PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622824}

Castlevania

Akumajou Dracula
7,7 361
ocen
7,7 10 1 361
Castlevania
powrót do forum gry Castlevania

i jeden z pamiętniejszych tytułów na legendarnego Pegasusa (czy jak kto woli Nesa). Często teraz psioczy się na sterowanie Simonem Belmontem, ale w sumie jest ono realistyczniejsze niż chiociażby w "Contrze" (nie ujmując jej niczego oczywiście). Klimatyczne poziomy, pamiętne motywy muzyczne no i Frankenstein, Śmierć i Dracula w jednej grze. Co tu dużo pisać, każdy miłośnik starszych pozycji na pewno grał w "Castlevanię".

ocenił(a) grę na 8
Ceglas

Po pierwsze sterowanie w kontrze w kontrze to majstersztyk. Po drugie nie ma w nim niczego nierealistycznego z wyjątkiem może strzelania w wyskoku. Po trzecie w grach nie chodzi o realizm, a już na pewno nie w grach na NESa. ;) Sterowanie w Castlevanii nie jest może skopane, ale dość sztywne i ograniczone. To chyba największa bolączka tej znakomitej gry. Pozdrawiam ;)

ocenił(a) grę na 9
Curt90

Jeżeli oddajesz skok w powietrzu, to nie możesz się cofać, jeszcze przed opadnięciem. To miałem głównie na myśli pisząc o braku realizmu. Nie znaczy to, że się przyczepiam, bo "Contra" to majstersztyk grywalności. Co do reszty się zgadzam. Pzdr.

ocenił(a) grę na 7
Ceglas

Sterowanie sterowaniem, ale ten kto wymyślił żeby po otrzymaniu ciosu postać odskakiwała do tyłu powinien smażyć się na samym dnie piekła! :D

rozkminator

A to w Contrze nie jest przeszkodą skoro ma się aż jedno życie :)

ocenił(a) grę na 7
gortat

Chyba raczej trzy, jak gra się bez Konami Code ;)

rozkminator

Chodziło mi o to, że w Contrze nie ma paska życia więc odskakiwanie po zadanym ataku to żaden problem. Mam tylko Contrę III The Alien Wars i tam chyba nie ma Konami code D:

ocenił(a) grę na 7
gortat

A, teraz jasne :D W takim razie - mhehe, racja :D

Masz tą Contrę III na emulatorze czy na snesa?

rozkminator

Na SNESa. Gra jest bardzo solidna, ale te etapy z lotu ptaka mogli sobie darować bo są denerwujące.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones