PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608439}

HL2

Half-Life 2
1 452
chce zagrać
Half Life 2
powrót do forum gry Half-Life 2
ocenił(a) grę na 8
rozkminator

A po co ktoś mialby grać .Half Life to tylko PC inne platformy dla tej gry to profanacja :)

ocenił(a) grę na 8
Danio31b

Ok, haha, czaję, żart o konsoli od pcmasterrace, jej, jak oryginalnie ;)

Ale nawet pozostając w zaproponowanym przez ciebie klimacie odpowiedzi - ktoś mógłby zagrać, żeby zobaczyć jak bardzo została gra sprofanowana, nie? ;) Powiedzieć że taka czy śmaka wersja jest do dupy to se każdy może, ale wiedzieć dlaczego - to będzie wiedzieć tylko osoba, która zagrała.

Poza tym właśnie odpisuje ci osoba, która grała, więc jak widać ktoś po coś w nią ciorał.

Jeśli masz chęć pogadać sensownie o różnicach między wersjami PC i Xbox albo ogólnie o HL2 to chętnie to uczynię, ale jeśli chcesz się tylko przerzucać żartami o marności konsol to ja mówię "pas" ;) i ponawiam pytanie do osób, które nie hołdują gierkowemu rasizmowi: grał ktoś?

ocenił(a) grę na 8
rozkminator

Tak tak żart od beznadziejnych konsolach ,od gościa który ma Kratosa w zdjęciu profilowym i 2 konsole (X360,PS3):)

A Tak serio to gry takie jak Half Life 2 to tylko i wyłącznie PC, takie jest moje zdanie.Na ta platformę gra była przede wszystkim robiona i to na niej, powinno się grać .Tak jak w gry konsolowe powinno się grać na konsoli a nie protezie zwanej emulatorem .

ocenił(a) grę na 8
Danio31b

No ale tak odkładając na bok sprawę tego na czym lepiej grać, to dla zabawy choćby i porównania można sobie takie tytuły odpalić.

Ten Half Life 2 choćby na Xboxa. Z perspektywy roku 2004 - czy 2005 dokładniej, bo wersja xboxowa wjechała na rynek po pecetowej - jest to dość ciekawa wersja. Highendowe pecety oczywiście generowały wtedy grafę w wyższej rozdzielczości, z lepszymi teksturami i efektami a dziś to już w ogóle każdy złom to odpali; ale pamiętam że mój komp w 2005 krztusił się na choćby Far Cry dość niemiłosiernie. Na HL2 nie miałem nawet okazji przetestować, bo nie miałem wtedy jeszcze dostępu do neta, a draństwo wymagało połączenia do grania (testowałem za to inną grę na Source Engine - Dark Messiah of Might and Magic - i ciał się niemiłosiernie :P). Wtedy na bank bym wręcz stwierdził że wersja xboxowa jest lepsza :P Dziś oczywiście nie robi to takiego wrażenia, chciałem napisać że wygląda jak na pc na najniższych detalach, ale tu bym chyba skłamał. Robi wrażenie innego rodzaju: zestawiając xboxowego HL2 z najdorodniejszymi tytułami na PS2, widać znaczną różnicę. Nachodzą mnie refleksje na temat tego, jak musiały wyglądać dyskusje o tej grze wśród konsolowców w tamtym czasie. Przejrzałem archiwalne numery OXBM i aż się człowiek mimowolnie uśmiecha - na lewo i prawo trąbili jak to ta gra zarżnie PS2 "mimo że do Halo jej brakuje" xD

Samo granie w wersji na Xboxa jest w gruncie rzeczy przyjemne. W porównaniu do innych konsolowych shooterów tamtych czasów poziomy są dość obszerne, fizyka doskonała (zazwyczaj na konsolach 6th gen fizyka była bardziej "tekturowa" niż na piecu - tutaj się tak nie stało), sterowanie pojazdami wypada dla mnie wygodniej niż na klawiaturze. Dziwi mnie jedynie że z tej konwersji wycięto całkowicie tryb multi. Nie jestem co prawda zbyt usieciowionym graczem, ale pamiętam że multi w Half Life 2 to było wielkie halo (badum-tss), dodatkowo przecież Microsoft pędził sporo kasy w Xbox Live które całkiem nieźle sobie radziło. Biorąc to pod uwagę - decyzja ta strasznie dziwi. Ba, Xbox miał tą przewagę nad PC, że miał firmowo wbudowane 4 porty padów i wiele gier korzystało z tego pozwalając na czteroosobowy splitscreen. Jak wspomniałem nie gram dużo przez sieć, ale w takie Halo na podzielonym ekranie w kilka osób przegrało się sporo godzin. Dziwi i smuci brak takiej opcji w HL2, bo pojedynki na gravity gun-y byłyby zajebiste. Z drugiej strony - możliwe że właśnie to jest przyczyną braku takiej opcji; może konsola nie wyrobiłaby liczenia fizyki naraz dla 4 osób..? Z drugiej strony Halo 2 jakoś mogło...

Interesujące jest też rozważanie nad dalszymi częściami HL2. Jak wiadomo Xbox pierwszy posłużył M$ za "tester" rynku, który po 4 latach praktycznie uśmiercono i zastąpiono X360. Co by było, gdyby nie była to pierwsza, a druga konsola M$? Życie X360 było już znacznie dłuższe od oryginału. Można gdybać, że pierwszy Xbox w innych warunkach mógł pożyć na rynku jeszcze co najmniej rok, jak nie dwa lata, a tym samym - niczym PS2 - być później dłużej wspierany mimo obecności następcy na rynku. PS2 dostawała takie np. Call of Duty do 2008 roku!

Jako że udowodniono że Xbox dźwiga Half Life 2, to może wyszłyby na niego także Epizod 1 i 2 gdyby konsola nie poszła do piachu. Nie zdziwiłbym się, bo nie zawierały jakichś niesamowitych skoków technologicznych. Za to zastanawia mnie Portal. To jest dopiero ciekawostka pod kątem: "czy Xbox by to udźwignął"!

Takie tam refleksje po zagraniu w grę w którą nie ma sensu grać ;)

ocenił(a) grę na 8
rozkminator

Xbox ogólnie jak na konsole to był kozak w tamtej generacji.Pewnie dlatego ,że to był prawie PC w konsolowej obudowie :) gry z PS2 wyglądały przy grach xboxowych jak kupa ,sam bylem w szoku jak zagrałem w Call of Duty Finest Hour na ps2 a potem obejrzałem lets play z wersji xbox,jak na tamte czasy to była przepaść :)

ocenił(a) grę na 8
Danio31b

Ekstra sprzęcior. Raz że power w bebechach, a dwa - możliwości modowania wśród konsol porównywalne chyba tylko z PSP. W pewnym stopniu właśnie dlatego teraz ogrywam przeróżne tytuły: z ciekawości porównując do PS2. O istnieniu Xboxa w ogóle nie miałem w tamtych czasach pojęcia, bo byłem pcmasterrace; dopiero kilka lat później jak się za sprawą PSP i X360 wciągnąłem w temat, to "nadrobiłem" ten sprzęt. Najlepsze jest to, że obecnie wszystko co z nim związane jest strasznie tanie, więc akcesoria typu pady czy kierownice można wyrwać w cenie paczki fajek. Dziś dosłownie przyszła mi kierownica, będzie FlatOut i inne Coliny katowany przez weekend coś czuję :3

Najlepszym chyba przykładem gdzie widać bezpośrednio przepaść w grafie pomiędzy Xboxem a konkurencją jest Splinter Cell Chaos Theory. Xboxowa wersja wygląda jak PC w niskiej rozdzielczości; wersje na PS2 i GC są strasznie poobcinane.

Ogólnie jestem fanem tej konsoli, stąd też cały ten temat o wersję HL2 na xboxa - ciekaw byłem czy natknę się tu na kogoś, kto miał okazję w nią grać - najlepiej w okolicach premiery - i zaoferuje mi inny punkt widzenia. Bo ja pamiętam hajp na tą grę ze strony pecetowej, ciekawi mnie druga strona medalu.

Gdyby interesowało cię więcej peanów na cześć Xboxa: https://www.youtube.com/watch?v=HKH62O7sgbc

ocenił(a) grę na 8
rozkminator

Sam zastanawiam się nad kupnem ,mam w domu jeszcze stary 32 calowy CRT w sam raz na starą konsole , w niektóre tytuły bym chętnie pograł np w świetne ocenianego przez graczy "Black" :)

ocenił(a) grę na 8
Danio31b

Mam xboxa podpiętego i pod crt i pod lcd i na obu tv wygląda bardzo fajnie. Na crt wiadomo, pikseloza ladnie się rozmywa; na lcd pod kablem component da się wycisnąć bodajże 720p dla filmów i 576p dla gier, które przy okazji w większości obsługują widescreen, więc nie trzeba się męczyć z pasami po bokach 4:3 na lcd, jak w przypadku wielu gier z PS2 :)

Black jest świetny, aż szkoda nie zagrać! Osobiście poleciłbym też z całego serca Panzer Dragoon Orta, to jest cudna gra. Choć do tego i do kilku innych niezłych tytułów teoretycznie nie potrzebujesz samego Xboxa, bo pójdą ci na twoim X360, to jednak jak sam mówisz, na oryginalnym sprzęcie gra się jakoś tak "inaczej" ;)

ocenił(a) grę na 8
rozkminator

A nie wiesz czasem czy trzeba mieć X360 podpiętego do neta żeby emulować gry z xbox?? Chyba sobie jednak daruję kupno orgyinalnego x-klocka bo praktycznie wszystko co mnie interesuje, jest dostępne przez emulacje na x360 .Tylko chwilowo nie mam jak podpiąć go do netu

ocenił(a) grę na 8
Danio31b

Powiem tak: na bank nie trzeba być podpiętym do sieci, żeby grać w gry z X1, ale też na bank pamiętam że przy uruchomieniu pierwszej takiej gry musiałem wgrać update. To już lata temu było, więc ci nie powiem dokładnie co i jak, ale pamiętam, że ów update wgrywałem z płyty bo się wtedy do XBL nie podłączałem z obawy przed banem :P Więc bankowo da się zgrać i wypalić ten update na CD zwykłym, musisz tylko sobie pogrzebać gdzieś na forach xboxowych skąd ściągnąć update.

ocenił(a) grę na 8
rozkminator

Z tego co poczytałem to wystarczy mieć w miarę nowy X360 z dyskiem i pliki emulacji już tam są .Wgrywanie było tylko na starych maszynach sprzed 2010. Mój jest z 2014 więc pewnie wszystko bedzie śmigać :)

ocenił(a) grę na 8
Danio31b

No to jeszcze prościej :) No to pozostaje zbierać gierki :)

ocenił(a) grę na 8
Danio31b

W sumie to wszystko jest na stronie M$ nawet oficjalnie:

http://support.xbox.com/en-US/legacy-devices/original-console/play-original-game s

http://support.xbox.com/en-US/xbox-360/system/system-updates-info

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones