6,9 5 891
ocen
6,9 10 5891
1 577
chce zagrać
{"type":"film","id":743775,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/videogame/Fallout+4-2015-743775/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum gry Fallout 4
  • Od samego początku jesteśmy typowym chłopcem na posyłki i wykonujemy nudne zadania, przynieś zabij, wysadź w powietrze, fabuły praktycznie tu nie uświadczymy a zmian tu praktycznie brak jedyna większa zmiana to możliwość zarządzania osadą ale jest to raczej średnio interesujące zajęcie ;/ Dla osob które nie grały w poprzednie dwie odsłony czy nowsze części TES F4 na pewno przypadnie do gustu i da sporo frajdy bo gra jest dość przyjemna i ładna

• ElTabasco "fabuły praktycznie tu nie uświadczymy"

Really? Gdzie doszedłeś?

"a zmian tu praktycznie brak"

No tak. Tylko nowy system dialogów, główny bohater mówi, nowy crafting, połączenie systemu perków z atrybutami i rezygnacja z osobnych umiejętności, towarzysze. A z takich kompletnych pierdół to na przykład szybsze levelowanie i gry na pipboyu. I na pewno o pewnych rzeczach zapomniałem i też za krótko gram.

• neo_angin nowy system dialogów już był wykorzystywany dawno temu choćby w mass effekcie i było to zrobione dużo lepiej a towarzysza można było mieć już chyba w poprzednich częściach co do rozwoju postaci to w ogóle mnie to nie interesuje rozdaję te punkty losowo miło by było gdyby tego nie było ;]

• ElTabasco "nowy system dialogów już był wykorzystywany dawno temu choćby w mass effekcie"

To nie gra Bethesdy więc jaki to ma związek?

To po cholerę grasz w RPGa jak nie interesuje cię rozwój postaci? W czym gra z gatunku RPG (a dokładnie action RPG) ma się zmienić jak nie w rozwoju postaci? Mają wymyślić od nowa koło? Jak dla mnie to fajne zmiany, a szczególnie szybsze levelowanie, można lepiej rozbudować bohatera, a i możliwości jest dużo więcej pod tym względem niż w poprzednikach. Z dużych zmian masz tą rozbudowę która mnie kompletnie nie obchodzi. Nie przepadam za wprowadzaniem takich rzeczy do gier, na szczęście jest to opcjonalne.

A z innych rzeczy poprawiło się sporo. Scenopisarstwo jest na lepszym poziomie, zawsze kulało u Bethesdy(szczególnie w wątku głównym).

• neo_angin To bez znaczenia chodzi o to że ten system dialogów mimo zmian i pójścia w bardziej filmową stronę nadal kuleje. Teraz praktycznie każda gra ma jakiś system rozwoju postaci a nie jest to nic co by mnie interesowało bo to dość absurdalny sposób na rozwój postaci. Warto chyba poczekać z graniem na jakieś większe aktualizacje albo poczekać na kompletne wydanie z dodatkami.

• ElTabasco No kuleje, nie przeczę.

Ta, ale rozwój postaci w RPG jest bardziej rozbudowany. To nie drzewko umiejętności jakie jest teraz w prawie każdej zręcznościówce.

• neo_angin liczę że może jeszcze pojawią jakieś bardziej rozbudowane questy z ciekawą historią bo jak na razie to klapa a może dlatego że siedzę cały czas na jakiś pustkowiach chyba czas ruszyć do większego miasta. Wiedźmin 3 na którego w ogóle nie czekałem bo poprzednie części pyły przeciętne okazał się jedną z najlepszych gier w jakie grałem a już na pewno grą roku 2015, cd projekt wysoko zawiesił poprzeczkę i teraz każda gra rpg wydaje mi się taka nijaka.

• ElTabasco Jak dla mnie Wiedźmin pewnie się w trójce najlepszych gier roku nawet nie znajdzie, ale to cholernie mocny rok. Zdecydowanie najlepszy imo był MGS V.

• neo_angin MGS był dobry ale tylko dla fanów serii, nie grałem w żadne poprzednie odsłony więc fabuła w ogóle była dla mnie niezrozumiała. Co d W3 to spokojnie się znajdzie w pierwszej trójce bo oprócz MGSa i Life is Strange nie było zbyt wiele ciekawych tytułów, powiedziałbym nawet że to dość ubogi rok ;/

• ElTabasco Powiedziałbym, że najmocniejszy rok od lat, a jeszcze nowy Tomb Raider i Battlefront przede mną.

• neo_angin jestem w diamond city muszę przyznać że pojawiło się kilka ciekawych questów i postaci ;]

• Vid ocenił(a) tę grę na: 4

neo_angin No i pomyliłeś się, bo Wiedźmin zbiera kolejne nagrody za grę roku ;)

• ElTabasco Bloodborne to gra roku, wiedźmin 3 jest mega ale Bloodborne mistrzostwo :)

• neo_angin Może dlatego, że rpg to nie jest rozwój postaci? Mylisz pojęcia. Rpg to jest zróżnicowany wybór w kształtowaniu świata i poznawaniu go. Nie ma to związku z opcjonalnym przypakowywaniem cyferek, żeby po machnięciu pięścią nad głową przeciwnika lewitowała dziesiątka zamiast piątki.

• Gyp ocenił(a) tę grę na: 6

neo_angin Towarzysze jako zmiany?

• Gyp Nie pamiętałem żeby były w poprzednich xD Pewnie dlatego, że tego nie używałem.

neo_angin Tutaj to jest krok w tył akurat pod tym względem, w takim New Vegas mogłeś przez cały czas z nimi rozmawiać, zagłębiać się w ich historie, prowadzić dyskusje itd i byli oni świetnymi pełnokrwistymi postaciami jak np. Raul

A w Fallout 4 towarzysze to takie wkurzające wypierdki bez charakteru z którymi nie da się nawet rozmawiać

• Gyp A nieprawda, da się. Co więcej, da się nawet wysępić od nich zadanie poboczne albo kilka. Tyle że żeby zechcieli zacząć gadać z postacią, musi najpierw im wzrosnąć wskaźnik poparcia do niej – w miarę rosnącego poparcia zaczną rozmawiać o sobie i swojej przeszłości, a później dadzą zadanie. Jak się je wykona to można z nimi nawiązać romans. No i dopiero potem nie można z nimi w ogóle rozmawiać, bo po zaprzyjaźnieniu się już w kółko powtarzają to samo :/.

Pottero Ta, tak się da że Valentine mi opowiedział "śmieszną" historyjkę o swoim życiu w 4 zdaniach

Wow

• Gyp Z Valentine’em nie chodziłem jeszcze, ale o MacCreadym da się dość sensownych informacji o nim dowiedzieć. O Cait jako tako też, reszty towarzyszy jeszcze nie sprawdzałem. Ale prawda, jest tego jakby mniej niż w poprzednich częściach. Z drugiej strony, to też trochę wina systemu dialogów – w poprzednich częściach można było wracać do pytań, tutaj wybierze się jedno, to inne w większości przypadków przepadają bezpowrotnie.

Pottero System dialogów niszczy tę grę

• neo_angin Perki zawsze były połączone z atrybutami. Teraz po prostu zostały przyporządkowane i wybierasz je selektywnie zamiast z całej listy.

• ElTabasco "co do rozwoju postaci to w ogóle mnie to nie interesuje rozdaję te punkty losowo miło by było gdyby tego nie było ;]" by ElTabasco

Powyższe tak mnie rozje-ten-tego, że nawet nie wiem, jak to skomentować. Nic dziwnego, że ta gra dostaje takie noty. Jacy gracze - takie opinie.

• Kaileena_Farah nie każdy lubi taki absurdalny rozwój postaci i nie mówię tu tylko o F4. Rozdam kilka punkcików i naglę potrafię otwierać najtrudniejsze zamki i przyjąć więcej na klatę, dziwne bo jeszcze 5 sekund temu tego nie potrafiłem o0 Wiem że to gra rpg ale wiele elementów można zrobić lepiej.

• ElTabasco Czekaj, a jaki ten system miałby być, żeby nie był w Twoim mniemaniu "absurdalny"? Fallout od pierwszej części czerpie z papierowych RPG. Przecież te uproszczenia, o których piszesz, występują w absolutnie każdej grze, w której mamy do czynienia z "drzewkiem umiejętności", rozwojem postaci.

• Kaileena_Farah tak ale rozwój postaci można usprawiedliwić fabularnie a tu tego nie ma.

• DeGreZet ocenił(a) tę grę na: 9

ElTabasco Ja gram w Fallouta od 3-ki, a po drodze odwiedziłem też 2-gą cześć i nowa część bardzo mi się podoba. Moja profesjonalnie amatorka recka.
    http://steamcommunity.com/id/DeGreZet/recommended/377160/

• Rockman92 ocenił(a) tę grę na: 8

ElTabasco jak dla mnie Skyrim o wiele lepszy jak na grę z 2011 roku i na starą generację konsol w porównaniu do nowiuśkiego Fallouta. Bethesda to lenie, nie popisali się tym Falloutem. Ciekawe czy będą bardziej ambitni przy tworzeniu TES 6 .

• Zusman88 ocenił(a) tę grę na: 1

ElTabasco Żałuje wydanych pieniędzy na gre. Kasa wyrzucona w błoto :/ Nie polecam nikomu, a już w szczególności tym którzy grali w poprzednie części

ElTabasco nie jestem jakimś obrońcą Fallouta 4, ale .. fabuł tu nie uświadczymy..? Ty się dobrze czujesz?

• Rockman92 to coś co serwują nam twórcy nie nazwę fabułą. 1. brak konkretnej głównej postaci. 2. brak narracji 3. drewniane dialogi 4. sam główny wątek krótki, przewidywalny

ElTabasco Mówisz tutaj o słabym wykonaniu poszczególnych elementów i mechanice a to nie jest fabuła... Naucz się odróżniać rzeczy. Fabuła opowiada głównie o syntkach i o problemach z nimi związanych oraz o różnym, bardzo odmiennym podejściu do sztucznego człowieka. Tak - to jest fabuła, nie jakaś mistrzowska ale jest.