PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655363}
7,9 281
ocen
7,9 10 1 281
Assetto Corsa
powrót do forum gry Assetto Corsa

1. AI, niby jest ale, co to za inteligencja co jedzie jak po sznurku.
a) Wybierając kilka tych samych aut masz wyscig typu procesja.
Nikt nie wyprzedza, nic się nie dzieje.
b) Wybierając różne auta, tak żeby te wolniejsze delikatnie blokowały te szybsze i wprowadzały chaos masz wtedy pełen obraz AI, te szybsze wloką się za wolnymi i czasami wyprzedzą a czasami nie, tutaj nie wiem od czego to zależy. ;)
c) Masz opcję wyboru trudnosci kierowcow 80-100% ale nie mozna przypisac % trudnosci do pojedynczego kierowcy.
d) Wybierasz sobie wyscig np. Magione na 40 okr. Bak zatankowany na 30l starczy ci to na 24-25 okr. ruszasz w nadziei ze wszyscy zjada i dotankuja, konczysz wyscig jako jedyny z wizyta w picie.
Ai olewa pity czyli tankowanie i zmiane opon. Super.

2. Opony
Masz wskazniki temp, masz cisnienie, masz zużycie ale to wszystko tylko na hud ;)
Jak to jest mozliwe ze zuzycie opon nie wplywaja na czasy okrazen. Co z tego ze masz 3 krotne ich zuzycie jak na 0% ich wytrzymalosci robisz normalne czasy. Czy masz 100% czy 0% nie ma róznicy w ani w czasach ani w prowadzeniu auta. Z autem nic sie nie dzieje.
Dopiero ustawienie nawierzchni toru i zabrudzenie opon przy wyjezdzie poza tor wplywa na przyczepnosc i czasy.

Te dwie kwestie najbardziej mnie irytują i dziwią. Patch 1.9.1 i dalej nic w tej kwestii nie jest robione.

Grę ratują genialne mody i rewelacyjny model jazdy.

ocenił(a) grę na 9
mario977

Tak sobie czytam o Assetto i ich polityce i trafiam na ciekawy komentarz "modlicha" z simracing.pl

Chodzi o to, że jak kupowałem Assetto Corsa jeszcze w wersji 0.9 coś tam to był hype jaki piękny sim , prężnie rozwijający się - a kosztował mnie wtedy chyba więcej niż teraz. Właśnie na takie rzeczy jak grzanie hamulców, opony, ciśnienie w układzie hamulcowym, steering lock itp. czekaliśmy - wszyscy się tego prędzej czy później (do kilku miesięcy) spodziewali - pamiętam jak się kłóciłem z kimś tam - że to będzie najlepszy symulator jaki świat zobaczy...i co?

Rozwój zamarł jakieś naście miesięcy, ba już chyba 2 lata temu i zaczęły pojawiać się dream packi - Kunos wszystkie wysiłki postawiło na dawanie za kasę dodatkowego kontentu niż wywiązanie się z obietnic rozwoju kilku potrzebnych rzeczy. A np. w zawartości obecnie jest sporo autek GT3, ale jak rozważaliśmy na tym ligę przez moment - to się okazało, że nawet nie da się jej zrobić bo auta są nie zbalansowane - a takie raczej trzeba do sensownej ligi.

Jak wydawali kolejne edycje opon to był jakiś komediodramat ... od takich z superglue po łyżwy - sami nie wiedzieli jak to ma jeździć i co chcą osiągnąć. Została piękna grafika i ... żal. I dalej prawie 100% zasobów z naciskiem na kontent , a tych którzy kupowali wczesną betę drożej niż teraz mają... ech ...dlatego dla mnie złodzieje.

ocenił(a) grę na 9
mario977

Nowy model opon v10 jest rewelacyjny. Zupelnie inna jazda, zwlaszcza w GT3.

ocenił(a) grę na 9
mario977

v1.22 i wciaz symulator hotlapow.

ocenił(a) grę na 9
mario977

v1.41 i mamy nareszcie AI + opcje ;)
Jeszcze tylko strategie wyscigow z iloscia zjazdow do boksu i dziekuje, nie mam pytan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones