PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656508}

Beyond: Dwie dusze

Beyond: Two Souls
8,0 9 979
ocen
8,0 10 1 9979
Beyond: Dwie dusze
powrót do forum gry Beyond: Dwie dusze

Kupiłem kolekcje Beyond i Heavy Rain na PS4 i zastanawiam się nad opcją gry chronologicznej. Od razu mówię że nie grałem nigdy w tę grę i nie wiem czy ta opcja będzie dobra na pierwsze przejście. Ktoś mógłby poratować radą?

ocenił(a) grę na 7
AlexGolian

Gry nie są ze sobą w ogóle powiązane fabularnie. Teoretycznie Heavy Rain było pierwsze ale co pierwsze odpalisz to Twój wybór. Obie gry mają swój klimat, łączy je tylko model rozgrywki. Osobiście jeszcze nie grałem w Beyond ale podobno jest łatwiejszy, także może to byłby lepszy wybór na początek. W heavy rain za to każda decyzja, każde nie udane qte ma wpływ na życie bohaterów. Niezależnie od tego, kto umrze, a kto przeżyje fabuła leci dalej.

ocenił(a) grę na 6
dompedro

Może nie wyraziłem się zbyt jasno, ale chodziło mi o opcję gry chronologicznej wewnątrz Beyond. Bo to że te dwie produkcje nie są ze sobą powiązane to wiem. W Beyond dodano możliwość rozgrywania fabuły chronologicznie, ponieważ część graczy narzekała na niezrozumiałą fabułę.

ocenił(a) grę na 8
AlexGolian

Przeszłam grę jakiś czas temu, z niepowiązanymi chronologiczne wątkami, i dopiero po kolejnym przejściu, z chronologiczną już fabułą, w pełni zrozumiałam jej treść. Wiem, że twórcom zależało, by ich dzieło miało nieco charakter 'pamiętnika', ale fabuła sama w sobie jest dosyć zawiła, i przez ten efekt naprawdę ciężko się połapać. Także raczej polecam przejście "po kolei".

ocenił(a) grę na 7
jestemnikko

Przy grze chronologicznej jedynym minusem, a dla niektórych zaletą może być to, że dokonany wybór na samym początku ma znaczenie przy końcowych etapach historii. W przypadku fabuły "skaczącej" zazwyczaj wybór decyduje maksymalnie o kolejnym etapie opowieści, dzięki czemu przy kiepskich konsekwencjach możemy wrócić do poprzedniego etapu bez większych przeszkód i obaw, że musimy znowu przechodzić 3/4 gry. Tak czy siak ja się produkuję, a zapewne już dawno skończyłeś grę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones