PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655908}

Divinity: Grzech pierworodny

Divinity: Original Sin
7,8 1 276
ocen
7,8 10 1 1276
Divinity: Grzech pierworodny
powrót do forum gry Divinity: Grzech pierworodny

Gra jest świetna, fajny system walk, rozbudowane zadania i konwersacje pomiędzy bohaterami i
NPC, trochę jednak sztywne teksty, jednak masa fajnych sytuacji.

Tylko ta kamera .... nie przeszkadza wam ona? Gdy trzeba trafić pixel przeciwnika bo inaczej pocisk
pójdzie obok i ogłuszy także naszego bohatera, nie raz i nie dwa spowodowałem eksplozję i pożar
godny Smauga przez miss clicka.

ocenił(a) grę na 7
Wonsowaty

Ileż ja się przez to nakląłem... To jest uprzykrzanie życia graczom.

Wonsowaty

Na nexusie jest mod do kamery.
https://www.nexusmods.com/divinityoriginalsin/mods/113/?

Rolka myszy oddala i przybliża ekran, a po wciśnięciu przycisku rolki można obracać ekran i zmieniać kąt widzenia.
Przy ustawieniu pozwalającym na oddalenie kamery większe niż 25-30 jednostek polecam wyłączyć dynamiczną kamerę podczas walki. Można to zrobić w menu: opcje -> gra
Wtedy w czasie bitwy widok nie odskakuje ponad korony drzew i nie przysłania nimi pola walki.

Jest też wersja dla Original Sin 2:
https://www.nexusmods.com/divinityoriginalsin2/mods/69?

ocenił(a) grę na 8
Wonsowaty

Kamera jest utrudnieniem zwłaszcza w Neverwinter Nights 2, obu częściach Drakensang oraz Divinity:Original SIn II,
bo tam, żeby perfekcyjnie operować kamerą trzeba trochę te gry ogarnąć, a nie z marszu.
Zwłaszcza dla niedzielnych Januszy czy konsolowych graczy, którzy głównie grali w casuale tam kamery byłyby utrapieniem.
Osobiście gram na najwyższych poz.trudności w rpg więc jestem przyzwyczajony, że najpierw muszę poznać dobrze mechanikę i system danej gry rpg.

W tej grze z tą kamerą nie było, aż tak mocno pod górkę na oddaleniu maksymalnym, bo zwyczajnie się obraca nią i tyle :)
Podobne zabiegi z wygodnym i efektownym obracaniem kamery wokół osi było w NN2.

Praca kamery w NN2 dla kogoś nowego ponoć jest wielką wadą, a ja mam perfekcyjnie w niej opanowane i
wiem na przykład, ze 1 z 3 kamer tryb badania jest jedyną nadającą się do grania. Gra się klawiatura + mysz.

W moich wersjach zarówno w D:OS i D:OS II rolką myszy szło przybliżać i oddalać kamerę, ale miałem definitywne wersje.
Niedawno je przechodziłem dopiero,

Gra D:OS ma dość przeciętną fabułę, dialogi, postacie w porównaniu do topowych rpg drużynowych,
ale pomysły, mechanikę walk i grywalność ma na elitarnym poziomie.

Przy drugiej części Divinity:Original Sin poprawili jakość postaci, grafiki, soundtracku,
a do tego są jeszcze ciekawsze pomysły, bardziej rozbudowana mechanika walk dająca więcej pola do popisu.
Zachwyty branży głównie dotyczą drugiej części, ale ta też nie jest wcale zła.

Z rpg drużynowych największe wrażenie zrobiły na mnie te:

Zdecydowanie najlepsze dla mnie są BG 2 i Planescape Torment,

Dalej na 3 miejscu Neverwinter Nights 2 + Maska zdrajcy, która mimo przejścia 3d broni się mocno niespotykaną epickością, towarzyszami i dialogami między nimi, najmocniejszym głównym wrogiem z gier komputerowych, epickimi starciami, najlepszym system D&D 3.5 dającym niespotykane możliwości, soundtrackiem , klimatem i 2 mocarnymi zwrotami akcji oraz bardzo wygodnym dostępem do wszystkich czarów za pomocą jednego klawisza.

Dalej Pillars of Eternity 1 i 2, DA - Origins, Divinity:Original SIn II

Dalej BG1, Icewind dale 1 i 2, Arcanum, Drakensang - The Dark of Eye, Drakensang - River of Time

Dalej NN1, Świątynia pierwotnego zła, Tyranny, Divinity:Oryginal Sin

Na samym końcu Dragon age II i Dragon age - Inkwizycja, które całkowicie rozmieniły się na drobne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones