Elizabeth Olsen I

Elizabeth Chase Olsen

8,3
36 148 ocen gry aktorskiej
Elizabeth Olsen I
Elizabeth Chase Olsen przyszła na świat 16 lutego 1989 roku w kalifornijskim Sherman Oaks. Jest norweskiego i angielskiego pochodzenia. Wychowywała się wraz z trójką rodzeństwa - bliźniaczkami Mary-Kate i Ashley oraz bratem Trentem w rodzinie Davida i Jarnette Olsenów. Jej matka jest menadżerem osobistym a ojciec deweloperem i bankierem. Podczas nauki w Campbell Hall School wystąpiła w filmie "Jak uratowano Dziki Zachód", gdzie partnerowała swoim siostrom. Ponadto od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia z baletu i śpiewu. Na początku 2000 roku wzięła udział w przesłuchaniu do roli Carmen w filmie "Mali agenci", jednak nie została zaangażowana.

Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła naukę na New York University's Tisch School of the Arts. W 2009 roku spędziła semestr w Rosji, gdzie studiowała w Moskiewskiej Szkole Teatralnej w ramach programu MATS w Eugene O'Neill Theatre Center. Po ukończeniu uczelni otrzymała tytułową rolę w dramacie "Martha Marcy May Marlene". Za ten występ została uhonorowana nagrodami: Pauline Kael Breakout Award, IFJA Award  NFCS Award oraz licznymi nominacjami do prestiżowych statuetek jak: Saturn, Critics' Choice czy Satelita. W międzyczasie znalazła się na okładkach magazynów: "Nylon Magazine", "VS Magazine" i "Glamour Goes Shopping Magazine". W międzyczasie ubiegała się o udział w "Grze o Tron", "Wojowniczych żółwiach ninja" i "Zimowej opowieści", jednak nie została zaangażowana.

W 2011 roku wyjechała do Nowego Orleanu, gdzie kręcony był film "Oldboy. Zemsta jest cierpliwa". Rola Marie Sebastian przyniosła jej nominację do prestiżowej nagrody BAFTA (Rising Star), w kategorii największa aktorska nadzieja kina. Następnie dołączyła do obsady dramatu"Bardzo grzeczne dziewczyny". Na planie poznała Boyda Holbrooka, z którym zaczęła się spotykać. Ponadto na potrzebę filmu wykonała utwory muzyczne "Razor Burn" i "Go Ahead". Niedługo potem była brana pod uwagę do roli Sharon Carter w produkcji "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", jednak ostatecznie powierzono jej postać Scarlet Witch, w którą wcieliła się w krótkiej scenie po napisach końcowych. Ze względu na podpisanie kontraktu z wytwórnią Marvel Studios, odrzuciła propozycję zagrania Rey w "Gwiezdnych wojnach: Przebudzenie Mocy". Następnie zaręczyła się ze Holbrookiem.

W 2014 roku rozpoczęła pracę na planie filmu "Avengers: Czas Ultrona". Na potrzebę produkcji podróżowała po Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Bangladeszu, RPA i Włoszech, gdzie kręcono zdjęcia. Za ten występ została uhonorowana nominacją do nagrody Teen Choice, w kategorii przełomowa rola kinowa. Niedługo po premierze, rozstała się ze swoim narzeczonym. Rolę Scarlet Witch powtórzyła w filmach "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Avengers: Wojna bez granic" oraz "Avengers: Koniec gry". Ponadto rozpoczęła prace przy serialu "WandaVision" oraz "Doktor Strange w multiwersum obłędu", jednak zdjęcia do obu produkcji zostały wstrzymane z powodu pandemii wirusa COVID-19. Wkrótce wyjechała do Teksasu, aby wystąpić w serialu inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami "Love and Death", gdzie wcieliła się w główną rolę.

Jako modelka wzięła udział w licznych sesjach zdjęciowych do katalogów i magazynów takich jak: "Marie Claire Magazine", "Joy Magazine", "L'Officiel Magazine" czy "Glamour Magazine". Wystąpiła również u boku Winony Ryder w reklamie kolekcji ubrań sieci H&M. Ponadto w 2019 roku zaręczyła się z muzykiem Robbie'm Arnettem, po trzech latach randkowania, a w czerwcu 2021 roku odbył się ich ślub. W 2022 roku wraz z mężem wydała książkę dla dzieci "Hattie Harmony: Worry Detective".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 lutego 1989

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 168 cm

Kryształowa Statuetka
Zdobyła 2 nagrody Kryształowa Statuetka, 6 innych nagród oraz 27 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Robbie Arnett (od 2021)
Ma trójkę starszego rodzeństwa: siostry Mary-Kate i Ashley oraz brata Trenta. Ma również dwójkę młodszego przyrodniego rodzeństwa: brata Jake i siostrę Taylor.
Jest córką Davida Olsena i Jarnett Fuller Olsen.
Brała udział w przesłuchaniach do roli w filmie "Zimowa opowieść", jednak ostatecznie angaż otrzymała Jessica Brown Findlay.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones