Zwiastun Nr 2 (polski) Oldboy. Zemsta jest cierpliwa(2013): zwiastun nr 2 (polski)
Więziony przez 20 lat mężczyzna odzyskuje wolność. Postanawia poznać tożsamość swoich oprawców oraz motywy ich działania.

komentarze 35

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
racetoliss
Oglądam właśnie trailer amerykańskiej wersji,po obejrzeniu wersji koreńskiej.Pierwsze wrażenie - i chyba nie zatarte - nie te realia,nie ten film.Koreański lepszy.
karol2000
oryginał lepszy... ale ta wersja też ujdzie :)
3ilona
jaki ku*wa HORROR ?! To jest po prostu przegięcie! Taki klasyk kina wywlekać przez te obrzydliwe amerykańskie, pazerne łapska!!! Inna sprawa jak to się stało, że Chan Wook Park na to pozwolił?... jego nikt nie doścignie... Po co to?!?!?!?
artefakt
Podobnego sukcesu nie da się powtórzyć. Ludzie zostali skażeni, ich wyobraźnia i autentyczność zdegenerowana. Kolejne pokolenia uzależniają się co raz bardziej od niemocy ich realnego życia. Winę ponosi cały system, który wypacza z kolei system wartości i realizm życia. Konsumpcja, jak Mecha Godzilla toczy cały glob a kolejne pokolenia padają jego ofiarą ... i najgorsze w tym wszystkim jest to, że te kolejne pokolenia, nie mają już żadnego odniesienia do prawdziwej rzeczywistości. Stąd też, jak i poniekąd, aktorstwo te w tym filmie, jest skazane na kolejną porażkę. Niestety, każdego dnia musimy o siebie walczyć z wszechogarniającą konsumpcyjną bestią, z "bandytami" złodziejami naszego czasu. Chodzi o całą filozofię dnia codziennego i kombinacji jego wypełnienia. Paradoksem jest to, że film, czy gra trochę nas wytrąca z tego amoku, co nie znaczy, że ich nadużywanie, jest z kolei "zdrowe". Podsumowując, bardzo wątpię, aby ten film wzbudził moje zainteresowanie. Ratunek widzę np. w ZEN a, ZEN to filozofia, psychologia faktów.
radi052
ze względu na szacunek do orginału, nie mam zamiaru oglądać tego HORRORU
wojciechtuleja
wprost - rzygać się chce, Hollywood to największa klęska kultury tego kraju. Opcje są dwie - albo adaptujemy komiksy/gry albo zrzynamy z azjatyckiego kina. Jedyna nadzieja że coraz więcej ludzi będzie sobie odpuszczać wyjścia do multikin i innego ośrodka chłamu. I oni jeszcze sobie dają oscary za to (Scorsese).....
kara223
tej historii z córką nie wybaczę!
hagen_filmweb
Pewno amerykanie to spieprzyli po całości, jaki sens kupować prawa do kapitalnego filmu i przerabiać scenariusz na kolejną papkę i horror klasy B wycinając z filmu wszystko co wartościowe ?
dziubdzias
Nie znajduję komentarza, ale na szczęście inni go znaleźli...
boro_roro
i don't want to live on this planet anymore.
jaet
Amerykanie usunęli najistotniejszy wątek wersji koreańskiej, który pozycjonował całą fabułę. Spoko, to musi się udać...
separator
robimy remake marnego filmu, ok, moze wyjdzie cos lepszego. robimy ramake dobrego filmu, na 80% wyjdzie kiszka z ogórami
agogigus
Amerykanie wszystko potrafią spieprzyć
GTA5pl
Na innym serwisie kilka dni temu widzialem ten zwiatun ale dluzszy,bardziej brutalniejszy a tem to jakies smiech na sali...
Dawid_19
hmm poprostu taki Taken z modyfikacją.... Z drugiej strony jakby było jak w oryginalnym koreańskim Oldboy'u no to już nie byłoby suspensu żadnego HAHA ja już widzę oldboy 1 i 2 i oldboy 3, gdzie pełno osób będzie więzionych i potem nagle ich puszczają a oni się poprostu leją jak w pile, to byłaby hoolywoodzka seria Oldboy! :/
Bejts
"Zemsta jest cierpliwa...dokona się w kinach" --- Ja pyerdolę XDDDDDDDD
skorzy
Co to jest? Jaka córka już sie im w d**** po przewracało. Koerański film robił wrażenie. Manhwa byla jeszcze lepsza niż film serdecznie polecam.
borubar087
Ręce opadają, amerykanie widocznie muszą trzymać się takiego upraszczania i okrajania bo jak by zobaczyli coś bardziej skomplikowanego i ambitnego ich mózgi po prostu by się przegrzały. Nie mogą już patrzyć jak co chwilę jakiś nie hollywoodzki, kultowy film jest gwałcony przez amerykanów.
fightClub
może będzie prostszy i łatwiejszy do zrozumienia niż ten koreański
szmyrgiel
Horror!!!??? To już takie thrillery jak Siedem, albo Milczenie Owiec mają w sobie więcej horroru niż Oldboy. Chyba, że zamierzają tutaj wstawić jakieś zjawiska paranormalne, albo gore w co (delikatnie mówiąc) raczej wątpię.
Deadlyblonde
Żaden remake nie pobije koreańskiej wersji.
pablo82
Nowy horror... Jaki nowy, jaki horror?!
Cramerson
Polecam zapoznanie się z manhwą "Old Boy"
krzyjac
Jak można było spieprzyć jeden z najlepszych scenariuszy na świecie... Robiąc z tego młuckę ojca który chce uratować córkę. Masakra :/
Avaniel
Też byłem strasznie zawiedziony i zdziwiony widząc, że to co było jedną z najlepszych rzeczy w oryginale zostało zmienione względem remake'u. Do tego nazywanie tego filmu horrorem wcale nie pomaga aby zachęcić mnie do zobaczenia tego filmu.

programy Filmwebu