Darksiders

2010
7,6 2 787
ocen
7,6 10 1 2787
429
chce zagrać
powrót do forum gry Darksiders
  • Zaintrygowała mnie ta gra od samego początku. Mimo iż składa się z elementów dobrze znanych z innych gier to jest tak zrobiona, że to nie razi w oczy. Mamy tu satysfakcjonujące i emocjonujące walki ze zwykłymi przeciwnikami jak i bossami, na których trzeba znaleźć sposób. Są przyjemne łamigłówki, jest ich w sumie dosyć sporo co jest zaletą. Gameplay jest bardzo zróżnicowany i wciągający. Nie ma mowy o jakimś znużeniu. Niestety nie przeszedłem Darksidersów bo trafiłem na bug, który uniemożliwił mi kontynuowanie gry. Bug polegał na tym, że nie mogłem założyć Maski Cieni co było kluczowe dla progressu:
    https://www.youtube.com/watch?v=p40WLa3nCME&list=UUkIkyd...

Był jeden boss z taką płaską głową, że niby zamiast głowy miał łożysko. hehe Nie wiedziałem jak go załatwić. Kombinowałem ale to na nic. Okazało się, że trzeba było wykonać jakiś specjalny wysoki skok aby dostać się na tą jego płaską głowę i aktywować finiszer. Tyle, że skąd ja miałem wiedzieć jak wykonać ten skok?! Nie wiedziałem, że mogę coś takiego zrobić, że jest taka zdolność naszej postaci. To taki jeden mankament.

Fabuły tu prawie nie ma ale mnie to nie martwi. Fabuła dla mnie to najmniej istotny element gry.

Z zalet wymieniłbym także czas gry, który jest dosyć długi.

Nie nudziłem się ani przez moment.

• Mordechaj_Sauerland ocenił(a) tę grę na: 9

STAMiNA Zgadzam się, super gra (choć ja pierwszy raz grałem w nią na xbox360 - na PC dopiero po kilku latach). Fabuła może faktycznie trochę skąpa, ale przynajmniej w miarę sensowna. Nie miałem na szczęście żadnych bugów, ale z niektórymi bossami trzeba było się trochę nagłówkować. Generalnie grę przeszedłem (tzn. tą część fabularną, bo 100% nie osiągnąłem), ale faktycznie po wielu godzinach grania - a to nieczęste w grach z ostatnich lat. A tak spytam z ciekawości, w trakcie grania natrafiłeś na tego bonusowego bossa? Bo ja spotkałem go pierwszy raz w jednej z lokalizacji dopiero przechodząc grę po raz drugi.
    https://www.youtube.com/watch?v=sQ-KRH7hro8

• Mordechaj_Sauerland Nie. Nie pamiętam go.

STAMiNA To dość potężny przeciwnik, nawet mając mocno rozwiniętą postać nie jest łatwo z nim wygrać. Raz go pokonałem, ale po tym zniknął, a z Youtube wiem, że trzeba z nim walczyć jeszcze w innych miejscach.
    PS. Mam nadzieję, że jakoś zwalczyłeś ten bug, o którym wtedy pisałeś i mogłeś dokończyć tą super grę.

• Mordechaj_Sauerland Wyszła niedawno wersja "Warmastered Edition". Może ona jest pozbawiona tego buga. Sprawdzę to.

STAMiNA Powodzenia.

STAMiNA Przeszedłem właśnie Warmastered Edition i nie było żadnych bugów. Fajnie było znowu pograć w tą gierkę. W tym roku ma podobno wyjść trzecia część Darksiders. Mam nadzieję, że będzie bardziej podobna do jedynki niż do dwójki.

• Mordechaj_Sauerland Kurde nie mogę przejść ostatniego bossa. Męczy mnie to okrutnie. Gra (walki) pod koniec gry zrobiły się delikatnie frustrujące a grałem na EASY.

Miałem ocenić Darksiders na 10/10 ale teraz przez frustrujący final battle dałbym 5/10. Suma sumarum wycofuję ocenę bo nie przeszedłem gry.

STAMiNA Też grałem na easy, ale mocniej skupiłem się na eksploracji, zbieraniu znajdziek i rozbudowywaniu umiejętności Wojny (z reguły w grach raczej skupiam się na przechodzeniu od razu części fabularnej), zabierając się za kolejne etapy fabularne dopiero jak zdobyłem na dany moment wszystko co dało się zdobyć i konieczne było odblokowanie kolejnych umiejętności zdobywanych dopiero po przejściu następnego etapu fabuły. W ten sposób na koniec gry byłem już praktycznie zmaksowany we wszystkim, miałem Abyssal Armor i Destroyer/Abadon nie był już szczególnie trudnym przeciwnikiem. Ta metoda wymaga dużo cierpliwości i jest od cholery backtrackingu, ale koniec końców opłaca się.