PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616123}

Between Good & Evil

Beyond Good & Evil
8,4 2 740
ocen
8,4 10 1 2740
Beyond Good & Evil
powrót do forum gry Beyond Good & Evil

[SPOILERY}] Kiedy jestem już na Księżycu, to przed ostateczną walką z głównym wrogiem jest
puszczony filmik. Czy ktoś byłby w stanie po angielsku lub polsku napisać mi co on mówi Shauni
o jej prawdziwym pochodzeniu, bo jestem w stanie zrozumieć tylko wyrywkowo.

Claudija91

Można wszystko usłyszeć na speedrunie tej gdy na youtube, ale ja nie mogę połowy słów zrozumieć.

użytkownik usunięty
Claudija91

póki co nie poratuję, musisz poczekać aż zacznę tą grę przechodzić:) jak podeślesz linka do yoytuba do właściwej sceny to spróbuję pomóc. tu czy wiadomością prywatną, czy jeszcze jak inaczej. pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=57o9g3sl_dk tu jest speed run całej gry. Fragment o którym mówię zaczyna się mniej więcej od 02:39:00. Od napisu 'The great Crypt' zapowiadającego kolejną lokację. Dokładnego czasu co do sekundy nie jestem w stanie podać, bo bardzo ciężko sie przewija na takim długim materiale.

użytkownik usunięty
Claudija91

oblukam po w nocy jakoś i postaram się dać znać do rana (jak skumam:P) wersja gry którą sobie załatwiłem nie śmiga pod win7 64bit - szukam innej ale narazie sam nie mam jak grać (a obejrzeć filmiku teraz nie mogę bo do końca miesiąca mi strzępki transferu do wykorzystania zostały - w nocy nielimitowany to wtedy okazja będzie:P)

użytkownik usunięty

ona tam jakąś windą zjeżdża z jakąś świnią i kimś jeszcze i mówi do niej wielka zielona głowa?
coś +- "Shawnie znalazłaś mnie, wróciłaś do mnie, dobrze służyłaś swemu panu. Przyprowadziłaś do mnie Helionów (?)..."
wiesz co, ja to sobie oblukam rano jednak bo teraz jest zbyt późno żeby rozkręcić głos, a głowa mówi niewyraźnie:/
tylko zaznaczam od razu, że ciężko to tłumaczyć nie wiedząc kto jest kto i kto o czym do kogo dokładnie mówi^^
ale myślę, że z grubsza wszystko dam radę tylko póki nie zagram wszystkie nazwy własne nie mówią mi absolutnie nic^^

użytkownik usunięty
Claudija91

"Shawnie you have find me, come back to me. You have served your master well Shawnie. You alone brought the helions (chodzi chyba o statki latające wkoło bazy) to me. They have followed You blindly" (robi jej coś z oczami).

nie jestem pewien co mówi jakiś koleś co z nią idzie. kilka razy to puszczałem od nowa i dupa. coś mało ważnego pewnie. brzmi to trochę jak "steady" w jej stronę.. nie mogę też dosłuchać się co mówi głowa potem spuszczając jakieś światło na atakujące statki (gdybym miał coś obstawić wybrałbym "both call upon us"), ale one wołają jak są niszczone: "ah it's a trap! contoll room... (nie słyszę ostatnich paru słów, sle chyba "isn't replaying anymore"). Głowa kontynuuje: "You are not who You think You are. The pig hid Your origin from You". Świninka woła "Jade no! don't listen to him" i zabiera go jakieś światło. Głowa znowu kontynuuje "You are the source of my powers, the instrument of my strenght. They took You away in hope of destroying me, but I have survived fidding with only the most miserable sacrifices. They made You human but You are no like them. You are mine Shawnie and I am going to kill the human part of You". Jej kolega woła "Jade" ją zasłania. a głowa woła jakieś zaklęcie chyba. chociaż brzmi to trochę jak "Shawnie don't play rough!" a potem Jade robi Hayah i zaczynają walkę.


ok a teraz tłumaczenie całości^^ już sobie przypomniałem, że imię głównej bohaterki do Jade i tak zwracają się do niej towarzysze w tej części. z jakiegoś powodu głowa mówi do niej per "Shawnie" albo jakoś podobnie (może widziałaś gdzieś to napisane - ja nie a ze słuchu ciężko to rozkminić... ok lecimy:


"Shawnie znalazłaś mnie, wróciłaś do mnie. Dobrze wypełniłaś wolę swego pana Shawnie. Ty sama sprowadziłaś helions do mnie. Ślepo podążali za Tobą".
jej kolega mówi jej by zachowała spokój. Teraz nie jestem pewien co mówi głowa spuszczając jakąś barierę świetlną na flotę, ale jeśli to co napisałem po angielsku to można to przetłumaczyć jako "oboje nas wezwali/ście" (może chodzi o Jade i te statki? że jakoś podświadomie dążyli do niego/wzywali go?) statki nadają komunikat, że wpadły w pułapkę - i chyba, że sterownia nie odpowiada (chodzi chyba o budynek wokół którego krążą). Potem dalej głowa:
"Nie jesteś tym za kogo się uważasz, świnia skryła przed Tobą prawdę o Twym pochodzeniu". Świnka woła "Jade, nie! Nie słuchaj go!" Po usunięciu świnki głowa kontynuuje: "jesteś źródłem mojej mocy, narzędziem mojej siły. Odebrali mi Cię w nadziei zniszczenia mnie, ale ja przeżyłem żywiąc się najnędzniejszymi ofiarami. Uczynili z Ciebie człowieka, ale nie jesteś jak oni. Jesteś moja Shawnie i zamierzam zniszczyć ludzką część Ciebie". jej kolega woła jej imię i ją zasłania. Potem znowu nie jestem pewien co mówi głowa przed walką, ale jeśli to by znaczyło "nie graj ostro Shawnie" (w sensie - prawdopodobnie - by poddała się głowie bez walki).



jeszcze tylko kilka słów kończąc. Mogłem przepisując to po angielsku parę rzeczy pomylić (wszystkie elementy których nie byłem pewien zaznaczyłem, ale generalnie nie było ich aż tyle, a o resztę jestem całkiem spokojny - szkoda, że nie wiem jak głowa zwraca się do bohaterki dokładnie) mogłem też robić byki zapisując to bo gramatyka i ortografia nie są moimi mocnymi stronami. jeśli chodzi o tłumaczenie to angielski ma to do siebie, że każde w zasadzie zdanie w nim można przetłumaczyć na polski na różne sposoby. tzn, gdyby ten tekst z gry, z angielskiego tłumaczyłoby 10 osób u każdej po polsku brzmiałby pewnie trochę inaczej, ale kontekst byłby najprawdopodobniej ten sam mimo wszystko. pozdrawiam

Bardzo ale to bardzo dziękuję. Grę przechodziłam jak byłam mała i już nie pamiętałam, a co tam chodziło. Próbowałam znaleźć speedruna z polskimi napisami, ale niestety jedyny speedrun to ten, do którego Ci wysłałam link. Swoją drogą przejść w 3 godziny tą grę? Naprawdę godne podziwu, bo ja nad mnóstwo czasu spędziłam. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas ;)) Przy okazji - bardzo dobrze to przetłumaczyłeś ;))

użytkownik usunięty
Claudija91

nie ma sprawy, cała przyjemność po mojej stronie, na szczęście wszystkiego chyba sobie tym nie zaspoilerowałem więc ciągle będę czekał aż sam przejdę ten tytuł. Zapowiada się miło.
pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones