PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615795}

Amnesia: Mroczny obłęd

Amnesia: The Dark Descent
8,0 4 732
oceny
8,0 10 1 4732
Amnesia: Mroczny obłęd
powrót do forum gry Amnesia: Mroczny obłęd

Muszę przyznać, że dzieło Frictional Games nie na darmo nazywane jest najlepszym survival horrorem przez wielu graczy na świecie. Mistrzowska narracja, gdzie fabułę poznajemy z każdą czytaną notatką, mroczne korytarze zamku Brennenburg, potwory czające się w ciemnościach, wreszcie projekty poziomów (mój faworyt, to więzienie i chór wraz z salami tortur) oraz motyw ludobójstwa w celu pozyskania energii przez barona - to wszystko sprawia, że praktycznie "Amnesia: Mroczny obłęd" wbija w fotel i nie daje wymazać się tak łatwo z pamięci. Niesamowite są retrospekcje, gdzie słuchamy tylko odgłosów rozmów tego, co rozegrało się w danym pomieszczeniu a wyobraźnia dopełnia dzieła. Tak samo w ciemnych korytarzach idealnie ukierunkowuje się ona przeciwko graczowi.

Mam jednak zasadnicze "ale" do tej produkcji... Średnio przepadam za grami, w których brak jakiejkolwiek możliwości walki. W sumie szkoda, że Daniel nie mógłby na przykład użyć młota przeciwko potworkom, czy oblać jakiegoś naftą i podpalić. No, ale taki to już urok produkcji od Szwedów...

Niemniej jednak pomimo niezwykłej atmosfery, niesamowicie mrocznej fabuły i ogólnego zagrożenia na każdym kroku, wciąż numerem jeden na mojej liście horrorów jest "Silent Hill 2" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones