PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608439}

HL2

Half-Life 2
1 452
chce zagrać
Half Life 2
powrót do forum gry Half-Life 2

UWAGA HEREZJE!

ocenił(a) grę na 5


Zacząłem grać od niedawna bo według strony metacritic jest to najlepsza gra ever i podobno w grze jest świat "Orwelowski" (jak z książki "Rok 1984" którą uwielbiam) Początek (widoczny na filmiku) podobał mi się. Niestety zawiodłem się. Za dużo tych głupich zombie i kleszczy (head crabów) alienów i pająków, strasznie mnie to wkurzało, bardzo monotonne, uciążliwe i nieprzyjemne.
Jednak zauważam, że w czasach gdy ta gra wyszła to jej silnik mógł być czymś niezwykłym. Zauważyłem, że twórcy gry może i wzorowali się trochę na książce Orwela ale też na filmach Obcy, Matrix i Fight Club i filmach z zombie, oraz na grze Doom.
Za to zauważyłem że twórcy innych znanych gier które wyszły później: FEAR, Mirrors Edge, Stalker
prawdopodobnie wzorowali się na Half Lifie 2
Mi ta gra się nie podobała, sorry, nie moja bajka, wolał bym mniej strzelania do robactwa i więcej teorii spiskowych i jakiś akcji przeciw reżimowi i "Wielkiemu Bratu", czegoś głębszego od zabijania "kleszczy". Zakończenie też niesatysfakcjonujące. Nie polecam, odradzam, nie rozumiem zachwytu.
Gdy dobrnąłem do końca ucieszyłem się że "nareszcie" i odinstalowałem, a mimo iż mam dodatek Epizod 1 i Epizod 2 to nie mam zamiaru w to grać.

ocenił(a) grę na 9
tomekNeRa

Zabijanie Headcrabów występowało głównie w Revenholm. Chociaż ten poziom był klimatyczny to on również nie przypadł mi do gustu. Zgadzam się z tym, że mogli nieco bardziej rozbudować wątek Kombinatu bo to jest w sumie jedna z rzeczy, którą kocham w tej grze. W tej grze przedstawienie kosmitów jest bardzo oryginalne ale niestety przez to że nasza postać jest maszyną do zabijania kiepsko wypada ta cała "potęga Kombinatu" o której cały czas wszyscy mówią. Jeżeli chodzi o zakończenie to dla mnie było bardzo ciekawe i klimatyczne (głównie dzięki kreacji doktora Breena).

Ja jednak miałem dużo zabawy z tą grą, ale rozumiem, że mogła się nie podobać. Nieco się już teraz zestarzała, ale na swoje czasy była dość rewolucyjna. Jeżeli chodzi o epizod one i two to tym bardziej ci się nie spodobają. Jest tam jeszcze więcej ubijania zombiaków i niema już tego klimatu zniewolenia ludzkości (brakuje Breena no i tra teraz to całe powstanie). Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones