym samym czasie wrażliwi & współczujący mieszczanie skarżą się, że im dziki włażą w szkodę, ryją trawniki, biegają przed samochodami na ulicach, przeszkadzają spacerować z ich rasowymi pieskami itd. Do tego pół-inteligentne komuchy (o, pardon, lewicujący artyści) które zawsze wykorzystają okazję żeby zaistnieć i pouczyć innych jak żyć. Kociokwik. Aha, na film nie idę. Widzę po trailerze zaangażowanie ideowe i emocjonalne na poziomie przekraczającym normy ministerstwa zdrowia i oświecenia społecznego : ) To dużo gorsze niż smog.
17
anek_16
anek_16
@Fylmz jak CIę kiedyś pijany myśliwy pomyli (nomen omen) z dzikiem o przynajmniej od głupawych komentarzy uwolnisz neta
20
GIMB2004trololo
@Fylmz z dzikami nikt normalny nie ma problemów. Koła łowieckie od lat w normalnych regionach kontrolują populacje dzików, jeleni etc. Ale do tego potrzeba trzeźwych ludzi, którzy dbają o przyrodę, a nie bandę nawalonych komuchów którzy wolą strzelać do przypadkowych zwierząt w lesie, samemu będąc bardzo postrzelonym alkoholem. Takich kół łowieckich w Polsce też jest wiele, i o interesy nich dbna obecny kłusownik minister. Przypominam że spośród zabitych ostatnio żubrów, trafiła się nawet ciężarna samica, i zdrowy samiec w kwiecie wieku. Powodem odstrzału miały być choroby, których u sporej części odstrzelonych zwierząt nie stwierdzono.
13
Fylmz
Fylmz
@anek_16 Dlaczego miałby tro zrobić, przecież nie przypominam dzika. Natomiast ty, z tak niską inteligencją z pewnościuą wpadnioesz pod samochód. Albo umrzesz na raka z powodu złości. No, powodzenia w umieraniu.
1
1
WielkiVolare
@GIMB2004trololo Twoja stara też już jest ciężarna .Groobe elo mordeczko !
2
avenitr
@Fylmz to główna bohaterka przyjmuje negatywne stanowisko względem kwestii myśliwych, wydźwięk całości nie musi się z tym pokrywać :p
anek_16
anek_16
@Fylmz bardzo dziękuję za życzenia - rozumiem je jako przejaw wysokiej inteligencji. Gratuluję. Wiedz, że jako (jak mniemam) przeciętnie wyglądający człowiek niczym nie różnisz się od wszystkich "przypadkowych" ofiar myśliwych. Oni też tak myśleli. Co do myśliwych mam jednoznacznie negatywny stosunek wynikający ze złych doświadczeń oraz niezłej znajomości tych pseudo obrońców dóbr naturalnych. Pewnie umrę, jak wszyscy Ty również nieważne z jakiego powodu, każdy jest dobry.
Fylmz
Fylmz
@katedra Dzisiejsze dzieci internetu nie rozumieją znaczenia słów, dlatego rzucają klątwy na innych a potem się dziwią, że to wraca. No niesamowite.
1
katedra
Dziwny zwiastun zapowiada dziwny film. W scenach nocnych praktycznie nic nie widać, casting został przeprowadzony wśród aktorów, którzy na stale kojarzeni są z jedną rolą, a słowo "morderstwo" pada w każdej sekundzie. Ale to może dobry moment, aby rozpocząć przygodę z filmami Holland, której z żadnego medium niestety nie kojarzę.
1
AutorAutor
No, pani Holland, wygląda to KAPITALNIE! Nerw, dramaturgia wyczuwalne natychmiast. Przy tym pięknie zrealizowany. Tak powinno było wyglądać "ZIARNO PRAWDY". Świetna robota.
kadim_filmweb
Henryk Holland (ur. 8 kwietnia 1920 w Warszawie, zm. 21 grudnia 1961 tamże) – polski socjolog, dziennikarz, publicysta, kapitan Ludowego Wojska Polskiego, działacz komunistyczny.

programy Filmwebu