PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756249}
6,3 45
ocen
6,3 10 1 45
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex First Assault
powrót do forum gry Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault

Na zwiastunach wygląda fajnie, ogólnie cieszę że w końcu powstanie jakaś gra na peceta na podstawie mojej ulubionej serii anime, ale z takiej marki można wycisnąć coś więcej, niż typowy, sieciowy shooter. GitS to idealna baza na action-RPG, pokroju Deus Ex, albo Mass Effect. Btw Jedna drużyna będzie wcielała się w Sekcję 9 (no bo jakże inaczej), a druga w jakąś anonimową bandę helghastopodobnych najemników. To jeden z powodów, dla których osadzenie GitS w sieciowym shooterze jest nienajlepszym pomysłem. Fani serii chcieli by wcielać swoich ulubionych bohaterów z anime, a nie zabijać ich jako nudni, nieznani, randomowi najemnicy. To jakby stworzyć grę sieciową osadzoną w świecie Dragon Ball, gdzie jedna drużyna wciela się w Goku, Vegetę i resztę, a druga drużyna w anonimowych ludzi w wojskowych mundurach. To wręcz kara.

szmyrgiel

Właśnie dodałem temat nawiązujący poniekąd do tego iż fani GITSa będą zawiedzeni nawiązaniami, gra ma swoje mocne strony ale cyberpunkowy klimat czy rozmyślenia nad istnieniem to nie jest coś czego doświadczymy w First Assault. Na początku byłem strasznie źle nastawiony że właśnie nie ma tych elementów ale gra mnie kupiła swoją mechaniką, dynamiką etc. W moim temacie dałem link do mojego poradnika a na kanale znajdziesz inne materiały z First Assault jeśli tylko jesteś zainteresowany :)

BTW Wyobraź sobie RPG od BioWare w realiach GitS'a....best game ever.

TheUndertaker

Wkrótce sam wypowiem się, bo właśnie kupiłem sobie grę na steama :) Obawiam się, że najlbliższa możliwa gra będzie oparta na amerykańskimi filmie ze Scarlet Johansson.

szmyrgiel

Który będzie niczym innym jak hollywoodzką papką dla mas.

TheUndertaker

Już mam jeden dzień grania za sobą. Co tu dużo mówić, po prostu grywalny, dynamiczny sieciowy shooter jakich wiele, tylko z bohaterami serialu. Jest dynamicznie, jest wymagająco, jest przyjemnie, tylko za cholerę nie czuję klimatu serii. Tylko wygląd postaci (który i tak został mocno zmodyfikowany) i głosy (angielskie) przypominały mi, że mam do czynienia z grą utrzymaną w świecie Ghost in the Shell. Nie rozumiem, dlaczego zdecydowali się na taką konwencję, przecież to nie oddaje ducha oryginału. To powinien być fabularny, taktyczny shooter, albo action RPG. Btw Czy to nie dziwne, że gra odwołuje się jedynie do serialu Stand Alone Complex sprzed dekady? A co z filmami kinowymi i Arise z 2013 roku? Mam nadzieję, że w przyszłości dojdą jakieś mapy i skórki do postaci nawiązujące do innych produkcji spod szyldu Ghost in the Shell. A najlepiej, żeby doszedł jakiś rozbudowany tryb fabularny (z opcją trybu coop), bo niepotrzebnie marnuje się wielki potencjał. Tyle lat czekania, pierwsza gra na pc na podstawie kultowej serii anime, a my dostajemy tylko grywalnego, ładnie zapakowanego, samodzielnego, nieoficjalnego moda do Counter Strikea?

PS Odniosę się do mojej poprzedniej wypowiedzi, a konkretniej do zdania w którym krytykowałem motyw drużyny "helghastów". Podczas rozrywki jakoś ani razu nie grałem po stronie "tych złych". Czy gra ma zaprogramowany system, według którego przeciwna drużyna jest postrzegana jako drużyna najemników? Jeżeli tak, to bardzo dobry pomysł.
PPS Czy da się jakoś zbierać amunicję i apteczki?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones