PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655363}
7,9 280
ocen
7,9 10 1 280
Assetto Corsa
powrót do forum gry Assetto Corsa

1.0.9
- grafika przecietna i do tego bardzo slaba optymalizacja
- brak nocy i zmiennych warunkow pogodowych
- ubogie opcje zmiany punktu widzenia kierowcy
- brak mozliwosci zmiany wielu opcji podczas spauzowanego wyscigu
- widzowie w 2D

użytkownik usunięty

- pkeniecia na szybie wygladaja bardziej jak strumienie wody niz jak pekniecia

użytkownik usunięty

slaby model zniszczen

użytkownik usunięty

sprzeglo nie dziala poprawnie, biegi wchodza takze i bez niego

ocenił(a) grę na 9

Patrząc na Twoją ocenę tej świetnej gry, nie bardzo wiem, czy brać Cię na poważnie. Odpowiem jednak:
- Grafika jest wystarczająco dobra, zresztą w symulatorach nie ona jest najważniejsza. Co do optymalizacji to się zgodzę - jest do kitu.
- Noc i zmienne warunki pogodowe dojdą w kolejnych wersjach.
- Widok z kokpitu można w sporym zakresie regulować: przód/tył, góra/dół, lewo/prawo, kąt nachylenia głowy kierowcy góra/dół, FOV. To nie są ubogie opcje.
- To jest wada, ale nie jakaś poważna. Po prostu taki silnik gry.
- Bo widzowie na trybunach torów są tacy widoczni w czasie jazdy, że muszą być w 3D. Najlepiej ze 100 tyś. poligonów każdy.
- Dla mnie wyglądają jak pęknięcia, ale każdy widzi co innego.
- Wizualny model zniszczeń jest na razie słaby, za to uszkodzenia mechaniczne są w porządku.
- Sprzęgło działa poprawnie. Przy próbie wbicia biegu bez sprzęgła następuje uszkodzenie skrzyni biegów, a bieg nie zostaje wbity. Wyłącz w asystach automatyczne sprzęgło i wszystko będzie tak jak być powinno.

użytkownik usunięty
mitsub

- Spojrz na akrakodwy GRID Austosport czy chociazby nawet pocziwy juz Shift 2 a zobaczysz ze na wspolczense mozliwosci grafiki to szalu nie ma a mitem jest ze gra z fizyka nie musi miec dobrej grafiki i to jest mit rozpowszechniony przez chciwych producentow. problemem symulatorow gier wyscigowych jest to ze trafiaja do niszy a koszty ich produkcji sa zazwyczaj dosc wysokie, ciezko jest na nich sie dorobic. (dlatego jest ich tak malo) Producenci by nabic sakwe musza na czyms zaoszczedzic na fizyce nie moga no bo wiadomo wiec olewaja grafe. a jesli chodzi o Assetto to Kunos goni batem grafikow by ci zdazyli przed project cars by SMS "ukrasc" klientow i takie sa tego efekty. Niedawno skanowali Spa a juz jest w AC no ale kazdy widzi jaki.
- noc i zmienne warunki pogodowe dojda w 2027 dzieki chlopakom z gtplanet i racedepartment
- na tyle ubogie ze nie mozna ustawic realnego pola widzenia dla danej powierzchni wyswietlacza i jego odleglosci od oczu
- takie cos jest absolutnie nie do zaakceptowania tym bardziej w przypadku symulatora gdzie mamy do czynienia z wieksza niz zwykle iloscia opcji. Taki silnik? Wymyslec lepszy!
- widzowie sa jednym z naistotniuejszych elementow wyscigow samochodowych i sportow wyscigowych dodajac im niesamowita i jedyna w swoim rodzaju atmosfere nawet ci wirtualni. Maja machac flagami, klaskac, pstrykac fotki przemieszczac sie a ich twarze maja byc zwrucone na auta. Masz czuc sie jak na prawdziwym torze i tutaj zero kompromisu
- nie........ kazdy widzi to samo a w tym przypadku jest to niezly cumshot na przednia szybe anizeli cienkie ostre pekniecia odbijajace swiatlo niczym lustro. pozatym pekniecie zawsze jest takie samo i nie kumuluje sie.
- uszkodzenia mechaniczne sa na tyle wporzadku ze po czolowce z barierka przy 100 km/h jede dalej
- masz mnie za idiote? w tego typu produkcji wogole nie powinno byc autosprzegla........ biegi wskakuja idealnie bez sprzegla wystarczy tylko puszczac gaz przed zmiana biegu.

użytkownik usunięty

- Zero ducha sportow moto czyli brak WTCC WEC
- Beznadziejnie zorganizowany tryb kariery i multiplayer.
- prawie zerowa personalizacja postaci, aut
- ustawienie widoku jest to samo do wszystkich aut zamist indywidualnie do kazdego inne.

ocenił(a) grę na 9

- Bo to nie jest gra o WTCC i WEC. Jeszcze nie jest. Są za to auta GT2 i GT3.
- Fakt, kiepsko z tym.
- Bo to nie MMORPG. Chciałbyś zmieniać fryzurę kierowcy? :)
- Ustawienia widoku z kokpitu JEST indywidualne dla każdego auta.

Kolego, straszne banialuki piszesz. Do tego wymyślasz wady, których ta gra nie ma.

Zanim zaczniesz wypisywać bzdury, to chociaż zapoznaj się porządnie z mechaniką gry, opcjami, ustawieniami itd.

Gra ciągle się rozwija - z każdym większym patchem dochodzą nowe rzeczy.

użytkownik usunięty
mitsub

1. WTCC i WEC wraz z F1 to ensencja wspolczesnych klasycznych sportow wyscigowych na asfalcie i wszystko w takich grach powinno sie krecic dookola nich a to ze gra posiada kilka aut w stoku ze specyfikacja GT zupelnie o niczym nie swiadczy. Szkoda im bylo kasy na licencje ot co.
2. Tak szczerze to wogole nie wiem po co ten tryb kariery single player z ai. Mamy 21 wiek. Niedlugo internet trafi do glinanych murzynskich chatek. Czy nie lepiej bylo by stworzyc tryb kariery ale tylko i wylacznie w polaczeniu z multiplayerem? Przeciez sciganie sie z prawdziwymi ludzmi daje o niebo wieksza frajde niz z AI.
3. MMORPG to na pewno ale MMO free to play moglo by z tego byc po prostu cud miod. Pomijajc to jakim burdelem jest multiplayer w tej grze to grajac online jestes zupelnie niewyjatkowy jestes ot co kolejnym " bezdusznym" autem jezdzacym po torze bez charakteru. Zmaian fryzury kierowcy???? A czemu nie?!!!! Moglbys stworzyc wlasna postac, zaprojektowac kask i kombinezon. Na liscie startujacych widnialy by miniaturki wykreowanych twarzy tak jak na eurosporcie a na koncu wyscigu wykreowane postacie zwyciezcow wsycigu wchodzily by na podium laly szampanami i odbieraly puchary i laury od dupeczek. Czy nie wlasnie taki obraz czesto widzisz przy temacie wyscigow samochodowych??? Czy to nie jest najpieknieszy moment w tym calym widowisku?
4. OK. odpalam auto nr 1 ustawiam w onboard setting powiedzmy FOV na maxa zapisuje wychodze wchodze w auto nr 2 ustawiam FO
V na min zapisuje wychodze wchodze auto nr 1 i co? mam FOV na minimum. Jesli istnieje proste ustawienie indywidualne to oswiec mnie! Grzebanie w plikach i inne tego typu pajacowanie nie wchodzi w rachube bo gra ma byc maksymalnie latwa w obsludze.

ocenił(a) grę na 9

1. To Twoje zdanie. Ja się z tym po prostu nie zgadzam. Jest mnóstwo klas i rodzajów wyścigów. Ja na przykład nie przepadam za F1 i nie chciałbym, żeby w AC były mistrzostwa F1.
2. Oczywiście że ściganie w multi jest fajniejsze niż samemu/z AI. Dlatego gra posiada tryb multiplayer. Kariera jest. To dodatkowa zawartość gry, urozmaicenie. Gdyby jej nie było, to pewnie napisałbyś, że gra jest gówniana, bo nie ma nawet trybu kariery.
3. Nawet nie wiem co odpisać :) F2P? Może niech twórcy jeszcze płacą graczom za granie w grę? :D Tylko ciekawe skąd by wzięli środki na skończenie produktu. Kunos to nie jest EA czy Codemasters. To małe studio. Nie wiem czego Ty wymagasz od tej gry.
Jak chcesz społecznościowego MMO z wyścigami to jest TDU2, Forza Horizon 2, DriveClub i niedługo The Crew.
O ile dobrze wiem, to wyścigów się nie ogląda się dla pucharów i dupeczek, tylko ze względu na rywalizację na torze.
4. No tak, tu masz rację. Akurat FOV nie wiedzieć czemu jest taki sam dla wszystkich aut. Reszta ustawień jest jednak indywidualna dla każdego samochodu.

Może poczekaj do wypuszczenia finalnej wersji gry i dopiero szukaj błędów i minusów, bo to co teraz robisz to jest zwykłe czepialstwo.

użytkownik usunięty
mitsub

1. To nie jest moje zdanie a WTCC, WEC i F1 to bezdyskusyjni trzej krolowie wyscigow na asfalcie a F1 jest szczytowym osiagnieciem ludzkosci w dziedzinie wyscigow. To imprezy ktore najdobitniej zapisaly sie na kartach histori i sa najbardziej prestizowe na swiecie. Sa w absolutnym epicentrum wszystkich tarmakowych sportow wyscigowych i to w nich tkwi prawdziwy duch sportowej motoryzacji i rywalizacji. Ich zasady oraz zmiany technologiczne ewoluowaly przez lata by dzis mozna bylo w najprostszy, najsprawiedliwwszy i najbardziej widowiskowy spowob wylaniac prawdziwych championow. To w nich rodzily sie legendy. Dlatego jesli mowa o jakiej kolwiek symulacji wyscigow to te 3 klasy musza byc jej nieodlacznym elementem bo jest w nich pasja i piekno. Bez tego nawet ultrarealistyczny model jazdy na nie wiele sie zda. To co zrobili w AC to zwyczajna profanacja i zobaczysz ze po tych wszystkich ahach i ochach nad modelem jazdy za jakis czas i tak wszysycy zapomna o tej grze. A jesli nie wiesz lub nie rozumiesz czym jest ten "duch" polecam http://www.youtube.com/watch?v=bJIWdLvUmcg

użytkownik usunięty

oraz http://www.youtube.com/watch?v=ZFOVf1OLX8s

ocenił(a) grę na 9

Wiem co to "duch" wyścigów i rozumiem na czym to polega. Nie zaprzeczam, ze WTCC, WEC i F1 nie są jednymi z najważniejszych i prestiżowych klas wyścigów. AC na razie oferuje coś innego. Nie możesz wiedzieć, czy w przyszłości nie pojawi się, np. WTCC w tej grze.
Skoro każdy symulator musi mieć te klasy, to pokaż mi alternatywy dla AC, które mają te wyścigi.
To co zrobiła ekipa z Kunos to nie żadna profanacja. Zrobili grę ze świetną fizyką, w której po laserowo skanowanych torach można się ścigać na razie nie tylko seryjnymi samochodami, ale też GT2, GT3 jak i kilkoma rodzajami "formuł".

Wiesz co? Ja już mam dosyć tej bezowocnej dyskusji. Ty obstawiasz, że AC to badziewie. Ja, że to jeden z najlepszych simracerów na rynku. Nie zanosi się na to, żeby ktokolwiek z nas przekonał adwersarza do swoich racji. Tylko taka mała rada na koniec - poczekaj proszę na finalną wersję AC.
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
mitsub

"Skoro każdy symulator musi mieć te klasy, to pokaż mi alternatywy dla AC, które mają te wyścigi."
I tu trafiasz w sedno calej sprawy bo na dzien dzisiejszy nie istnieje jaki kolwiek symulator wyscigowy nadajac sie do uzytku i z ktorego mozna miec frajde i satysfakcje. Powodem takiego stanu rzeczy jest kilka a glowny to oczywiscie pieniadze. Producenci nie maja zwyczajnie pomyslu na projekt oraz na zorganizaowanie modelu ekonomicznego na ktorym mozna bylo by zarobic lub boja sie ryzyka. Klasyczny model nie wchodzi w gre bo glownym odobiorca jest nisza i kasa mogla by sie nie zwrocic. Producenci ratuja sie wiec early accessami oraz dojnymi krowami ale to nie jest dobre bo przezuca koszty na konsumenta. Rynek symulatorow wyscigowych jest w tak oplakanym stanie ze musi dochdozic do crowdfundingu bo banki boja sie dawac duzych pozyczek na takie projekty. Ludzie sa tak zdesperowani brakiem jakich kolwiek simracerow na rynku ze sikaja po nogach kiedy wogole sie cos pojawia co wlasnie dobrze widac na przykladzie AC.
Finalna wersje? Nie bedzie zadnej finalnej wersji. Kunos wypisci jeszcze kilka patchow na odczepke i gdy stwierdzi ze sakwa sie nabila, oleje caly ten AC i zostawi na pastwe losu biednym nieszczesnym fanom. Naszczescie znalazlem "lekarstwo" na tego "raka" toczacego rynek simracerow i bede z cala zawzietoscia dazyl by wkoncu fani dostali to czego na prawde pragna i co ich usatysfakcjonuje.

użytkownik usunięty

-zlodziejski model ekonomiczny czyli. kupcie demo w cenie normalnej gry a reszte sami sobie dorobicie bo to i tak na dzien dzisiejszy nie macie alternatywy zdesperowani frajerzy
- spaprany algorytm FFB na rownie spaprana G27, (brak sprzezenia zwrotnego w neutralnej pozucji kierownicy - 10%!!!!!, nienaturalna predkosc powrotu kierownicy do pozycji neutralnej, przy wiekszej predkosci kierownica nie wraca do pozycji neutralnej lecz wychyla sie poza nia = oscylacja sprzezenia zwrotnego)

ocenił(a) grę na 9

- Nie demo, a wersja przedpremierowa - w rozbudowie. Ta gra nie jest jeszcze skończona! Chcesz, kupujesz - nie chcesz, nie kupujesz. Alternatywy są - rFactor2, RRRE, IRacing, za niedługo Project CARS.
- FFB nie jest tak dobry jak w rF2, ale jest bardzo dobry. Testowałeś oficjalne ustawienia G27 do AC?

użytkownik usunięty
mitsub

1. To teraz tak to sie nazywa?...... dumnie brzmiacy "erli akces"? Jak tak dalej pojdzie to w przyszlosci producent bedzie sprzedawal szczatki kodu w cenie gry a reszta moze pozniej a moze sami se zrobicie...Alternatywy? rFactor2 - grafika z poznego paleozoiku, RRRE moze i mogloby cos z tego byc w przyszlosci gdyby nie model ekonomiczny typu dojna krowa - £2.5 za pojedyncze auto i £4 za jeden tor????? IRacing? - yeah 'murica! brakuje tylko monster truckow + grafika dno a pisanie dzis o P.Cars to tak jak chwalenie laski z ktora sie nigdy nie spalo ze jest dobra w lozku.
2. Testowalem ofcijalne ustawienia g27, testowalem nieofcijalne ustawienia, testowalem poloficjalne i cwierc oficjalne testowalem juz chyba wszystkie mozliwe kombinacje ustawien g27 w AC i im bardziej wyeliminowuje jeden z wyzej opisanych przezemnie problemow tym wzrasta jeden z kolejnych. Zadne z mozliwych kombinacji nie oddaje nawet minimum tego jak kierownica zachwuje sie w aucie na prawdziwym torze. Po czesci jest to wina G27 ktora nadaje sie co najwyzej do MArio Kart ale wiem ze np algorytm FFB w Dirt 3 w wiekszosci wyeliminowuje wady G27. Da sie? Da!

ocenił(a) grę na 9

Przecież nikt Ci nie kazał tej gry kupować. Musiałeś przed kupnem wiedzieć, że to "erli akces", więc po co się teraz pieklisz. Czego się spodziewałeś? Tak jakby specjalnie kupić pusty dom i narzekać, że nie ma mebli.
Co do praktycznie wszystkich "wad" jakie wymieniasz: Ta gra nie jest skończona. To nie jest finalny produkt. Dlatego drzewa się nie ruszają, widzowie są w 2D, są słabe zniszczenia wizualne itd.
A Shift 2:U jest co najwyżej średnią grą. Fizyka i optymalizacja w tej grze to totalne dno. I tu są dopiero "jajca" z zachowaniem kierownicy.

użytkownik usunięty

- brak wyrozniajacej sie ekipy technicznej toru, prasy, specificznych elementow otoczenia tak jakby chociaz latajace ptaki, przelatujacy samolot/helikopter na niebie czy lisicie na torze w okolicach drzew. W shift 2 byl olej chlapiacy od czasu do czasu na szybe, kawalki gumu walajace sie po torze czy kamyczek uderzajacy w szybe. W AC brak jakiegokolwiek zycia.

użytkownik usunięty

1. Choaragwie na torze powiewaja a drzewa ani drgna

Haha jak czytam teraz te twoje wypociny to aż się łezka w oku kręci :D jeszcze ocenił na 1.. haha totalny brak umiejętności recenzji gry ;) po prostu Ci sie nie spodobała bo pewnie twoj pecet nie uciągnął :D AC najlepszy symulator roku 2016 oraz 2017. Project cars przy tym to gra like a NFS. A grafika na najwyższych detalach gnie jaja. i to porownanie symulatora do gry... PORAŻKA

ocenił(a) grę na 8

- Trochę mało aut. Gdzie takie marki jak bentley, aston martin, de thomaso, bugatti, chrysler, dodge, seelen, mosler, volvo, opel, i wiele innych. No i nie ma moich ulubionych Muscule carów
- To samo z torami
- Przeciwnicy nie reagują na działania gracza np. próby zepchnięcia
- Słaby model zniszczeń

ocenił(a) grę na 9
frycek49

Dwa pierwsze zarzuty z nawiązką rozwiązują mody. Aktualnie mam w grze ponad 1000 samochodów i około 150 torów, w tym np. skanowany laserowo Tor Poznań.
Polecam strony racedepartment.com i assettoland.wixsite.com
Dodatkowo mocno polecam pobrać Content Manager i przez niego odpalać grę i instalować mody. To istny kombajn.

Fakt, IA nie jest jakieś wybitne. Mimo wszystko jest lepsze niż w Forzie czy Gran Turismo (słynna jazda gęsiego).

Z brakiem modelu zniszczeń też mam problem.

ocenił(a) grę na 8
mitsub

Niestety gram na PS4 tam modów nie ma :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones