PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662182}
8,6 2 115
ocen
8,6 10 1 2115
Europa Universalis IV
powrót do forum gry Europa Universalis IV

Demo już dostępne na Steam

użytkownik usunięty

Jak wrażenia?
Interfejs zdaje mi się trochę chaotyczny, ale sama gra jest bardziej user-friendly niż część trzecia. Znakomita
optymalizacja silnika graficznego zasługuje na pochwalę. No to weekend z głowy =)

ocenił(a) grę na 8

Faktycznie interfejs mógł na początku sprawić małe problemy, ale po kilku godzinach rozgrywki można się przyzwyczaić. Wiele ciekawych nowości bardzo urozmaica grę, idee, handel, wszystko pięknie. Nie zgodzę się co do optymalizacji, zdarzają się przycinki choć na moim sprzęcie nie powinno ich być, ale po patchu powinno być wszystko ok. Ogólnie rzecz biorąc gra się lepiej niż w Trójkę, a po dogłębnym poznaniu nowej Europy raczej szybko się od niej nie oderwę :D 8/10

ocenił(a) grę na 9
haton

Najbardziej mnie denerwuje jak mam 40 prowincji i na każdej muszę osobno klikać, żeby produkować wojsko i stawiać budynki jest to denerwujące kiedy kilkanaście minut zajmuje klikanie na każde pole po kolei.

ocenił(a) grę na 9

ps faktycznie autorzy poszli po rozum do głowy i uczynili grę bardziej przyjazną.

A mi się marzy aby gra obejmowała okres od 900-do1945.

użytkownik usunięty
forest122

Akurat rozbudowa prowincji i wojsk jest o wiele wygodniejsza, stworzyli specjalny panel do produkcji. Ale faktycznie było to tak samo denerwujące, jak zawieranie małżeństw w pierwszym Crusader Kings. Podobają mi się też decyzje państwowe oraz eventy historyczne( albo coś w tym stylu- pewnego razu wyskoczył mi monit o przywileju Cerekwico- Nieszawskim, więc automatycznie zakładam, że takich bajerów jest tutaj więcej. Nie jest to to samo co w EU II, ale podobne.)

Co do zapisów, sadze, że wystarczyły, by konwertery save z CK II do Europy, potem Victoria II i Hearts of Iron III. Wiem jedynie, że konwerter do EU jest jedynym oficjalnym, ale reszta także powinna gdzieś istnieć, jeśli dobrze poszukasz.

PS. Faktem jest, że gry Paradoxu przebijają pod wieloma względami Total Wary, ale patrząc na nowego Rome wydaje mi się, że będzie bardzo dobrą grą.

ocenił(a) grę na 9

EU IV przypomina Civilization V. oczywiście w kilku kwestiach.

użytkownik usunięty
forest122

Tak, ale jednocześnie jest bardziej skomplikowana w kwestiach zarzadzania państwem. W pewnym sensie można porównać ją do symulacji.

ocenił(a) grę na 9

"PS. Faktem jest, że gry Paradoxu przebijają pod wieloma względami Total Wary, ale patrząc na nowego Rome wydaje mi się, że będzie bardzo dobrą grą. "
No niestety raczej nie,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones